Skocz do zawartości
emuel

władimiriec t25

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Władimiriec

Waldekps2    2

Pociesz sie tym, że dół jest dobry skoro ciśnienie jest dobre. A w ruskim to nie ma wcale dużo roboty. Zdejmiesz głowice, potem tuleje i masz tłoki na wierzchu. Wywalasz stare dajesz nowe i składasz. Zwróć uwage czy tulejka w główce korbowodu nie jest obrócona, bo jak jest to trzeba korbe wyciągać i wymieniać tulejke, a to już w sumie dwa razy więcej roboty. Niestety niewiem ile zestaw naprawczy do t-25 kosztuje.

zorzyk2    50
15 litrów!? To do władka wchodzi 7litrów wogóle. To przy takim przepale niemożliwe żeby nie stracił nic mocy. A korkiem wlewu jak zdejmiesz to też dmucha i olej wywala? Pewnie bedzie silnik do kapitalki :P .

Nie stracił na mocy bo olej uszczelnia, góra do remontu.

Waldekps2    2
Nie stracił na mocy bo olej uszczelnia, góra do remontu.

Ale takie zużycie oleju zakłuca proces spalania. Mieszanka staje sie mniej palna a więc sprawność silnika spada a wraz z nią moc. To chyba logiczne.

Pioter123 jak bedziesz wyjmował celindry to najpierw unieś troche cylinder i potem zatkaj szmatami otwór w bloku tam pod cylindrem. W razie jekby były jakieś kawałki pierścieni to ci nie powpadają do środka, bo troche głupio by było odejmować miske tylko dlatego żeby wyciągać jakieś śmieci. Chyba, że jak rozbierzesz i zobaczysz że brakuje jakichś kawałków pierścieni a może nawet tłoka to wtedy warto ściągnąć miske i sie upewnić że nic tam niema.

Wiadomość z agroFakt.pl

zorzyk2    50

Ale takie zużycie oleju zakłuca proces spalania. Mieszanka staje sie mniej palna a więc sprawność silnika spada a wraz z nią moc.

Te całe zużycie to nie tylko spalanie ale znaczną część po prostu wydmuchuje przez odmę. Nie znamy kaloryczności olejów silnikowych i trudno powiedzieć jak przebiega proces spalania a druga sprawa, to olej gorący nie koniecznie jest trudniejszy w zapłonie.

Waldekps2    2

Zorzyk2 zrób sobie experyment. Wlej 5 litrów ON+2 litry przepalonego superolu. Zobaczysz jaki power będzie. To tak jakbyś np. do dwusówa za dużo oleju do paliwa dolał. Pół mocy traci odrazu. A o wyżucaniu przez odme wlaściciel tego władka nie wspominał.

Adik_ziel    3
Mam takie pytanie jak oram dlugie moje pole to mi bieg wyskakuje i ciagnik staje ?? :(

ale pytanie jasne że sie zatrzyma ;]

Kamyk514    0
Ale mnie chodzi o to czemu wyskakuje

Kilka stron wcześniej jest napisane o wyskakiwaniu biegów w T25

zorzyk2    50
Zorzyk2 zrób sobie experyment. Wlej 5 litrów ON+2 litry przepalonego superolu. Zobaczysz jaki power będzie. To tak jakbyś np. do dwusówa za dużo oleju do paliwa dolał. Pół mocy traci odrazu. A o wyżucaniu przez odme wlaściciel tego władka nie wspominał.

Ale tu spalamy najpierw rozpylony ON i przy okazji opary silnikowego. Nie jest możliwością aby cały olej się spalał, część jest wydmuchiwana, część odparowuje w skutek przedmuchu gorących gazów. . Nie porównuj dwusuwa benzyniaka do diesla, tutaj pozostanie niespalona część paliw w spalinach i czarny dym. Przy złym stanie silnika dymek jest niebieski, siwy. Co do spalania oleju, to może być tak że stoją pierścienie olejowe i cały olej z gładzi będzie spalany, oprócz tego jest problem zużytych zaworów i szczelności prowadnic.

Waldekps2    2

No dobrze to zapal rozpylony ON w czystym tlenie, w powietrzu a potem w oparach oleju. Napewno różnica nie jest mała.

Jarolek19    0

mój dzidzio ma bladymira powiem jedno ten traktor ma dobry podnośnik mocny niedaleko nas goście groch tyczyli władkiem na dwa żędy aż tył podnosiło ale dawał rade ten traktorek fajna maszynka chociaż Rosyjskiej produkcji

mtracz    71
ten traktorek fajna maszynka

Jasne że fajny. :(

A to że od "przyjaciół" ze wschodu to chociaz wytrzymały, Ale mi to nie przeszkada, mój juz tyle lat w Polsce że to juz Polak no i ma polskie papiery. :(

Jarolek19    0
Jasne że fajny. :(

A to że od "przyjaciół" ze wschodu to chociaz wytrzymały, Ale mi to nie przeszkada, mój juz tyle lat w Polsce że to juz Polak no i ma polskie papiery. :)

jak ma polskie papiery to lux hehehe

ale w polu daje rade nieprawdasz?

2 skiby i odjazd :(:):):)

Kamyk514    0

Może czasami ten odjazd na dwie skiby bo u mnie to czasem nie daje rady takiemu pługowi :(

zorzyk2    50
No dobrze to zapal rozpylony ON w czystym tlenie, w powietrzu a potem w oparach oleju. Napewno różnica nie jest mała.

Wydaje mi się że to jałowa dyskusja, obejrzyj w fachowej literaturze jak wygląda proces spalania i rozchodzenia się płomienia w cylindrze silnika wysokopręznego. Z silnikami mam do czynienia od niemal trzech dekad i trochę wiem. W czystym tlenie bez zapalania to i sam smar może się zapalić.

Waldekps2    2
Wydaje mi się że to jałowa dyskusja, obejrzyj w fachowej literaturze jak wygląda proces spalania i rozchodzenia się płomienia w cylindrze silnika wysokopręznego. Z silnikami mam do czynienia od niemal trzech dekad i trochę wiem. W czystym tlenie bez zapalania to i sam smar może się zapalić.

Najlepiej niech każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu bo i tak sie nie dogadamy.

zorzyk2    50
Najlepiej niech każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu bo i tak sie nie dogadamy.

ok. Więc wracając do meritum, tzn, wyganianie oleju przez wydech. Na miejscu właściciela pomierzyłbym ciśnienie w cylindrach i zaczął od sprawdzenia głowic-zaworów.

bartus16    8

mam putanie co moze byc zepsuee w t25 jesli chce ruszyc a blokuje sie jedno kolo a drugie ciagnie ale jak rusz troche do tylu jest ujz ok i ciagnik dalej smiga????????

mtracz    71

:rolleyes: A może hamulec ci sie blokuje.

Które to koło??

Może rozłącz pedały hamulców i jeśli możesz uzywaj tylko tego z tej dobrej strony. Okaże się czy dalej sie bedzie zacinać.

A zawsze sie tak dzieje po zatrzymaniu, czy tylko raz na dzień?? Opisz dokładniej

bartus16    8

blokuje sie lewe kolo i juz myslelismy ze to chamulce ale to nie to a to dzieje sie jak ciagnik postoi 2 lub 3 dni i wiecej

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez wladek_t25
      Witam
      Po odpaleniu na jałowym bietu gdybdodaje gazu to z 700 obr. na 1800 zbiera się elegancko, lecz sprawa się typie gdy chwilę pojeżdze. Pod lekkim oporem wejście z 900 obr. na 1500-1600 to zajmuje z 10 sekund!! Nie wiem w czym rzecz, od średnich do max obr. wkręca się tak jak powinien. Pompa po regeneracji, nowa sekcja. Próbowałem delikatnie podregulować dawkę paliwa na większą, i to też nic nie dało. Kąt wtrysku idealny, co do mm. Co robić Panowie? Mam drugą pompę Ale w niej trzeba by było ustawić poprawną dawkę paliwa na stole probierczym. Jest może ktoś z okolic Elbląga i mógł polecić dobrego pompiarza? Ja zawiozłem do niby specjalistycznego zakładu to zmienili sekcję i mi ją oddali, nawet na stole jej nie regulawali bo założyłem ją to musiałem obroty regulawać i ten wkręt stop od gaszenia bo wykręcili. Zawiozłem drugiego zakładu w okolicy to opowiedzieli że pomp od ruskich nie przyjmują...