Zaloguj się, aby obserwować  
ralfMTX140

Pechowe ciagniki.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzecho106    0
plus sprzęgło jednostopniowe i falowanie regulatora poniżej obrotów minimalnych . Biegi będą ciężko wchodzić jak jest włączony WOM . Trudno to wszystko zaliczyć jako "pechowe", tak już mają ;)

Nawet jak nie jest włączony wom to ciężko wchodzą jak zwoziłem władkiem słomę u sąsiada to przecież wom nie był mi potrzebny i biegi ciężko wchodził jak nie był włączony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

mi akurat dobrze chodzą biegi nie narzekam, narzekał to mój tata jak miał snopowiązalke na jednostopniowe sprzęgło to jest jedyna wada fabrychna która wystepuje w 100%władków, a reszta to juz w czasie eksploatacji, jak ja widze co sąsiad swoim wyprawia to się naprawde dziwie że on tyle wytrzyma, poznaniak 2,7 pełny nasypany, dziury jak ch**** a on 6 i gazu gazu, i się trzyma bardzo ładnie wyglada bo czysciutki, tylko raz był w nocy na polu, i idzie koło silnika z lewej strony i coś go oblało a to wąż od ciśnienia oleju pekł i sie troche wykrwawił??? A mój, padł mi alternator, na dniach jescze oryginał bez remontu, no i to mnie zdenerwowalo, a tak no zawsze jakaś mała usterka a to sróbka a to to ale takie rzeczy to ja na polu robie mam szkrzynke kluczy, tu popuszcze, tu dokręce i dalej. biegi jak mówiłem elegancko wchodzą czasmi, jak chce wrzucić wsteczny a do przodu sp***rza to jest troche zgrzytu ale tak to jest spox pewnie jakiś egzemplarz pechowy się trafił tak to jest nigdy 100% wyprodukowanych ciągników, pędzie super w 100% dopracowany, nie ma takiej marki


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

He he spojrzałem na temat :( i przypomniał mi się ciągnik teścia ;) a mianowicie odkąt pamiętam maska mu odpadała , akumulatory wysiadały kolumna kierownicza się psuła ciągle przebite opony jak nie przednia to tylna to uszczelka pod głowicą to symering .

A przypomniałem właśnie ostatnio jak byłem z rodzinką na wsi to znów puściła uszczelka pod głowicą z przykrością napiszę ale tym ciągnikiem jest ursus c 330, a u sasiada c330 śmiga aż miło .

Tak więc pechowy jest przynajmniej ten ciągnik . :(


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Zbyt wysoka kierownica w T-25 jest chyba dla tych którzy mają 150 cm wzrostu :(;) . Według mnie nie jest za wysoka. Jak dla mnie największą i chyba jedyną wadą tego ciągnika jest to że za bardzo w nim rzuca jak się jedzie po nierównościach.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Zbyt wysoka kierownica w T-25 jest chyba dla tych którzy mają 150 cm wzrostu ;):( . Według mnie nie jest za wysoka. Jak dla mnie największą i chyba jedyną wadą tego ciągnika jest to że za bardzo w nim rzuca jak się jedzie po nierównościach.

Kierownica jest dlatego na takiej wysokości by można było ją przełożyć na drugą stronę do jazdy tyłem, do wyrywaczki lnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

może trochę nie na temat ale u nas najbardziej pechową maszyną jest prasa z-224/1 sipmy , mamy ją już kilka lat i tylko pierwsze dwa była ok. teraz nie ma sezonu żeby nie pękł aparat, igieł to ze dwa komplety na sezon minimum ;) , ostatnio wał napędzający aparaty grabie i ślimak uległ skręceniu o jakieś 30 stopni :( a tak poza tym to nigdy nie wiąże :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje jezdzic T25

Biegi wchodziły nawet dobrze bez zgrzytów,nie podobało mi sie ze silnik pracował nie równo, mocno go woziło jak sie przejezdzało przez jakąs wyrwe z wiekszą predkoscią to mozna było udezyc sie głową w kabine tak skakał. Moim zdaniem URSUS C330 bedzie lepszy jest niski ma fajniejszą skrzynie jak zdrowy silnik 4bieg i ognia.Sam posiadam C330M 17 lat głownie jako ciagnik pomocniczy sadzarka zgrabiarka lekki transport do niedawna orka wszystkie lekkie prace,żadnych przecieków silnik okolo 3800h i miałem jedną awarie zgoniło nakretke w skrzyni biegów pół dnia roboty a pozatym nic.Uważam że ursus jest dopracowany przy DOBRYM użytkowaniu nie ma żadnych przecieków a co do tematu owszem może trafic sie wadliwy ciagnik np:wada odlewu ale to mogą byc wyjątki.W mojej wiosce 2użytkownikom Władimirców urwał sie wał.Osobiscie jestem za 330. Użytkownicy władimirców nie wkurzajcie sie jak ktos nie chwali władimirców,lepiej napisac jakis mądry argument za czy przeciw T25 niż kłócic sie,niech kazdy sie wypowie swoim zdaniem uszanujmy to.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominator80    0

Dla mnie ogólnie najgorsze są Fortchritty kombajn rozumiem ale ciągnik to już przechodzi ludzkie pojęcie a poza tym same silver troche są skiepszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

moim zdaniem zlych ciagnikow niema, to operatorzy tacy sa co sprzet niszcza. ostatnio przyjechal do brata kolega z 3p i mowil ze WOM niechce sie wlaczyc ze wajcha lata a WOM niechodzi. Brat zobaczyl i odrazu mu powiedzial ze musial wlaczac noga WOM i peklo w srodku. odkrecili dekiel i tak bylo. zabek byl urwany. bo ciezko bylo sie schylic lepiej noga.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

Ale i przez głupote mechanikówi ich niedbałość i nie zainteresowanie naprawianym ciągnikiem aby zrobic byle jak wziąc kase i juz mialem taki przypadek że koles mi zrobił kapitalke w mf 255 wiadomo niestety nim massey byl tylko nasza wlasnoscia to uzytkowalo go kilka osob ciagnik dostawal po d*pie nieraz widzialem jak ciagal 2 przyczepy po 6 ton na 4 biegu ale co moglem zrobic chlopak 10 letni a teraz wychodzi ale tio nie bylo oprzyczyna koles tak zrobil ze nie podokraecal wszystkich srob o tak palcasmy ile sie dalo traktor pochodzil rok przy pracy z cyklopem zadymim i zajebalo spalenizna okazalo sie ze pompa olejowa byla jakas zj***na przez tego mechanika ciągnik nie dostal olkeju i h*j nowy remont 3 szlif nastepnym razemnowy wal trzeba bedzie i od kiedy odnowilismy tego ferguso9n to od 4 lat ew żniwa cos sie z nim dzieje jak nie pompa olejowa to paliwowa i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

C-360 z PGR, wyje aż czlowiek jest zmęcozny po 2 godzinach. Ojciec jak prasuje to rzuca kur**** bo wyje i wyje i hałasuje ale żeby sprzedać to w piz**** to nie i zamienić na 5211 kumpel ma tkaie fajne cacko na szerokich laczach z tyłu :) By ode mnei zależało to by go juz dawno nei bylo :) To jest wada fabryczna no ale jak mozan do tego dopuścić, ja rozumiem pierwze egzemplarze niedopracowane ale to się poprawia żeby nei wyło ale czy im sie chciało? Zwolnice to wielka pomyłka i wada fabryczna w C-360. Wladimirec też tylko że sprzęgło ale w nastepnych modernizacjach jak T-30 bez i z przodem to juz 2 dawali stopień


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Ja też znam taki jeden przypadek ciągnik to Ursus c 355 to koleś go przeciąża na maxa kiedyś coś w skrzyni biegów pozrywał ze go ściągać musieliśmy koleś o ciągnik w ogóle nie dba chodzi aby po sąsiadach i się pyta czy ktoś nie ma jakiegoś spuszczonego starego oleju z ciągnika albo jakieś opony bo mu pękła i niby na jakiś czas bo niedługo wymieni ciągnik generalki to chyba z 15 lat nie widział w dodatku leje opał zamiast ON a tak to w okolicy żadnego wadliwego egzemplarza chyba nie było a jak już był to na pewno sprzedany :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj