Skocz do zawartości
emuel

władimiriec t25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Władimiriec
Kamyk514    0
starego typu nigdy nie robiłem to nie wiem,u mnie jakoś nie ma takich problemów raz na rok może sie podciągnie i starczy.

A co u was sie w ostatnim czasie popsuło w t25 ?????

Ostatnio w T25 złapałem kapcia w przednim kole

fenomen1990    0

a przekładał ktoś może już opony od kosiarki konnej na przód ?????? są jakieś różnice w jeżdzie i tym podobne ?????

Kamyk514    0
a przekładał ktoś może już opony od kosiarki konnej na przód ?????? są jakieś różnice w jeżdzie i tym podobne ?????

A jakie były opony w kosiarce konnej bo się nie orientuje w takim sprzęcie????

Wiadomość z agroFakt.pl

mtracz    71

w kosiarce konnej były opony w jodełke bo napędzały mechanizm kosiarki. takie same mają ciągane kosy - rozsiewacze do nawozu. u mnie 2 sąsiadów ma takie w swoich traktorkach ale nie wiem czy to coś daje bo w końcu nie ma napędu z przodu.

zts    1

Jeden sąsiad taką wstawił do 330 ale była chyba już stara bo po tygodniu rozleciala sie.

Waldekps2    2

Mój miał remont ale to juz kilka lat temu. Pękł wał korbowy, były tez wtedy wymienione tuleje i tłoki

mtracz    71

ja już jakiś czas temu robiłem remont silnika. a kolego Waldekps2 czego pękł ci wał?? przypadkiem nie miałeś za niskich obrotów na postoju??

fenomen1990    0
Mój miał remont ale to juz kilka lat temu. Pękł wał korbowy, były tez wtedy wymienione tuleje i tłoki

przecież w t25 nie ma tulei wymienia sie całe cylindry.

A w tym roku na wiosnę wymieniałem pierścienie,z miesiąc temu głowice i nie potrzebnie to zrobiłem bo to nie była wina głowicy że tłok uderzał o głowice tylko tuleja na korbowodzie sie obróciła

zorzyk2    50
przecież w t25 nie ma tulei wymienia sie całe cylindry.

A w tym roku na wiosnę wymieniałem pierścienie,z miesiąc temu głowice i nie potrzebnie to zrobiłem bo to nie była wina głowicy że tłok uderzał o głowice tylko tuleja na korbowodzie sie obróciła

Chyba panewka , i wlazła jedna na drugą

zorzyk2    50
w kosiarce konnej były opony w jodełke bo napędzały mechanizm kosiarki. takie same mają ciągane kosy - rozsiewacze do nawozu. u mnie 2 sąsiadów ma takie w swoich traktorkach ale nie wiem czy to coś daje bo w końcu nie ma napędu z przodu.

Daje efekt finansowy, bo nie musisz kupować, kiedyś miałem założone w 30-tce i specjalnej różnicy nie było w polu, na asfalcie będą nieco skakać

mtracz    71

no tak przełożysz opony z kosiarki lub kosa do traktora a tam co w zamian włożysz B)

Waldekps2    2
ja już jakiś czas temu robiłem remont silnika. a kolego Waldekps2 czego pękł ci wał?? przypadkiem nie miałeś za niskich obrotów na postoju??

Wal byl dany do szlifu i pewnie cos schrzanili i dlatego pękł. Tak mi sie wydaje prynajmniej.

fenomen1990    0
Chyba panewka , i wlazła jedna na drugą

nie panewka tylko tuleja ta co łączy tłok w wałem, można powiedzieć ze ta tuleja jest w wewnątrz tłoka

Waldekps2    2
nie panewka tylko tuleja ta co łączy tłok w wałem, można powiedzieć ze ta tuleja jest w wewnątrz tłoka

Tłok z walem tołączy korbowód a nie jakaś tuleja. Wewnątrz tłoka tez niema tulei tylko jest sworzeń. Tulejka jest na końcu korbowodu, ale jej obrucenie czy nawet obrucenie panewek nie moze doprowadzic do zniszczenia glowicy. Źle ustawiony zapłon moze to spowodowac albo rozrząd jakby sie rozlecialo któreś koło to tak, ale tuleja jakaś?? Raczej niemożliwe.

fenomen1990    0
Tłok z walem tołączy korbowód a nie jakaś tuleja. Wewnątrz tłoka tez niema tulei tylko jest sworzeń. Tulejka jest na końcu korbowodu, ale jej obrucenie czy nawet obrucenie panewek nie moze doprowadzic do zniszczenia glowicy. Źle ustawiony zapłon moze to spowodowac albo rozrząd jakby sie rozlecialo któreś koło to tak, ale tuleja jakaś?? Raczej niemożliwe.

może nie jasno powiedziałem chodziło to tulejkę na sworzniu tłokowym

Waldekps2    2
może nie jasno powiedziałem chodziło to tulejkę na sworzniu tłokowym

Tą zapinke masz na myśli co chroni sworzen przed wysunięciem z tłoka?

fenomen1990    0
Tą zapinke masz na myśli co chroni sworzen przed wysunięciem z tłoka?

tak, i przez to był większy luz i tłok troszkę wyżej sie wysuwał i przez to uderzał o głowice

chyba też nie raz już rozbierałeś silnik

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez wladek_t25
      Witam
      Po odpaleniu na jałowym bietu gdybdodaje gazu to z 700 obr. na 1800 zbiera się elegancko, lecz sprawa się typie gdy chwilę pojeżdze. Pod lekkim oporem wejście z 900 obr. na 1500-1600 to zajmuje z 10 sekund!! Nie wiem w czym rzecz, od średnich do max obr. wkręca się tak jak powinien. Pompa po regeneracji, nowa sekcja. Próbowałem delikatnie podregulować dawkę paliwa na większą, i to też nic nie dało. Kąt wtrysku idealny, co do mm. Co robić Panowie? Mam drugą pompę Ale w niej trzeba by było ustawić poprawną dawkę paliwa na stole probierczym. Jest może ktoś z okolic Elbląga i mógł polecić dobrego pompiarza? Ja zawiozłem do niby specjalistycznego zakładu to zmienili sekcję i mi ją oddali, nawet na stole jej nie regulawali bo założyłem ją to musiałem obroty regulawać i ten wkręt stop od gaszenia bo wykręcili. Zawiozłem drugiego zakładu w okolicy to opowiedzieli że pomp od ruskich nie przyjmują...