emuel

władimiriec t25

Polecane posty

mtracz    76

Kupić wykrętak.

Próbowałeś ruszyć czymś, czasem urwana śruba nie mająca łba lekko się wykręca bo opór jest na jej łbie, chyba że gwint brudny albo ciasny.

Na spawać aż będzie wystawać.

Nawiercić i nagwintować na śrubę M6 albo M8 potem takową wkręcić i za kontrować i próbować nią wykręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Tak myślę rozwiercić wiertłem m6 a potem wbić w to torxa. Zdało by to zadanie? Bo nie mam czym nagwintować a śruba dość głęboko siedzi aby ja na spawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kiedyś urwaną śrubę wykręciłem nawiercając i wbijając w otwór szpiczasty koniec starego pilnika.

Próbuj, tylko polewaj jakimś WD albo płynem hamulcowym, bo może być zastana na gwincie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ciezka sprawa.

W oryginalna srube 8.8 ciezko jest cokolwiek wbic.

U mnie w garazu na takie sruby jest punktak zrobiony z iglicy od wtrysku, prawie niezniszczalny, tylko trzeba odlamac ten cienki koniec.

Nalezy uderzac w ten punktak mlotkiem lekko pod skosem tak aby sruba sie mogla obracac.

Sprobuj tym wykrecic, 80% szansy na sukces.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie zrobilem pompe wtryskowa i wtryski i wymienilem pomke zasilajaca i wymienilem fitry i wyczyscilem odstojnik i tak jak by sie zapowietrza co to moze byc?moze byc zly kont wtrysku?jak tak to jak go stawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Na zapowietrzenie ustawienie kąta wtrysku nie pomoże, trzeba go dobrze uszczelnic na łączeniach.

A ustawienie kąta wtrysku było juz opisywane.

Chyba nawet był o tym temat.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Witam. Co to może być za przyczyna, że silnik po rozgrzaniu nie chodzi równo. Gdy jest zimny chodzi ładnie równo zarówno jak na małych i jak na dużych obrotach. Rozgrzeje się trochę i na małych obrotach słychać nie równą prace na małych obrotach. Nie chodzi mi o falowanie obrotów, tylko o prace silnika. Na wysokich jest ook, nie słychać tak. Zawory sprawdzone, wtryski też. Czyżby pompa wtryskowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Samo regulator obrotów się pierdzieli.Jak ci odpala bez problemów to niech chodzi do końca aż nie padnie całkiem pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Jezeli chodzi o zapowietrzanie to moze byc wina w filtrach. ja tak miałem. zbyt ciasno siedział na srubie na górze, efektem tego było rowniez wysadzanie uszczelek szklanek filtrów.

Edytowano przez Andr3w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Czyli mówicie pompa siada ?

 

Edit :

 

Tak jak mówię obroty mogę ustawić nawet 800/min i trzyma tylko denerwuje mnie ta praca silnika. I dlaczego są takie objawy tylko po rozgrzaniu.

Edytowano przez pawel807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Pokombinuj z gatunkami oleju w pompie i jezdzij, nie przejmuj sie. Bo czasem zrobisz/zmienisz pompe a trafi ci taka co bedzie sie stale zapowietrzac i nerwy stracisz.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

panowie jak prawidlowo ustawic rozrazd w t-25 bo na znaki mi nie pasuje i teraz jak chodzi to tak dziwnie glosnie czyli ma za pozny czy za szybki?jak mu poprawnie ustawic?druga sprawa jest taka ze na pusto dobrze chodzi a pod obciazeniem tak jak by nie dostawal paliwa albo jak by sie zapowietrzal i nie chce sie odpowietrzyc co to za przyczyna?filtry nowe odstojnik czysty bak wyczyszczony pompa wtryskowa po remoncie i ftryski tez prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

panowie jak ustawic na pompie wtryskowej wieksza dawke paliwa?wiem ktora sruba trzeba podkrecic tylko nie wiem w ktora strone prosze o pomoc bo jak stoji to dobrze chodzi jak mu zapne brony albo co innego i w pole to tak jak by mu brakowalo paliwa tak sie dusi to czego to przyczyna tylko tego ze dostaje za malo paliwa prosze o porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

zibi rozumiem że nie masz książki napraw od t-25 ojciec kupił w 79 roku to dali książkę napraw obsługi i katalog części tam masz wszystko dokładnie przystępnie opisane jak rególować ustawiać itd właściwie jesteś w stanie całego rozebrać i złożyć ,jeszcze przy 60 tce też była książka teraz do Farmtraca podstawowe tylko informacje jak do niego wsiąść i wyśiąść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

witam panowie jestem w kropce nie wiem co jest ominolem filtry paliwa zeby chodzil chwile bez filtrow i zapiolem go do radel i chodzil jak szalony mial duzo mocy i dobrze sie zbieral tak jak dawniej a dzisiaj kupilem nowe filtry paliwa i uszczelki i wymienilem filtry i zrobilem tak jak ma byc ale chodzi jak przetem czyli nie dostaje tyle paliwa co ma dostawac poprostu z bronami czy z radlami sie dusi ne chce to jechac i moje pytanie jest takie czego to moze byc przyczyna jak fitry sa nowe i nigdzie nie kapie ani nic czy to kupic nowe te filtry i to z gory gdzie przykreca?czy co mam zrobic jak odrece fitryn to sa pelne paliwa asz sie wylewa z nich bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Odstojnik nadal jest wpięty, czysty, sitko też? Wymień wszystkie podkładki miedziane i gumowe oraz przewody gumowe, elementów metalowych nie wymieniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Obstawiam to samo, miałem tak gdy go wymieniłem i musiałem oddać na reklamację.

Dostałęm taki ze srubką regulacyjną i wkręciłem ją do końca i ciągnik zyskał moc


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja kilkanaście lat temu miałem taki przypadek że tylko z pełnym zbiornikiem mogłem pracować spaliłem 10-15 lit dolewałem ,kilku speców doradzało to tamto i nic męczyłem się ponad rok tak i dopiero sam doszłem do przyczyny, w pokrywie górnej filtrów między jednym a drugim filtrem jest kanał paliwowy a po środku jest zaślepka aby paliwo szło przez filtry a nie przez ten kanał w trakcie wymiany jakimś sposobem może wszystkie rurki miałem odkręcone ta zaślepka zmieniła położenie i cały problem był myślę że posiadacze władka wiedzą o co biega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

odstojnik jest wpiety tak jak ma byc uszczelki sa nowe nigdzie nie kapie paliwo odstojnik jest wyczyszczony panowie a co dokldanie z ta zaslepka?co mam z nia zrobic?dzisiaj kupilen nowa pokrywe filtrow i chodzi tak samo bez zmian

 

o jakim zaworze piszecie?jeszcze jedna wazna rzecz nie wiem czy to wazne ale w pompie tem z tylu gdzie idzie rurka na filtry to nie ma w tej srubie tej kulki to o ten zawor chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Tak właśnie o ten zawór chodzi. Ta kulka musi tam być i ten zaworek musi być sprawny, inaczej kupa.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie wiem po co kupowałeś pokrywę filtrów, stara aż tak się zużyła?

W odstojniku wykręcałeś sitko(Odwrócony lejek), po jego wykręceniu powinna pokazać się podziurkowana podkładka można powiedzieć filtr zgrubny.

Od baku odkręć sobie przewód przelewowy i zobacz ile paliwa wraca na rożnych obrotach silnika.

Pompowanie ręczną pompką pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj