emuel

władimiriec t25

Polecane posty

Geo    10

Ja najcięższe co zakładam to kosiarka rotacyjna, agrgat uprawowy (ale rzadko), glebogryzarka Kruka i specjalny podnośnik do drewna i jak podczepię jakąś solidną kłodę to przód mi podrywa i to wszystko. Mam oryginalny podnośnik i układ hydrauliczny taki jaki fabryka dała. Więc dla mnie liczy się każdy kilogram ;). I co innego podnieść 400 kg tuż przy ciągniku, a co innego na długim ramieniu np. kosiarka rotacyjna. I 1350 kg też da się podnieść - trzeba tylko w odpowiednich otworach w belkach zamocować cięgna. Być może wywiercić nowe otwory, albo założyć siłownik o nieco większej średnicy. Ale wszystko ma swoją wytrzymałość. I inaczej się pracuje traktorem na 110% jego możliwości a inaczej na 60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

On napisał tylko że ma pompę zmieniona na większa, i nowy rozdzielacz i nic po za Tym nie robił przy hydraulice. Więc większa pompa dużo daje. U mnie w garażu leżu już nsz16 i czeka na zamontowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

Większa pompa daje szybszą reakcję podnoszenia,bo udźwigu nie zwiększy. ;) Pewnie ma też na zaworze bezpieczeństwa pod kręcone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Większa pompa daje szybszą reakcję podnoszenia,bo udźwigu nie zwiększy. ;) Pewnie ma też na zaworze bezpieczeństwa pod kręcone.

 

 

Ale napewno będzie lepiej podnosił jak na starej. Bo na starej talerzówki mi nie podniesie na wolnych obrotach.

 

U mnie we wsi ma znajomy ten zegar do ustawiania ciśnienia i jak bym pojechał to jakie dać mu ciśnienie ? Na nowej pompie. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

Ustawiać trzeba wiedzieć na ile aby nie przeholować,jeszcze w życiu tego nie robiłem i nie mam zamiaru chyba że będę zmuszony.A co ty chcesz takiego ciężkiego dźwigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Ja tez nie mam zamiaru ruszać, tylko pytam się z ciekawości. Dźwigać to będę talerzówe, rotacyjną, siewnik robiony z 2 i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

Takie rzeczy to bez ruszania w rozdzielaczu będzie dźwigał,mój kosiarkę rusza na oryginalniej pompie i bez ruszania rozdzielacza,gorzej przy owijarce bo tam trzeba mu dać trochę więcej gazu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Co do ostatniego filmiku. Tak się może skończyć podnoszenie zbyt ciężkich maszyn ;). Zwłaszcza zimą. Niestety stal czy żeliwo nie staje się wytrzymalsze w niskich temperaturach. Zwłaszcza ujawiniają się wtedy wady odlewu.

A swoją drogą dlaczego ta rozwalona pochwa jest jakaś szara a nie czerwona jak powinna być ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

120 władek chyba ma fabrycznie ustawione coś mi się ubiło w książce pisze lepiej zobaczyć nie będę wprowadzał w błąd.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Kiedyś po namowach kolegi podkręciłem w swoim władku zawór, nie dzwiga żadnych wielkich ciężarów wiec nie było różnicy w podnoszeniu ale gdy ładowałem bele na łące wywaliło mi oring nad pompą, dodam że jeszcze wtedy zaczynał padac deszcz. To ja szybko do domu a tu nie można takiego znaleśc więc w samochód i do sklepu, po złożeniu zawór przestawiłem na pierwotne ustawienia. Moim zdaniem lepiej tego nie ruszac żeby nie narobic sobie problemów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Powtórzę jeszcze raz:

" 10Mpa to ciśnienie które panuje w układzie w normalnych warunkach pracy.

Zawór przeciążeniowy najlepiej ustawić na ciśnienie 13,5-14Mpa."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

@Geo oryginalny mam alternator 400W, najlepiej ognisko w kabinie zrobić i będzie najtaniej. :D

 

A jak jest zrobione ogrzewanie w starych DF z chłodzeniem silnik powietrzem?

 

Myślałem, że się pomyliłem, ale sprawdziłem i u mnie we władku jest alternator 700W. Może w starych T-25 był słabszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

 

Myślałem, że się pomyliłem, ale sprawdziłem i u mnie we władku jest alternator 700W. Może w starych T-25 był słabszy.

 

 

Oryginanalnie było 400W a te nowe co są teraz w sprzedaży mają 700W. Tylko też w tych nowszych władkach od razu był ten 700W.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

To obciążnik z przodu masz już ścięte czy całe prostokątne?

 

Czyli masz już trzecią generację Władka.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam.Panowie nie chce mi wladek palic na mrozie dzisiaj bylo u mnie minus 28 i stal w takim nie ogrezwanym garazu a w garazu bylo jakies minus 15 i nie zapalil ladowalem osiem godzin akumulatory i nie chcial zapalic to wziolem grzalke i podlozylem pod miske olejowom prawie pod sama miske i podgrzalem 10 minut i zapalil odrazu ale cos zasmierdzialo olekjem takim przepalonym czy to nie szkodzi silnikowi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jak przypaliłeś olej to lepiej go zmień,bo zaszkodzisz silnikowi.Na drugi raz krócej grzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale to i tak dziwne, że olej się przypalił bo w takim mrozie to trochę czasu trwa bo wszystko zimne, a grzałka nie miała bezpośredniego kontaktu z olejem.

10 minut to nie tak dużo gdzie temperatura grzałki jest skutecznie obniżana na mrozie.

A główne pytanie jaka to dokładnie grzałka, elektryczna, gazowa? Jakiej mocy?

 

 

Edit:

Miałem dodać do tematu "Znaleziono w Allegro" ale może tu nawiążę się o tym jakaś rozmowa u posiadaczy.

http://allegro.pl/rolnex-pompa-wtryskowa-rzedowa-t25-oryginal-i2067571519.html

Ma ktoś u siebie taką pompę? Pisze że oryginał, ale ja pierwszy raz widzę taki oryginał.

Widać jakieś tam podobieństwa, nawet na tabliczka miała by świadczyć że do T-25.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To mało powiedziane ,ale niestety cenzura na forum nie pozwoli użyć właściwych słów.

Władek woła o pomoc.

Jego ciągnik to robi co mu pasuje, tylko zastanawiam się co ma mu to dać.

Zwłaszcza że Władek wygląda dość ładnie i te wskazanie MTh młode.

Szkoda mi go :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj