emuel

władimiriec t25

Polecane posty

marian2011    113

1991dominik mamy w swoim gospodarstwie jako pierwszy ciągnik kupił ojciec 1979  rok władka robił wszystko na 13 ha plus transporty lnu ziemniaków kilkanaście kursów rocznie ok 50 km w jedną stronę i praktycznie zero remontów  do dzisiajjakieś drobiazgi co pamiętam orkę robiłem 3 biegiem 2 razy 30 ziemia lekka 4 wórka, jak masz ciężką jedziesz 2wójką ,teraz ma poboczną robotę bo mam innego do konkretnej roboty tylko że naprawy lekko po gwarancji koszty szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31

Co może być przyczyną żę hamulec nożny nie odbija w Władimircu T25? Do tej pory hamulce były dobre a teraz jest też ciężko je wcisnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Po zimie wszystkie pracujące elemęty zaśniedziały zardzewiały władej ma trochę tych spraw nad podłogą niekiedy pomoże umycie potem psikanie ropą i WD bo rozbierać to to roboty ful

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31

To raczej nie to bo w zimę był używany sporadycznie ale był. Jak co zimy i żadnych awarii nie miał wcześniej. Nawet jak by było coś zaśniedziałego tam to od 3 dni już jest używany więc by trochę się polepszyło mu. Ciągnik jest garażowany.

 

Na jakiej zasadzie działa odbijanie pedała hamulca? Bo z tego co widzę to z tyłu nad ośką koła po prawej stronie obok otworu do podciągania hamulcy są dwie spręzyny czy to tylko te sprężyny odpowiadają za odbijanie pedału hamulca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Tak tylko one odpowiadają za powracanie pedałów hamulca.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Te spreżyny sa zaczepione za płaskowniczki  które z biegiem czasu sie wyginaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

To chyba za mocno hamujesz GoRAL1 bo u mnie jakoś przez 34 lata nic im nie dolega, zarówno "płaskowniczkom" jak i sprężynom. ;)


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Głowice z nowego typu czyli ze  świecą żarową w głowicy  bez problemu założę do starego typu na stare cylindry  ?  

 

Różni się tylko tą świecą tak ? 

 

Może ktoś poleca jakieś to na pw proszę podesłać. Polskie ostatnio widzę pełno ma je ktoś ?  Cena połowę tego co inne widzę czasami po sklepach 

 

Edytuję :      Może komuś się przyda . Głowice nowego typu nie podejdą pod stare tłoki, cylindry tak na 90 % bo świeca żarowa w nowym typie delikatnie niby wystaje i tłok musi mieć wtoczenie tak samo na zawory 

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Moi sasiedzi maja Wladimirce i ciekawi mnie jakimi biegami pracuja na polu...
Wydaje mi sie,ze jest to 1terenowa i 1szosowa. Na tej pierwszej sasiad orze i kultywatoruje i wolniej odrobine jedzie od mojej c-330 na 4biegu.
Natomiast inni sasiedzi sa mniej cierpliwi i jezdza szybciej. Jest to ta pewnie 1szosowa i tu jedzie sie szybciej od c-330,ale przy ciezkich pracach niezle dymia,bo przeciazenie...
Czy mam racje?
Jeszcze jedno!
Wydaje mi sie,ze od biegow powolnych do tych uprawowych jest w Wladimircu duzy skok predkosci. Sasiad chcac roztrzasac obornik rozrzutnkiem jezdzi na tej samej predkosci co orze... Czy tak?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być przyczyną tego że po włożeniu filtrów paliwowych nie można pompować pompką ręczną? Jak wyciągam filtry to są poskręcane w harmonijkę. Zgasł mi ciągnik na szosie i chciałem podpompować paliwo i tak do tego doszedłem. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Na podstawie co przykręcasz filtry.Musi być przecież otwór wejściowy paliwa i otwór wyjściowy paliwa ze szklanki od filtrów.Przypuszczam że na środku jest za ciasna uszczelka i zaciska przejście paliwa w środkowej części filtra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Kolego Hari123 mozesz mi wyjasnic jasniej jakimi biegami sie wlasnie pracuje w polu Wladimircem?
Ciekawi mnie to... Wiem,ze tam jest ten zwalnicz,lub podwajacz i mamy np. 1 i 2 w jednym,czyli wolniejsza i szybsza...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

W t25 jest tak dajesz dzwignie w odpowiednie miejsce i masz biegi tzw polowe- redukcyjny( bardzo wolny),1,3,5. przekładasz dzwignie w inne miejsce i masz biegi szosowe-redukcyjny ,2,4,6. W fabryce tak nazwali ten podział biegów ale równie dobrze można używać samych cyferek a i tak każdy posiadacz t25 będzie wiedział o jaki bieg chodzi.Jeśli ktoś napisze że robił orkę 2 biegiem to wiadomo że jest to dwójka szosowa bo innej nie ma  i tak samo z innymi biegami,jest tylko jedna 1,jedna 2 itd.

W orce ,agregacie prace wykonuję na drugim biegu ale jak ktoś ma ciężkie ziemie to może też 1.

Tutaj masz prędkości na poszczególnych biegach  przy obrotach silnika 1800 (dane z instrukcji)

1- 6,4

2- 8,1

3-9,4

Prędkości maksymalne na biegach są jednak większe bo silnik można kręcić ponad 2000 obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dzieki kolego Voo za wyjasnienie. Poczytalem troche tu na forum i sa opisy. Teraz rozumiem jak to jest w biegach Wladimirca. Jest wiecej tych biegow i mozna odpowiednio dobierac,ale w orce zimowej na glebach ciezkich-nie pospieszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@balcerek1 Zgadzam się z tobą w T-25 paliwo wlewane jest do komory i filtrowane od zewnątrz do wewnątrz i powinno wypływać tym otworem przez który przechodzi szpilka do przykręcania. Jest tam delikatny luz ale czy nie za mały - nie wiem. Założyłem wczoraj nowe filtry zobaczymy co będzie. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kderwisz    5

W t25 są 4 biegi szosowe do przodu, reduktor przełącza na 4 polowe i mamy rewers tylko pierwszy bieg jest tylko do przodu czyli mamy 8 biegów do przodu i 6 do tyłu prościej się nie da, a tu filmik z modyfikacji mojego t25 z 3 wajchami.

 

https://youtu.be/mOyzXFxhC6o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

potrzebuję info czy ktos z was probował rozszerzać władka na max rozstaw kół ?   bez cięcia i dorabiania.  podobno da się na 1470mm ?  czy wtedy da się normalnie nim pracować ? 


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Ja mam rozstawionego, ale nie na max, tylko jedną rozstawę niżej. Zamieniłem koła tylne stronami tzn te z lewej na prawą stronę traktora i odwrotnie. Jak dla mnie jest super i w orce nic nie przeszkadzało, no może pierwszy korpus zabiera trochę więcej niż poprzednio.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Koledzy mamy ciągnik z 79 roku robi może 40 mtg koło domu łąki rozsiew nawozu rocznie  , mam  kabinę zrobioną  z pleksy kątownika ,chcemy mu zrobić mały remont uszczelnienie silnika lakier maski może ktoś ma kabinę na zbyciu bo kupno nowej za 2500 gdy on wartny 5000 to nie bardzo jestem WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Na olx jest pełno oryginalnych kabin,ale z tysiaka musisz szykować bo taniej to nic nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

W t25 są 4 biegi szosowe do przodu, reduktor przełącza na 4 polowe i mamy rewers tylko pierwszy bieg jest tylko do przodu czyli mamy 8 biegów do przodu i 6 do tyłu prościej się nie da, a tu filmik z modyfikacji mojego t25 z 3 wajchami.

 

https://youtu.be/mOyzXFxhC6o

 

Ciekawa przeróbka i wykorzystanie FABRYCZNEGO skróconewgo rozstawu osi, tylko teraz biegi przestały być proste.

(brak tylko wajchy odprężnika)

 

Ale ja w innej sprawie. Dobrze nagrany dźwięk silnika. Zastanawia mnie jedno, czy nie jest on zbyt agresywnie ustawiony na wyprzedzeniu?

Mój chodzi bardzo miękko.

A pytam, bo zastanawiam się czy nie przyspieszyć zapłonu w swoim, ale nie wiem czy tak jak u Kolegi, czy wystarczyłoby nieco mniej... Bo nieco brakuje koników i kopci na obrotach, nawet bez obciążenia. Co dziwne, jak się mocno rozgrzeje to zaczyna ciągnąć na pełnym gazie. Drugi Władek jak ma ciężko zaczyna walić hałasem z tłumika, ale nie dymem, mój puszcza chmurę. Na dotarciu myślałem że normalne, ale teraz zacząłem się zastanawiać.

 

załączam film:


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie mam klopot u mnie w ruskim swieca caly czas dlugie swiatla nie ma krotkich tylko daja caly czas dlugie ale nie wiem czemu prosze o pomoc w lampach nie jest przetarte ani nic postojowki swieca normalnie a jak daje rotkie swiatla to swieca dlugie prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj