WojciechHolli

pytanie na temet kosy spaliwowej nac

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Posiadam kose nac 430, wczoraj wymieniłem podstawe gaznika poniewaz byla uszkodzona i przy okazji rozebralem gaznik do czyszczenia. Odkrecilem srube od regulacji wysokich obrotow i zobaczylem ze nie jest ona idealnie prosta, moim zdaniem powinna byc prosta ale moge sie mylic dlatego Was sie pytam jak to z tym powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Wiec musze ją wymienić (o ile ją dostane gdzies w sklepie.) mam jeszcze jedno pytanie otóż kosa nie wchodzi na wlasciwe obroty i nie ma tyle sily co powinna mieć i z gaznika leje sie paliwo. Czym to moze byc spowodowane? Lewe powietrze raczej wykluczam poniewaz dalem dowe uszczelki i posmarowalem je silikonem. Czy to mozliwe ze przypadkiem częściowo przysłoniłem otwor podciśnieniowy czy raczej membranka w gazniku jest juz do wymiany? Moim zdaniem nie jest sztywna wiec powinna byc dobra ale moze za malo sie na tym znam. Regulacja nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widać, że mało się znasz jak stosujesz silikon do gaźnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ta kosa kosztuje w granicach 300zł, lepiej dołożyć do jakiejś markowej używki niż to dziadostwo. U mnie przepracowała może 15 godzin. dramat.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

U mnie przepracowała 25 miesiecy :) moze mialem szczescie, ze nie musialem wydawał 1500 zł :) Maja dośc rozbudowaną siec serwisową w Polsce i nie ma problemu z częsciami, w dodatku są w przystepnych cenach. Wymienialem glowice żylki bo zdarza sie zachaczyc o jakis kamien czy drut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Moj ojciec kupił 2 te neci jak ktos chce za flache mogę to oddać. I jeden i drugi nie odpala. Przyczyn nie szukałem bo wkoncu kupiłem sobie profesjonalna kose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

 

Elekto techniku masz racje ze nie bardzo sie znam ale kazdy sie kiedys uczy. Nie chce kupowac markowej bo jakby nie patrząc to troszke kosztuje. Dlatego pisze na forum zebyscie mi pomogli.

Edytowano przez WojciechHolli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosa odpalała ale chodzila tylko wtedy jak pompowałem trimerem paliwo. Zacząłem regulowac gaznik od zera i okazalo sie ze pracuje przy max 0.5 obrotu śrubką a zawsze pracowała przy 1.5obrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

miałem to cudo wytrzymała kilka miesięcy kupiliśmy 4 suwową Makitę i nie ma porównania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie juz trafia od czytania komentarzy typu ze nie ma porownania chińczyka z makitą itp albo ze u mnie wytrzymała 15minut. Pisze zeby sie poradzic a nie słuchac głupio mądrych. Znalazła sie tylko jedna odpowiedz ktora jest pomocna a reszta to napijanie sobie postów bez najmniejszego sensu. Wiem bardzo dobrze ze markowy sprzęt jest lepszy tylko ze on kosztuje 2000zl a nie 500 wiec to jest proste a pozatym nie kazdego stac zeby taki kupic i nie kazdemu sie opłaca. Wiec bardzo Was prosze albo piszcie na temat zeby komus pomóc albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego a ja zaproponuję Ci kupno nowego gaźnika za 25zł. Miałem to samo u siebie, oddałem do serwisu zaczęli regulować ale nie szło i mówi do mnie facet "kup pan nowy gaźnik za 25zł i będzie po problemie" to tak zrobiłem i kosa śmiga już 2 lata  :).


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Kolego a ja zaproponuję Ci kupno nowego gaźnika za 25zł. Miałem to samo u siebie, oddałem do serwisu zaczęli regulować ale nie szło i mówi do mnie facet "kup pan nowy gaźnik za 25zł i będzie po problemie" to tak zrobiłem i kosa śmiga już 2 lata :).

o to jest jakas odpowiedz na temat. Nieatety u mnie kosztuje 50zl ale jak nic nie uda mi sie zrobic to kupie nowy bo nie bedzie wyjscia Edytowano przez WojciechHolli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
MariuszE38 jak masz podwórko wielkości 50m to ci starczy podkaszarka i nie każdy lubi latać z kablem.

Nie wiem jaki masz tam gażnik jeśli sa 2 śrubki oznaczone L i H to L sa wolne obroty natomiast H wysokie

Czyścisz filtr powietrza wkrecasz srubli do oporu i odkercasz każda o 1 obrut i zapalasz kose nagrzewasz przez 10minut gasisz zapalasz ponownie i przy założonej głowicy z rzyłka krecisz sruba L do momentu powolnego obracania głowicy z zyłka i cofasz o pół obrotu poprostu na jałowym nie może obracac ci żyłki.

Potem śrube H wykrecona wcześniej o 1 obrut idkrecasz o jeszcze pół i dajesz w palnik ważne by nie dusiło i płynnie wchodziła na obroty ewentualnie lekko regulujesz prawo lewo ta srubka i masz wyregulowana kose i cieszysz sie z pracy.

Ja mam ERMANA polska kosa wypaliłem juz z 5 litrów i jak narazie bardzo dobrze sobie radzi

W razie problemów pisz pomoge jeśli bede w stanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj