emuel

władimiriec t25

Polecane posty

wicek    9

Witam. Co jest nie tak że Mój Władek na zimnym silniku dymi na niebiesko? Jak się troszkę rozgrzeje to tak dymi tylko przy dodawaniu gazu, a na równych obrotach nie dymi.

 

Przyczyna barzo prozaiczna --po prostu zimny przechłodzony silnik , sam przecierz napisałeś - jeśli nie ma

innych objawów  (branie oleju)  to nie ma się czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekg    2

Też mi się tak wydaje, po prostu u mnie ciągnik jest mało używany i żadko jest rozgrzany. Częściej się go używa do krótkich prac i tyle. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekg    2

Właśnie niedawno ją założyłem. W sobote miałem kawałek ugoru do zaorania to się troche rozgrzał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Witam, mam pewien problem z zawieszeniem t25,wybiły się otwory zabezpieczające w przedniej belce, są jajkowate. Chodzi o te otwory po dwóch stronach belki w których są włożone bolce którymi reguluje się rozstaw przedniej osi. Lewa zwrotnica jest delikatnie pochylona i prze skręcaniu drążki zahaczaj a o siebie. Może ktoś rozwiercał czy w ogóle da się to rozwiercić? Oryginalny otwór chyba 18mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Wszystko się da rozwiercić. T o nie jest wina tych luźnych bolców jak to nazwałeś, tylko to powinno być mocno skręcone śrubami, które są w tylnej części tej belki, wtedy sworznie nie złapią luzu. Ja maiłem podobną sytuację z prawej strony. Podczas remontu miałem samą belkę na wierzchu więc zrobiłem to na wiertarce stołowej. Dorobiłem grubszy sworzeń i jest git.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Ok dzięki jak pożyczę wiertarkę na wiertło 20 to przewiercę a jak nie to dopiero na wiosnę wszystko rozbiorę i na stołowej. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie rozrusznika. Przerywa podczas odpalania z kluczyka, jeśli pale na zwarcie to kręci elegancko lub jak podepnę na chwile + pod małą śrubę  rozrusznika. Rozrusznik mam oryginalny, wymieniłem przekaźnik pod deską i przewód od niego do rozrusznika. Rok temu była wymieniana stacyjka wraz z całą instalacją. Czy możliwe, że to stacyjka przerywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Problem jest ze spadkiem napięcia w instalacji w momencie sporego obciążenia akumulatora spowodowanego rozruchem.

Przy niskim napięciu zasilania przekaźnik rozłącza się, wyłączając rozrusznik. Brak obciążenia, napięcie w górę, przekaźnik załącza się ponownie uruchamiając rozrusznik i tak w kółko. Przy słabym akumulatorze problem się pogłębia.

Do sprawdzenia przewody głównoprądowe zasilające instalację. Poczynając od przewodu na włączniku elektromagnetycznym na jednej śrubie z przewodem plusowym z akumulatora, podpięte do amperomierza, na złączu pod deską przykręconą do skrzynki akumulatorów i do przekaźnika rozruchu.

Proponuje schemat w dłoń i przeanalizować układ rozruchu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Panowie, pokażę wam fotkę siłownika podnośnika 4 lata po wymianie uszczelniaczy i tłoczyska na to rdzewiejące. Ciągnik dźwiga bele, więc obciążenie jest.

post-10681-0-88159100-1450979663_thumb.jpg

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Przecież jest podpisane WOM.

Prędkość obrotowa wałka WOM zależna od obrotów silnika.

Prędkość 540 a dokładnie 557 obr/min osiąga przy 1800obr/min wału silnika.

Przy 5 ma 500 przy 4 ma 400 itp. Mnożnik razy 100.

Skala z liczbami poniżej to obroty silnika, także mnożnik razy 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Problem jest ze spadkiem napięcia w instalacji w momencie sporego obciążenia akumulatora spowodowanego rozruchem.

Przy niskim napięciu zasilania przekaźnik rozłącza się, wyłączając rozrusznik. Brak obciążenia, napięcie w górę, przekaźnik załącza się ponownie uruchamiając rozrusznik i tak w kółko. Przy słabym akumulatorze problem się pogłębia.

Do sprawdzenia przewody głównoprądowe zasilające instalację. Poczynając od przewodu na włączniku elektromagnetycznym na jednej śrubie z przewodem plusowym z akumulatora, podpięte do amperomierza, na złączu pod deską przykręconą do skrzynki akumulatorów i do przekaźnika rozruchu.

Proponuje schemat w dłoń i przeanalizować układ rozruchu.

 

Akumulatory prawie nowe i naładowane. Wszystkie  połączenia  wyglądają dobrze, instalacja jest nowa wymieniłem  też przekaźnik, włącznik  masy  wymieniony na dużo większy przekręcany na zewnątrz traktora (trochę to denerwujące bo czasami wskoczę do ciągnika i zapomnę go przekręcić). Problem z przerywaniem zniknął na jakiś miesiąc po rozpołowieniu ciągnika (było wymieniane łożysko oporowe, nie wiadomo czemu ciągle się zaciera) wyjmowany był rozrusznik i odłączane kable od alternatora. Po skręceniu rozrusznik działał a teraz znowu to samo. Morze te kable od alternatora mają coś do odpalania ?.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Zardzewiałe blachy miedzy pomostem a  obudowa deski 

 spróbuj palić po ciemku  a ktos nie ch obserwóje z boku czy gdzies nie swieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

U mnie kilka razy zauważyłem jak zaiskrzyło między podłogą a dźwignią odprężnika. Też się muszę przyjrzeć masie a szczególnie chyba tej plecionce między kolektorem ssącym a pomostem bo tamtędy przechodzi prąd z akumulatorów na silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Widziałem jak zaspawało sruby miedzy obudowa deski  a pomostem

znajomy kupił bez potrzeby nowy aku  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

U mnie wyjarało dziure pod włącznikiem masy.

Ogólnie W T25 powinien być wyłącznik na 2 kable, jeden z aku, drugi na korpus silnika. Wtedy maszyna pali.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Tak właśnie mam zamiar zrobić. Przerobiłem już to w MTZ i jest niebo a ziemia. Porządny hebel i kabel prosto na korpus a nie na blachy kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj