emuel

władimiriec t25

Polecane posty

zibi16245    0

witam panowie kupilem dzisiaj sobie kabine ale mam jeden delemat jakie swiatla kupic na postojowki i na kierunki z kabiny czy takie jak byly te orginalne ruskie czy takie jak w ursusie c360 maja prosze o porade

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

zibi pomyliłeś tematy. Co do montażu tej tulejki, to najlepiej robią to zakłady, które szlifują wały itp. To musi być zrobione osiowo, żeby jedna z drugą się zgrywała. Ja zrobiłem to własnoręcznie za pomocą rozwiertaka, ale nie do końca wyszło tak jak bym chciał tzn. zrobiłem zbyt ciasno, traktor pochodził na pusto pół dnia i nagle zgasł w ten sposób że go zadusiło i nie można było zakręcić wałem. Po zdjęciu pokrywy rozrządu winowajcą okazała się właśnie ta tulejka i było rozbieranie na nowo. Wałek bardzo sztywno siedział w niej i trzeba było go wybijać.

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

w takim razie jak najlepiej rozwiązać ten problem ? 

Zawieść blok,tulejkę oraz wałek do jakiegoś warsztatu aby ją wstawili i z pasowali z wałkiem  ,ale możesz przecież wcisnąć tulejkę sam i zobaczyć co z wałkiem, czy wejdzie i nie będzie za ciasno ,a może okaże się że będzie dobrze i nie będzie konieczne odwiedzenie warsztatu  :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

A powiedzcie mi jeszcze czy według was ten wał jest oryginalny ? Pytam bo kupiłem taki a Sprzedający się zarzekał że jest to oryginalny wał i dał nawet 2 lata gwarancji

 

post-62432-0-21364400-1414086919.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Profesjonalnie zapakowane :D Widzisz że to produkt litewski wiec oryginał to raczej nie jest.Jeśli jestem w błędzie niech mnie ktoś poprawi. ;)

Przeciwwagi masz przykręcane czy jeden odlew z wałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Przejrzałem allegro i jedyny wał na który bym się zdecydował to Tyczyn.Rok temu kupiłem kompletne zestawy litewskie (cylinder,tłok i pierscienie) po dwóch miesiącach rozsadziło jeden cylinder.poszedł na reklamacje,po kolejnych dwóch miesiącach rozsadziło drugi cylinder.Na początku sprzedawca szedł w zaparte że to dobre częsci i nie ma na nie reklamacji a później przyznał się że jednak dużo tego wraca bo to badziew.Oczywiście zestawy nie były Jubany,tylko innego litweskiego producenta.Podsumowując,czy produkt turecki,indyjski czy litewski nigdy nie zgadniesz jak długo pochodzi w twoim ciągniku.Taka jakość części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Zastanawiałem się nad Tyczynem ale coś mnie jednak bardziej przekonało do oryginału a teraz mam wał który nie jestem pewien czy jest oryginalny. Czekam na dalsze informacje kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie pomocy chcialem dzisiaj jechac w pole i zapiolem plug i nie chcial sie podniesc pompa tak wyje olej ma nigdzie nie leje olej tylko tak jak do gory i mu przygazuje to glosnie wyje co to moze byc za przyczyna?prosze o pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,podaje że olej ma jednak należy sprawdzić jego stan w zbiorniku, co do przyczyn może być ich kilka, jedną z nich zacięty zawór :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plast    0

Słuchajcie mam takie ptytanie czy pompką ręczną da się podać paliwo do cylindra? Bo chodzi mi o to, żeby oszczędzić rozrusznik bo sprawdzałem czy paliwo dochodzi i odkręciłem te przewody od wtryskiwaczy i przy pompowaniu pompką pomocniczą nie leciało paliwo,

a jak kręciłem rozrusznikiem to leciało chyba, że był zapowietrzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Kupiłem panewki korbowodowe i nie wiem którą gdzie dać otóż panewki nie są pełne tylko są 2x pełne i 2x z wcięciem w środku oraz małą dziurką, wydaje mi się że te z wcięciem idą na dolną cześć korbowodu a płaska na górną czy mam racje  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Daj może zdjęcie tych panewek, głowne mają różne otworki, ale korbowe do Władka powinny być płaskie.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Regulator będzie albo wbudowany w alternator, albo w starszych modelach pod deską rozdzielczą puszka na 2 piny.

 

Hari123, być może Twoje panewki pochodzą od silnika turbodoładowanego, złóż tak jak na zdjęciach masz założone i powinno hulać.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Czym się różnią wałki rozrządu NT od ST ? mam wałek starego typu i muszę go wymienić i nie wiem jaki kupić bo zestaw naprawczy + głowice mam zakładam NT

Edytowano przez Hari123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plast    0

Panowie dwie sprawy moglibyście powiedzieć jak wymienić bendiks jak sie do niego dobrać dawno zaglądane nie było i śruby nie chcą iść i inie wiem gdzie użyć siły, a gdzie nie powinno się i kolejna rzecz czy jak wieniec zębaty przerzucę na drugą stronę (odwróc) to będzie działało bo tam nie ma fazy przecież, a tak w ogóle to agrofoto zmieniło się na gorsze i jest cholernie nieprzejrzyste (zmieńcie to logowanie bo to jest katastrofa) 

Edytowano przez plast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie kupilem nowa kabine do wladka Bartesko i chce zrobic do niej ogrzewanie i tam mylse zrobic z cylindrow czy zda to egzamin?czy bedzie cieplo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ciepło będzie na pewno, nawet gorąco ale jak będzie najmniejszy wyciek oleju to łzy w oczach, wiem bo miałem tak zrobione :P więc jak masz suchy silnik to możesz śmiało robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

silnik jest suchy nie ma nigdzie przeciekow ani grama jest jeszcze jedno pytanie ile przyslonic cylindow polowe czy wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj