Polecane posty

AdeXZet    151
Napisano (edytowany)

Witam mam problem z obwiązywaczem siatką, prase kupiłem jakiś czas temu i podczas pierwszych prób na podwórku zauważyłem że walce podające siatkę kręcą się cały czas gdy prasa pracuje, czy po założeniu siatki te walce staną? czy na napędzie obwiazywacza jest jakieś sprzęgło ( hamulec) elektryczny?

Edytowano przez AdeXZet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

ja mam z 2014 metal fach z562rn i nie ma żadnego hamulca rolki od siatki są zalaczane że sterownika puszczasz siatki przez parę sekund reszta jest pobierana automatycznie po odcieciu siatki nożem wsztstko ma stanąć do następnego uruchomienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

wiem ale chodzi o to że bez siatki walce podające cały czas się kręcą i chciałbym wiedzieć czy ktoś jeszcze tak ma lub czy może pod oporem nie używanej siatki walce staną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

dla mnie wygląda to na ciągłą pracę silniczka elektrycznego który załącza siatkę. Najlepiej to załóż siatkę i sprawdź, czy przypadkiem nie będzie jej cały czas ciągnąć. Jak by ci Adrian siatkę podwijało w miejscu gdzie jest ona ucinana przez gilotynę to odezwij się do mnie to powiem ci co zrobić aby jej nie podwijało. Ja u siebie to zrobiłem i problemów z siatką nie mam już żadnych


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

już znalazłem przyczynę, winowajcą była zbyt mocna dokręcona śruba trzymająca sprzęgło elektryczne na walcu przez co sprzęgło nie mogło się rozłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Witam,

Panowie co to może być za problem że nie chce mi siatki podać żeby owinąć belę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

jeżeli nowa siatka wsadzona, to nie zakładaj pręta dociskowego na rolkę, bo nie da rady jej pociągnąć bo jest za mocno dociskana, a przynajmniej tak jest u mnie. Dopiero po zrobieniu około 50 bel na nowej siatce zakładam pręt, albo jak widzę, że siatka ściąga się do środka. Po prostu siatka ślizga się w tych 2 wałkach, które podają siatkę


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Witam,

Niestety mam zdjęty ten pręt ale dalej jest tak samo że nie chce siatki podać do komory. Te 2 wałki się kręcą ale siatki nie wciąga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

a że tak głupio zapytam wkręciłeś trochę siatkę między te wałki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

a wkręcałeś ją na całej szerokości rolek czy w jednym miejscu, u mnie jak załorzyłem też nie chciało ciągnąc ale to dlatego że ciągnołem całą siatkę w jedne miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

Podłączę się pod temat. Czy ktoś zdejmował może to koło pasowe co co jest na wałku ciągnącym siatkę? Nazywa się ono koło pasowe wolnobiegu. Niby jest one osadzone na tym wałku spięte wpustem. Dziś męczyłem i męczyłem je próbując je ściągnąć to ściągaczem, to młotkiem, i ani rusz. Jakby było przyklejone do tego wałka. Ściągnąć je chciałem bo za nim jest drugie koło pasowe, te ciągnięte z elektroszprzęgła. To koło jest jakoś osadzone (jak?) na sprzęgłem jednokierunkowym. I powinno się swobodnie obracać w jedną stronę, a w drugą ciągnąć wałek. Niestety u mnie obraca się swobodnie w obie strony. Tak jakby slizgało się po tym sprzęgle jednokierunkowym. Dodam jeszcze, że to koło, którę chcę ściągnąć jest aluminiowe, a te zaraz za nim jest z jakiegoś tworzywa. Czy ktoś ma pomysł jak ściągnąć to koło pasowe (koło wolnobiegu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Ja mam mianowicie problem że przy prasowaniu siana nie chce chwytać siatki. Wałki podające siatkę kręcą ale siatka nie schodzi do beli bo ją nie łapie czy co ? tylko nawet raz nawinęło mi na ten walec co jest od góry nad tym gumowym.  Jak widzę że na belę nie nawija siatki to musze wyłączyć ciągnik i wysiąść i ręcznie tam rozprostować i ułożyć  tą siatkę niżej co ja tam nawarstwiło w kanale i wtedy wystarczy już sam wom włączyć i owija wtedy. Czy komuś tak robiło może ? Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Mam prawe fort carraro. Niestety hydrauliczne owijanie siatką się zepsuło. 

Pomyślałem żeby założyć elektryczny silniczek na zębatke zamiast napędu hydraulicznego. 

 

Widzę że takie rozwiązanie stosuje metal fach. Zastanawiam się nad zakupem takiego silnika. 

 

Zastanawia mnie  tylko czy z silnikiem coś się podzieje kiedy wyłączne napięcie A on dalej będzie się kręcił podczas owijania beli? 

Musi być zastosowane jakieś sprzęgło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151
17 godzin temu, plati napisał:

Mam prawe fort carraro. Niestety hydrauliczne owijanie siatką się zepsuło. 

Pomyślałem żeby założyć elektryczny silniczek na zębatke zamiast napędu hydraulicznego. 

 

Widzę że takie rozwiązanie stosuje metal fach. Zastanawiam się nad zakupem takiego silnika. 

 

Zastanawia mnie  tylko czy z silnikiem coś się podzieje kiedy wyłączne napięcie A on dalej będzie się kręcił podczas owijania beli? 

Musi być zastosowane jakieś sprzęgło? 

ale tam jest silnik hydrauliczny? bo w metal fachu jest tylko sprzęgło elektryczne takie jak w kompresorach klimatyzacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Chce zastąpić hydrauliczny elektrycznym. 

Silnik hydrauliczny napędza poprzez łańcuch wałek który wciąga siatkę. 

 

 

Screenshot_20210616-153838_Gallery.jpg

Edytowano przez plati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

to bardziej od sipmy tam jest silnik elektryczny, tylko czy przeróbka wyjdzie taniej jak naprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

w metal-fach to ja mam elektro-sprzęgło raczej, niż silnik elektryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

montując zwykły silnik elektryczny musisz zastosować sprzęgło jednokierunkowe, bo gdy bela pochwyci siatkę silnik będzie stwarzał niepotrzebny opór i może się uszkodzić, chociaż u Ciebie powinno być takie sprzęgło i patrząc po zdjęciu to chyba na dużej zębatce. Sprawdź czy zębatka kręci się w jedną stronę z wałkiem, a w drugą sama, wtedy takie sprzęgło masz już zamontowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

 No właśnie też tak myślę że może być tylko nie wiedziałem tak to sprawdzić

 

Sprawdze i dam znać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj