emuel

władimiriec t25

Polecane posty

email9    1

nowe szpilki kupione, wiertło 12 tez jeszcze tylko gwintownik i wieczorem będę robić. A powiedzcie mi ciężko jest nawiercić nowe otwory i nagwintować je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Przecież Ty będziesz poprawiać stare otwory na większy rozmiar, a nie robić nowych. Materiału do zebrania przez wiertło jest niewiele. Ledwie się przystawisz z wiertarką i już będziesz z drugiej strony. To nie jest twardy materiał dla dobrego wiertła. Tak samo gwintowanie idzie lekko tylko smaruj. Nawet ze względu na to by gwintownik zbierał opiłki materiału, w tedy gwint będzie czysty, bo żeliwo strasznie się sypie.

A kupiłeś szpilki stopniowane, zwykłe czy śruby? Jak używasz śrub to otwory w kołnierzu pochwy musisz rozwiercić wiertłem 14.

Masz odkręconą zwolnicę?

Jak już kolega wspomniał wyżej kołki. Bez nich i to dobrze zrobionych bez luzu w otworach to szkoda tego składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Podczas gwintowania to czym smarować gwintownik, smarem? Szpilki kupiłem takie że z jednej strony mam rozmiar 14 a z drugiej 12.

Zwolnica jest odkręcona. Kołki dostałem w sklepie gotowe tylko że 16, to i też otwory trzeba będzie przewiercić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Stara szkoła mówiła o smarowaniu przy gwintowaniu smalcem, ale olej też jest dobry, ale na kanapkę się już nie nada. :D

A otwory po kołkach masz rozbite? Czy stare tylko wypadły nie robiąc szkód?

Tylko rozwiercanie otworów pod kołki najlepiej było by zrobić przez obydwa elementy z jednego przyłożenia, po skręceniu, by otwór był równy. Ale niestety chyba się tak nie da więc postaraj się zrobić to dobrze bo kołki mogą nie wejść zwłaszcza, że są dwie sztuki. Więc jak otwory się nie udadzą to jeden może nie wejść.

A kołki w zwolnicy nie były właśnie 16?

14 była w pochwie od strony skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Otwory po kołkach sa rozbite, a zwłaszcza jeden. Tego nawet nie zmierzyłem żeby wiedzieć, w sklepie mi powiedział że tam są 14 a że chciałem większe to dał mi 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Czy ktoś gdzieś znalazł coś by zmienić bąka na normalny filtr oleju pp lub taki jak jest w ostatnich władkach?

Pytałem o to już kilka razy, nadal aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Podjedź do Brzeźnia do agromy za sklepem spożywczym tam jest sklep z częściami tylko do Ruskich ciągników i się dowiesz czy jest osiągalna ta podstawa a jak nie to nowa oś i filtr i będzie latał dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Nie chcę żadnych bąków a w tym sklepie nie są zbytnio kumaci. Prosiłem o konkretne oferty a nie domysły.

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Powiedz tylko jedno dla czego nie bąk.Że przy zmianie oleju trzeba się pobrudzić.Na wsi nie jeden t 25 wygląda jak grat i lata przechodziły robiłem w kilku remonty nie zmieniając bąka i chodzą już lata.Mój teść ma z 80 roku Władka przebieg koło 14 tyś motogodzin na oryginalnym wale i bąku i trzyma ciśnienie do 3 atmosfery a na wolnych 0,5 i lekko też nie ma.Mój ma też 10 tyś motogodzin wał i bąk w oryginale i też 3 atmosfery przy 80 stopniach oleju ma a na wolnych koło 1 i też lekko nie miał i czasami teraz też nie ma bo sam fakt 80 stopni olej to przy byle czym nie osiągniesz przy najmniej na moim zegarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Dlatego że nie. Chcę zmienić na coś lepszego, ty trwaj przy swoim zdaniu, twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie mam klopot mój ruski cos zaczyna po troszku brac olej jak sie nagrzeje to na duzych obrotach ma cisnienie 1 a jak sie nagrzeje i chodzi na wolnych obrotach to mu cisnienie spada na zero a tak to niby chodzi dobrze tylko lubi chodzic w polu na bardzo duzych obrotach bo na takich srednich to nie bardzo,jak sie nagrzeje to z tej rurki co ma wychodzic jakas tam para z silnika to wychodzi taki jakby leko niebieskawy dym i tak jak by smierdzialo leko spalonym olejem prosze o porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Dlatego że nie. Chcę zmienić na coś lepszego, ty trwaj przy swoim zdaniu, twoja sprawa.

Z tego co wiem to filtry od środkowe czyli bąki pracują w silnikach które pracują w trudnych warunkach i lepiej olej czyszczą od filtrów papierowych.A jak masz problem z ciśnieniem oleju to zmień zegar tylko na zetorowski a nie to ruskie dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,to że ktoś ma inny punkt widzenia, inaczej na to patrzy i ma swoje zdanie, nie można w ten sposób podchodzić do sprawy i twierdzić że jego argumentem to ''moda'' dla mnie to takie pajacowanie, a nie pomoc,wolwo chce po prostu zmienić na inny filtr i tyle ,chyba nie prosił o opinie i zbędne komęntaże które nic dla niego nie wnoszą do tematu, tylko prosił o pomoc gdzie można to kupić :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dlatego że nie. Chcę zmienić na coś lepszego, ty trwaj przy swoim zdaniu, twoja sprawa.

 

Może ktos napisze w czym jest lepszy ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Czy to ważne? Skoro chcę zmienić wysłużonego bąka to chcę go zastąpić czymś nowocześniejszym. Lepszy choćby tym że nie ma strat oleju. Papier jest lepszym filtrem niż

sitko w bąku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,sitko tylko z grubnie oczyszcza olej, dokładne oczyszczanie dokonuje się w czasie wirowania bąka i siłą odrzutu na ściankach bąka osadzają się wszelkie zanieczyszczenia nawet te najdrobniejsze i nie widoczne gołym okiem :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wytocz nową tulejkę do bąka i ciśnienie sie poprawi. Tam nic nie może się zużyc, oprócz powiekszenia sie luzu na osadzeniu wirujacego elementu. To jest najdokładniej czyszczęcy filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Właśnie, powodem nadmiernego luzu na wirniku bąka, jest spory spadek ciśnienia oleju w silniku :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Dziś oglądałem nowego Deutz- Fahra i żadnego bąka nie znalazłem. Nie prosiłem o głupie komentarze tylko o konkretną sprawę. Nie chce mi się odpowiadać czemu nie chcę bąka- bo nie i tyle. Jestem jaki jestem i chcę zmienić coś w ciągniku, jak ci to nie odpowiada to na ch.j piszesz głupoty? Nie masz nic do roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj