Skocz do zawartości
Maneken

Geometer GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni

Polecane posty

Maneken    0

Szanowni Państwo, przedstawiam urządzenie do pomiaru powierzchni pól przy użyciu GPS - nazywane GeoMeter. GeoMeter to specjalne rozwiązanie zawierające specjalnie opracowane oprogramowanie dla rolnictwa. Za pomocą GeoMetru można zmierzyć powierzchnię pól o każdych kształtach i konfiguracjach.

 

Jak to działa:

Powierzchnię należy mierzyć za pomocą urządzenia wzdłuż obwodu pola. GeoMeter cosekundy będzie zaznaczać położenie podczas jego przenoszenia. W miejscu gdzie znajdzie się urządzenie będzie zaznaczony kolejny punkt.

Z tych punktów tworzy się dokładnie kontur pola na ekranie urządzenia. Po zmierzeniu wszystkich stron pola, urządzenie połączy pierwsze i ostatnie punkty. Na koniec pomiaru urządzenie oblicza i podaje na ekranie wyniki: obszar pola, obwód pola oraz jego długość.

Urządzenie może pracować w dowolnym miejscu, potrzebny jest tylko dostęp do sygnałów satelitarnych ("otwarte" niebo). Za pomocą GeoMetru można zmierzyć powierzchnię, odległość, zaznaczyć ważne odcinki specjalnymi sybmolami, podać krótkie komentarze do dowolnego punktu lub pola.

Oprócz tego dodatek do oprogramowania Agroprofil (agroprofile.com) pozwala na połączenie mapy pól z mapami Google Maps, i wyświetlenie informacji dotyczących prognozy pogody na następne 10 dni dla każdego pola.

Oraz jest możliwe: sporządzenie harmonogramu prac sezonowych, wydrukowanie zleceń, kontrola używania sprzętu i materiałów.

GeoMeter to profesjonalne urządzenie w przystępnej cenie dla agronomów, pracowników terenowych i rolników, które można zamówić do Polski.

 

post-153205-0-36724400-1431686706_thumb.jpg

post-153205-0-13969700-1431686709_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaKub2090    10

mapowanie i projektowanie pól przy pomocy GPS to świetna sprawa, bo można dzięki  temu bardzo ułatwić sobie prace i zmniejszyć nakłady takie jak paliwo, nawozy itp. Takimi technologiami zajmują  np. się ekipy pomiarowe z firmy Polski Farmer. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    15

Problemem może być mierzenie działek poniżej 1 ha na wąskich polach. Tutaj błąd może być znaczący. W takich przypadkach powinno używać się odbiornik XT minimum 5Hz z korekcją co najmniej EGNOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inenga    0

Jaka jest dokładność wyznaczania pozycji? Bo jeżeli urządzenie bazuje tylko na sygnale GPS bez pobierania poprawek to trochę słabo jak na taka cenę za urządzenie tylko to wyznaczania powierzchni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×