Zaloguj się, aby obserwować  
ralfMTX140

Pechowe ciagniki.

Polecane posty

ralfMTX140    3

Opisujcie swoje najgorsze ciagniki i ich awaryjnosc.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ciekawie sformulowanie jakby karzdy mial conajmniej 20 ciągników i jedne były lepsze a inne gorsze.ale temat ogolnie nienajgorszy.chyba że chodzi ci o to jakie ciągniki przewineły sie przez gosp. i ktory z nich był najgorszy :rolleyes:


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

To u nas w tej kategori króluje U1224, silnik x razy remontowany jest to składak z RSP i miał szpilki przednie przy wale urwane, prawdopodobnie z nadmiaru samostartu który stosowali do odpalania, teraz to już tylko ciąga wywrotki, a niedługo będzie na sprzedaż oczywiście jak Prow przejdzie :rolleyes:


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ciągnik z RSP to co się dziwić, że zajechany... :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Pierwotnie zamiast Ursusa z RSP miał być Bizon, ale załatwiono kredyt i trzeba było go na coś wykorzystać więc padło na 1224, przeciwieństwem tego pechowego ciągnika jest Fortschrit który przez lata dzwigał gospodarke


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

A jakiego Fortchritta miałeś @kamieniak89?? ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

moim zdaniem pechowych nie ma są tylko źle naprawiane, a pech jak się trafi jakiś krzywy odlew w skrzyni biegów ( w t25 dośc popularna przypadłość) lub wyjdzie jakaś inna wada fabryczna a gwarancja nie obejmie to jest pechowy ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja mam jeden cięgnik-c360. Często sie nie psuje a jak sie już zepsuje to trudno ale to już dosyć (bardzo) wiekowa maszyna ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas jakis pechowy okazał sie Lampo70. Krótko go mielismy 2 lata tylko bo ciagle cos było nie tak. Niby miał byc dobry taki zachwalany ciagnik a sie okazało inaczej. cały czas jakies drobne awarie były więc go sprzedalismy. :P i teraz jest o wiele lepiej ;)

no ale trzeba tez przyznac że troche prac robił.

Pozdrawiam! NHowiec


NEW HOLLAND !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

no to wasze lampo to rzeczywiście jakies takie pechowe było hehe ale Piotra dobrze sie sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A jakich ciagnikow nie polecacie?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

nie polecał złych ciagników hehe. nie no tak według mnie to nie brał bym tych wszystkich chińskich wynazklów itp. właśnie jakiez żubrony Kioti itp,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

U mnie to chyba był zetor 7211 najbardziej sie psuła elektronika... i tez czasami były problemy ze skrzynią biegów.. i chamulcami.. ale tak to ciagniczek był bardzo dobry ;)

 

PS: u nas w siasiedniej wsi kupił C360 nimugł zapalic wiec na zaciąg jak zapalił to cały olej wyleciał przez rure wydechową i to nie jest zart bo sam te traktor widziałem....


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

ten zetor to z elektroniki to ma chyba kontroli tylko hehe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
a jaką elektronikę ma 7211???

sam niewiem ale wkoncu miesiac przed sprzedaniem Zetorka zrobilismy tą Elektronike i do sprzedazy chodziła bardzo dobze a i jeszcze mielismy problemy u zetorka z Sprzegłem ;)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

Pechowe to były zetory ze starej serii z 1 na końcu oraz troche mniej ale też troche seria clasik, bo kto ma to narzeka na przecieki i że jest dużo drobnych awarii od elektryki po chydraulike, jak by te ciągniki były na odwal robione, niby to zetor niby takie wytrzymałe mają być, ale w rzeczywiśtości słabizna, podobnie jak to było z c360 oraz z 330 z końca produkcji, również bardzo krytykowane bardziej chyba c330 m, co jak co skończyli produkcje tej straej serii ale proxima to pzoa silinikiem to to samo co klasik chyba ciekawe czy taka super puki nowa, bo z tego co wiem drobne awarie się zdarzają dość często.

 

t25 - ten ciągnik to już jedna wielka wada fabryczna chyba 80% władymirców ma coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

miałem zetorka jakies 37kw niebył zły ale lubił jak na te swoje kucyki pociągnąć ,głośny ,niewygodny ,biegi ciężko wchodziły ale siłe miał... sprzedałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Pechowe to były zetory ze starej serii z 1 na końcu oraz troche mniej ale też troche seria clasik, bo kto ma to narzeka na przecieki i że jest dużo drobnych awarii od elektryki po chydraulike, jak by te ciągniki były na odwal robione, niby to zetor niby takie wytrzymałe mają być, ale w rzeczywiśtości słabizna, podobnie jak to było z c360 oraz z 330 z końca produkcji, również bardzo krytykowane bardziej chyba c330 m, co jak co skończyli produkcje tej straej serii ale proxima to pzoa silinikiem to to samo co klasik chyba ciekawe czy taka super puki nowa, bo z tego co wiem drobne awarie się zdarzają dość często.

 

t25 - ten ciągnik to już jedna wielka wada fabryczna chyba 80% władymirców ma coś nie tak

Mam rozumieć, że 5211 i 7211 były pechowymi, chyba coś nie tak z tą opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianTDD    24

u mnie bardzo awaryjny byl forschrit ZT303 na początku pokazał kopyto po wymianie walu, bloku i innych elementów z tym związanych poszła pompa wtryskowa także więcej stał niż robił a dotego jeszcze skrzynia wyjątkowo nieudany egzamplarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dudek    1

U nas to 1614 i 1634 to są pechowe ciągniki. W 1614 regulator obrotów się wysypał no i silnik sie rozsypał korbowody bokiem wyszły i silnik do wymiany, a 1634 to samo ale silnik udało się uratować. Gdyby nie to że są potrzebne spuściłbym je do jeziora. Oczywiście to tylko wybrane historie z życia tych złomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Moj pechowy ciagnik to U3512. Kupilismy go nowego, i juz na dotarciu poszedl na kapitalke silnika, bo brał olej. Najgorsza szmira jaką kiedykolwiek kupiliśmy, a do tego ten ryczący niczym w czołgu silnik - nawet w nausznikach ciezko wytrzymac orke. Zastanawia mnie tylko to jak przeszedł homologacje z taką pracą silnika


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To nie masz z nim ciekawych wspomnien. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj