emuel

władimiriec t25

Polecane posty

Witek11    0

Mnie zastanawia jedno, stosując krótsze ramię od wspomagania przy kolumnie a wydłużając przy kole, tym samym zmniejszamy kąt skrętu przednich kół. A może ja się mylę?? ale z teoretycznego punktu widzenia dla mnie tak to się przedstawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Żeby wykonać taki sam skręt jak w ciągniku bez żadnych zmian musimy obrócić więcej razy kierownicą , ja tak to rozumie :D Aha i kąt skrętu się chyba nie zmniejsza . Jak źle mówię to mnie poprawcie :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Więcej razy kierownicą nie obrócisz gdyż na przekładni jest możliwych chyba 5,5obr w jedną i drugą stronę. Czyli z tego wynikałoby że lżejsze kręcenie kierownicą odbywa się kosztem kąta skrętu przednich kół. Teraz pytanie to tych którzy mają takie cudo zamontowane o ile się zmniejsza??

Edytowano przez Witek11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Z tego co ja pamiętam to jest około tego coś 5,5 obrotów ale od początku do końca kręcenia kierownicą. Potem trzeba to podzielić i ustawić na środku tylko ciekawe właśnie to jest bo powinien być skręt mniejszy (powinno zabraknąć obrotów kierownicą. Ale może ograniczniki mają ok ale na tym filmie powyżej widać, że skręt jest duży a w kolumnie ślimak nie zeskakuje także trudno to osądzić jak się tego nie widzi na żywo... :unsure:


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ja mam skrócony wąs przy przekładni i skręt jest taki sam jak wcześniej na długim a kręci się o wiele lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Geo- Montaż wyglada nieco inaczej jak Ty mówisz tego wspomagania. Wywalasz całą przekładnie z kolumną Montujesz tam podstawe, orbitrol wtedy wywalasz z pinowej kolumny wałek wsadzasz nowy zakładasz kierownice i to przykręcasz to tej podstawy orbitrola. W kabinie wszystko wygląda po staremu lecz pod podłogą zamiast starej niedopracowanej przekładni masz nowoczesny układ B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Dziś miałem okazję wypróbować akumulator który kupiłem latem.Minus 12,trzy razy zakręcił i zapalił,nie używam odprężnika.

72 ah centra futura dała radę.Rozrusznik magneton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Chciałem się tutaj pożalić na moderatorów tego forum tzn. na temat zamykania postów w dziale T-25. Moderatorzy beztrosko zamykają nie tylko tematy błahe, ale też i te ciekawe. Np. został zamknięty temat dotyczący zasilania władka wodą a zakładający tego posta został odesłany to postu być może i podobnego, ale nijak się mającego do naszego chłodzonego powietrzem T-25. W tamtym poście była co prawda wyjaśniona zasada zakładania takiej instalacji ale w traktorach chłodzonych płynem z turbodoładowaniem i sprężarką, a jak wiadomo T-25 nie ma żadnej z tych rzeczy, no chyba że z rzadka instalacja pneumatyczna. Ciekawi mnie bardzo czy ktoś eksperymentował z takim zasilaniem we Władymircu i jak to rozwiązał, a nie w jak to jest zrobione w jakimś traktorze za 100tys. zł z komputerem. Drugi temat to np klamka do drzwi. Jeśli ktoś nigdy nie musiał kupować części do kabiny to nie wie, że właściwie poza szybami niczego nie można do tego traktora kupić. Ja bym chciał wiedzieć czy ktoś w Polsce sprzedaje części do kabiny, w tym zamki do drzwi, albo jak inni sobie radzą z dorabianiem takich części.

Na koniec chcę się pożalić na arogancję moderatorów. Władza jednak uderza do głowy. Czy nie da się kulturalnie zamknąć tematu zamiast takich tekstów: "Ludzie jeszcze trochę to będziecie zakładać tematy w stylu: " Jak wlać paliwo do Władka""

A dlatego, że został polecony ten link piszę w tym temacie.

Po drugie za kilka tygodni czy miesięcy ktoś znów założy temat o klamce czy zamku do władka, no bo chyba trzeba mieć benedyktyńską cierpliwość i niebywałe szczęście, żeby znaleźć coś na temat tego nieszczęsnego zamka w temacie który ma ponad 60 stron. A czy nie od tego są takie posty aby ktoś w przyszłości w łatwy sposób mógł znaleźć interesujący go temat. Żeby nie było - nie mam nic przeciwko zamykaniu postów które się powtarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Lipny troche ten sklep wwmm.pl, cenny w porównaniu z allegro niezbyt niskie a przede wszystkim ciężko coś znaleźć. Jak już mieszkasz w okolicy Łukowa to polecam sklep scorpio w Siedlcach. Dostaniesz wszystko to co Ci potrzeba do ciągników i po tańszych cenach niż na allegro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Pękła komuś pompa hydrauliczna we władku? Bo mi dziś nagle zaczęło psikać olejem jakoś jakby z pompy ale jeszcze nie rozkręcałem i nie wiem dokładnie. Wygląda jakby pękła pompa...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Mnie tak,dostał się taki gruby odprysk po spawaniu przetartej rurki i chyba przez to pękła.Pompa hydrauliczna do t25 to nie majątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

jezeli to byla nsz10 to nie żałuj jej tylko wymień ją na nsz16, tyle w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Może to nie obudowa pompy a taki mały uszczelniacz na wyjściu pod kołnierzem na dwie śruby o ile pamietam. U mnie co kilka lat trzeba wymienić, bo się przeciera i pęka. I wtedy właśnie sika olejem wkoło pompy. Nie bardzo widzę sens wymiany pompy na większą. Wszystko łącznie z zaworami przelewowymi jest ustawione na pompę taką jak montuje fabryka. Poza tym to jedna z bardziej udanych i dość trwałych ruskich pomp oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Jak kolega wyżej pisał jest to tzw. oring (koszt chyba 1zł) i jeśli jest on uszkodzony to temu właśnie Ci psika. U siebie to wymieniałem rok temu jak Władka kupiłem, bo też się właśnie strasznie lało... :rolleyes: a teraz ani kropelki oleju :rolleyes: Przykręcane to jest na 2 śruby, tylko trzeba to dobrze dokręcić, a nie bardzo jest tam miejsce kluczem manewrować i zwykłe śrubki od razu się obrabiają-ja dałem wzmacniane śrubki na imbusa i teraz jest dokręcone, że aż wykipiało :P


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Wam chodzi o te uszczelki co są przykręcone węże pod zbiornik i rozdzielacza.Jeśli tak to z stamtąd będzie olej kapał a nie psikał pod ciśnieniem,u nie tak było przy wywrocie przyczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

O koledzy też mam właśnie pytanie :rolleyes: miałem robić do Władka na przyszłą zimę dodatkową pompę hydrauliczną (cały obieg), żeby mieć więcej wyjść hydraulicznych. Odśnieżam w zimie no i chcę sobie zrobić pług skręcany hydraulicznie, bo nie chcę mi się wysiadać z ciągnika co jakiś czas... ;) nie chcę tego podpinać pod tylny siłownik, bo podnośnik będę miał niedostępny a odśnieżam na dwa pługi. Dodatkowe wyjścia mam wiadomo wykorzystane do podnoszenia przedniego pługa. Trochę się rozpisałem :P

 

No i pewien użytkownik podsunął mi myśl, że zamiast robić cały nowy obieg to lepiej kupić rozdzielacz na 3 sekcje z MTZ :rolleyes:

I tu pytanie: czy on spasuje do Ruska? mocowanie jest chyba identyczne, a jego wielkość wiele się nie różni, ale czy ciśnienia się zgodzą? Pompa go raczej obsłuży, no bo 3 sekcji na raz bym nie używał...

Ten rozdzielacz od MTZ ma chyba tyle samo pozycji co Ruski? :rolleyes:

 

Wam chodzi o te uszczelki co są przykręcone węże pod zbiornik i rozdzielacza.Jeśli tak to z stamtąd będzie olej kapał a nie psikał pod ciśnieniem,u nie tak było przy wywrocie przyczep.

U mnie olej wybijało, a zaś czasami się po prostu lał na ziemię jakby z konewki :rolleyes:


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145
Napisano (edytowany)

Taniej było by dać zawór 3 drożny i przełączając wajchą,chyba że będziesz często używał tych wyjść to lepiej rozdzielacz wykombinować.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Mnie się podoba ten pomysł z odzielnym układem - były wersje władków ze specjalnym adapterem (obudowa do której jest przykręcona pompa) i zamiast jednej pompy można było zamontować dwie pompy. Jedna była chyba do wspomagania. To było w wersji władka z przednim napedem. Jakbyś gdzieś namierzył taki adapter byłoby po kłopocie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ja już dawno temu myślałem o takiej przystawce bo chciałem zrobić oddzielny układ hydrauliczny do wywrotu przyczep <_< .Bo taką przystawkę nie trudno bym miał kupić. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Wydaje mi się, że pękła pompa ale wszystko się okaże jak odkręcę a pompę założę dalej tą samą 10 bo mam na zapasie.

 

Tak informacyjnie dla posiadaczy władka z oryginalną kabiną. Macie tam na pompie to do ogrzewania co przynajmniej u mnie wiecznie z tego cieknie delikatnie ale cieknie. Dziś się dowiedziałem w sklepie, że kupuje się normalnie dekielek na pompę (ten na dwie śrubki co jest oring pod nim) i wąż elastyczny i spokój z wyciekami.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Odśnieżam usługowo i trochę gmyram przy rozdzielaczu podczas kursu :P a ten 3 drożny to idzie jakoś szybko przełączać czy raczej nie? bo miałbym go za kabiną więc to mnie tam wiele nie ratuje... ;) ta opcja z rozdzielaczem z MTZ jest dobra i kusząca tylko właśnie pasuje wiedzieć, czy to się zgra...

 

Wydaje mi się, że pękła pompa ale wszystko się okaże jak odkręcę a pompę założę dalej tą samą 10 bo mam na zapasie.

 

Tak informacyjnie dla posiadaczy władka z oryginalną kabiną. Macie tam na pompie to do ogrzewania co przynajmniej u mnie wiecznie z tego cieknie delikatnie ale cieknie. Dziś się dowiedziałem w sklepie, że kupuje się normalnie dekielek na pompę (ten na dwie śrubki co jest oring pod nim) i wąż elastyczny i spokój z wyciekami.

Ja to miałem i wywaliłem to, bo z tyłu w tym korpusie jest dziurka i tam z tego cieknął też olej tak malutko ale jednak. Oringa wymieniłem pod tym, a tu dalej olej się leje tak drobno-patrzę, a to z tego ustrojstwa :P zamontowałem normalny prostu korpus kupiony w sklepie i grzeje tak jak grzało, a przynajmniej sucho mam przy hydraulice :rolleyes: to jest tylko po to, aby sobie przełączać na większą ilość grzania lub niegrzania w ogóle (na lato), ale po co to ma być skoro od tego jest włącznik tego wiatraka ;)


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja się już dawno wkurzyłem na to ogrzewanie - cały czas gdzieś ciekło, a ogrzewanie przy minus 20 stopnich i tak zaczyna działać mniej więcej po godzinie, a ja zimązwykle tak długo nie jeżdżę. Kupiłem w sklepie taką rurkę zamiast nagrzewnicy oleju i od tego czasu mam spokój. Nie mam też ogrzewania :) ale jakoś mi to specjalnie nie przeszkadza. Zastanwiam się nad jakąś nagrzewnicą elektryczną. Ale nie wiem czy nie należałoby założyć jeszcze jednego alternatora ;) i małego akumulatora jako oddzielnego układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj