emuel

władimiriec t25

Polecane posty

fenomen1990    1

ja z ta skrzynia nie mam takich problemów czasem sie cos psuje ale to wtedy ze 2 dni roboty jest,a z kierownia tez miałem w tym roku problem drazek pekł i to tez roboty z tym jest cała kolumne trzeba wyjmowac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

napisze pare słów o paru wyżej przeczytanych problemach:

 

1: wyskakuje bieg: bieg nie ma prawa wyskoczyć. U góry skrzyni po lewej patrząc od przodu jest blokada wałków (włącza się jak sprzęgło puszczamy) na których są popychacze kół zębatych. Zazwyczaj powodem jest urwanie się takiego ramienia, które przesuwa wałek blokujący. Niestety, trzeba odkręcić pokrywę skrzyni, żeby to wymienić. Można na szybko dać podkładki pod sprężyny tych wałków (ta pokrywa od góry skrzyni po lewej patrząc od przodu). Bieg zniesie nieco większe obciążenia. Czemu wybija ? Hmmm bo ja wiem ale chyba dlatego, ze koła się wyrabiają a jak nie idą równo to cisną na boki i rozzębiają się. Tą blokadę trzeba dobrze wyregulować, żeby blokowała jak sprzęgło jest u góry. Ew może wam działa ta blokada ale sprzęgło nie idzie do samej góry (wina sprężyny odciągającej sprzęgło). Pokrywę widać na fotce KLIK : po lewej stronie zaraz pod tym zgięciem hamulców. Z przodu jest nawet taki mały jakby korek ok 5cm od góry, który można odkręcić i zobaczyć czy ta blokada chodzi jak rusza się sprzegłem. Jak chodzi to albo jest źle wyregulowana albo wyrobiona.

 

2: blokuje się skrzynia: też mi się blokowała. Odkręciłem drążek zmiany biegów i podszlifowałem nieco pokrywę skrzyni w tym miejscu gdzie blokowało. Trochę dużo roboty bo trzeba podłogę odkręcić ale od tej pory nic się nie blokuje. Na szczęście nie trzeba odkręcać pokrywy skrzyni ani układu hydrauliki. Podłożyć coś - jakoś i szlifować.


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolar    0

ja bende robil przeglad i wszelkie naprawy na wiosne zeby na zniwa byl sprawny


Władek rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

u nie drobny remont tez by się przydał szczególnie WOM-Pompka paliwowa-Odstojnik-Filtry żeby nie było problemów z odpalaniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolar    0

no a u mnie t skrzynia biegow,nowe akumlatory,nowy rozrusznik bo juz siada


Władek rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas skrzynia jest OK tylko czasami bieg wyskakuje Wkładek był niedawno po remoncie pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolar    0

ja mam pompe w porzadku a i jescze musze elektrycznosc porawidz we wladku bo niekture swiatla nie dzialaja


Władek rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolar    0

a ja w zniwa bardzo czesto wladkiem i zetorem robie w nocy na polu


Władek rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja też ale elektrykę mam sprawną wszystkie światła są i dodatkowo dwa halogeny

 

Ps:Użyj opcji Edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolar    0

ja raz wladkiem cala noc przerobilem na polu przy zbieraniu slomy, ja presowalem a kuzyn z siostra i kolega zbierali slome, ale sie w tedy nacharowalem i skonczylismy ok 5 rano a ok 10 juz trzeba bylo wyjerzdzac na pole kombajnem i spalem tylko 3 godziny ^_^


Władek rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja T25 używam tylko do słoneczka siedmio gwiazdowego bo do taśmówki to za dużo czasu zajmuje przełączanie biegów

U nas T25 chodzi głównie w transporcie, bronach, sadzarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolar    0

ja t25 urzywam do presowania, bronowania i do przewracania siana


Władek rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolar    0

ja podpuinam takie cos do podnisnika co madziurki i do tego prese a potem walek wom i jade na pole


Władek rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

racja trochę schodzi z oraniem ale zależy ile pługów za sobą ciągniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1

a jaki mozesz ciagnac od siew to tylko 2 skibowy

A mi chodzi o to jaka prase, rodzaj marke. Bo z pras z224 chyba władek sobie nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolar    0

hak mnie sie urwal bo cos tam peklo i teraz mam inny zaczep taki przykrecany

 

a ze prasa z224 to spokojnie daje rade


Władek rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolar    0

na 3 biegu a pole miesznki 1ha to ok godziny moze wiecej


Władek rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

U mnie we wsi też chodzi rusek z taką prasą i widze że daje rade jak 30-tka :)

A mam pytanie czy da się do władka założyć wspomaganie??

łatwiej by się kręciło bo jest to troche uciążliwe w tych traktorach....przynajmniej moim :rolleyes:

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj