emuel

władimiriec t25

Polecane posty

kapi123    14

Jeszcze jedno pytanko czy jak pompuję pompką ręczną to jak jest obieg paliw pełny to wybija mi przez tą pompkę paliwo jak dalej pompie? Ale to chyba normalna sprawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale na przelew paliwo idzie? Dość normalny objaw, że pompka ręczna przepuszcza paliwo zwłaszcza gdy jest opór bo układ jest pełen. Świadczy to także o zużyciu oringa na tłoczku pompki i lub porysowanej gładzi cylindra pompki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Czyli sprzedali mi bubel bo była w zestawie z pompką zasilającą .@martacz właśnie wtedy wypływa kiedy jest opór bo układ jest pełen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie pomocy mój ruski czasami normalnie odpala a czasami nie,czasem nie chce krecic rozrusznik tylko pstryka to wtedy daje na bieg i ruszam leciutko na rozruszniku do przodu i wtedy juz n ormalnie kreci i odpal co to moze byc za przyczyna?prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,wygląda na to że kończą sie szczotki, lub są uszkodzone(powykruszane), a może też być komutator zabrudzony,ale najpierw sprawdż połączenia przewodów czy dobrze dochodzi prąd i czy masa dobrze łączy :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

szczotki wymialem na jesien przewody i akumulatory sa dobre to tak wyglada jak by automat nie dzial dobrze,czy jest to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej6131    0

może być do wymiany sprzęgiełko rozrusznika, jak się dobrze ułoży to zapali a czasem słychać aby szum (świst,zgrzyt) jak nie zazębi się tryb , wymieniałem kiedyś u siebie i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Szczotki ci się wieszają w prowadnicach czyli są za ciasne.wyczyść je żeby luźno chodziły w prowadnicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Albo włącznik elektromagnetyczny szwankuje, np. zwora źle łączy styki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, może być to jak podaje kolega wyżej, lub też cewka może mieć styki nadpalone w środku i nie przenosi prądu na rozrusznik, pomimo że cewka bendiks wypycha i widełki załączają z kołem wieńcowym to rozrusznik nie będzie kręcił bo prąd na stykach w wewnątrz cewki nie przechodzi na przewód od rozrusznika ,też to kiedyś miałem ,rozebrałem cewkę ale styki były tak wypalone że musiałem i tak nową cewkę kupić ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak masz stary zwykły rozrusznik to spróbuj wyregulować tą dźwignię wypychającą bendiks. Czasem jest tak że po przekręceniu kluczyka zębatka nie trafi między zęby na kole zamachowym tylko oprze się o nie i rozrusznik się nie załączy. Trzeba tak wyregulować żeby automat załączył rozrusznik minimalnie przed zetknięciem się zębatki bendiksa z zębatka na kole zamachowym.

W miejscu gdzie automat łączy się z rozrusznikiem jest śruba na płaski śrubokręt która jest mimośrodowa. Przekręcając ją reguluje sie moment załączenia rozrusznika względem pozycji bendiksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ja tak miałem przy MTZ że często rozrusznik nie zazębił tylko zazgrzytał. Rozebrałem go, pomierzyłem wszystko i wyszło że mogę bendix przesunąć w stronę wieńca o 3-4 mm. Jako że regulacji nie ma to musiałem trochę podszlifować trzpień ciągnący za blaszkę wypychającą bendix i podłożyłem tam podkładkę. Teraz będix przesuwa się o kilka mm dalej zanim załączy się rozrusznik i ładnie zazębia. Zobaczymy jak długo.

Później przy wymianie tarczy okazało się że wieniec był w jednym miejscu wytarty tzn brakowało ponad 5mm zębów z szerokości więc też go odwróciłem. Ale jakiś czas po przeróbce rozrusznika a przed odwróceniem wieńca jeździłem i juz za każdym razem zaskoczył dobrze a wcześniej często nie łapał.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja mam R11 i czasami (raz na kilka tygodni/miesiac a odpalany po kilka razy dziennie) robil zgrzyt. Przy remoncie obrocilem wieniec i przestal W jednym miejscu wyciete bylo 1/3 szerokosci zebow, a bylo widac, ze bendix nie bierze na cale zeby.

Jak tyka, a nie kreci, to nie ma co kombinowac, cewka nowa nie jest droga, a bedzie znacznie lepiej odpalac.

U mnie kiedys stara cewka z dnia na dzien padla, do samego wieczora palil, a na drugi dzien tylko tykanie, pognalem do sklepu, cewka nie jakas super, tylko Komax i nawet znacznie lepiej kreci.

A i polecam zrobic oslone na rozrusznik (jak w Bizonie), bo mialem kiedys sytuacje ze padal deszcz i w nocy zamarzlo a rano nie moglem odpalic, bo styki pokryly sie lodem. Po rozgrzaniu wszystko wrocilo do normy.

 


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Mam stary oryginalny rozrusznik i on pieknie zazebia a Ten kurde cos nie chce. Czyli musze go rozebrac i sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Mam problem z zapowietrzaniem się mojego T25. Po wymianie wężyków na przezroczyste wyszło, że powietrze zaciąga z baku przez gwint rurki paliwa. Samą rurkę sprawdziłem, jest szczelna, podkładki wymienione, niestety dalej do odstojnika leci paliwo z powietrzem i to w takiej ilości że odpowietrzenie na filtrach paliwa nie daje sobie rady przy większych obrotach. Macie pomysły jak to uszczelnić? Nie jestem pewnien, ale w nowszych T25 rurka paliwa jest najpierw wkręcona w bak, a dopiero na nią przykręca się przewód do odstojnika, natomiast u mnie rurką przykręca się przewód do samego baku. Może by przeróbka na nowszy typ pomogła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak też robiłem, nawet próbowałem połączenia miedzianej z gumową , lecz nadal ciągnie powietrze po gwincie z baku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co widzęna poniższym zdjęciu to powinno to pomóc, tylko czy średnica otworu i reszta będzie pasować? Bo niestety pozostaje mi zakup w internecie, a nie chcę się potem bawić w odsyłanie itp.

post-19303-0-82041500-1395176572.jpg

Edytowano przez Piotrek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Najlepiej to przerobić zasilanie od dołu i jest spokój. Ja wykręciłem ten króciec do spuszczania paliwa kupiłem śrubę z gwintem chyba 18x1,5 do tego oczko do węza 10mm (pasuje takie do zakuwania przy wężach hydraulicznych). Z drugiej strony przy odstojniku odwróciłem rurkę wygięciem w dół, trochę ja przegiąłem i założyłem wężyk. Po problemie. Teraz ja zaleję pełny bak to widzę gdzie jest ewentualna nieszczelność i mogę ją szybko usunąć, a wcześniej to było szukanie w ciemno, wymienianie podkładek, wężyków, rurek, dokręcanie opasek a koniec końcem musiałem przy zbiorniku na hermetyku skręcać bo już były wżery na tym wspawanym króćcu.

Jedno co bym jeszcze zrobił to jakiś kranik dopasował i było by full wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj