emuel

władimiriec t25

Polecane posty

lukaszek85    2

Pod 19 podłączamy napięcie, przy włączniku w pozycji 1 napięcie jest na 58 i 57 a w pozycji 2 jest na 58 i 56. Będę robił tak aby tym jednym przełącznikiem zapalać długie i krótkie światła. Mam zamiar całą tą instalacje wymienić na swoją ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Więc 58 - możesz z tego zacisku pobrać prąd na tylna lampę roboczą, którą włączysz drugim włącznikiem mając włączone inne światła(tak masz w oryginale połączone przełączniki po prawej stronie), 57 mijania, a 56 drogowe.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potajtany    0

Jakiej grubości sa szyby w oryginalnej kabinie?Bo własnie robię samoróbkę i chce wziaść szyby z okien,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie możesz dać szyb z okien bo to niebezpieczne

szyby musza być hartowane lub klejone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potajtany    0

Ale nie z takich zwykłych okien tylko jak są w pcv. One chyba różnią się niż takie stare szyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

To nie tylko niebezpieczne ale też nielegalne. Za takie szyby mogą ci zabrać dowód rejestracyjny - albo policja, albo na przeglądzie jak się dopatrzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potajtany    0

Juz tak Panowie nie przesadzajmy, poza tym o policje oraz przegląd nie mam sie czego obawiać.

 

Co do szyb to te w plastikowych oknach chyba sa inne niż te w starych.po uderzeniu w ta zwykła szybe a ta z plastiki ta z plastiku amortyzuje uderzenie i jest bardziej sztywniejsza,natomiast zwykła odrazu leci.

Edytowano przez Potajtany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli szyba docinana to podwójna z folią, naprawdę wytrzymała na uderzenia i wibracje a po stłuczeniu nie jest tak niebezpieczna jak zwykła.

Jest niestety trochę gruba(w końcu podwójna) i ciężka. Koszt niedawno coś około 85-90zł za m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zasadniczo nie ma różnicy oprócz przepuszczalności ciepła, chyba ze ta antywłamaniowa z folią. Taka szyba to potencjalne harakiri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak szyba to tylko klejona a albo hartowana.Okienna jest nie bezpieczna z powodu takiego że pękniecie zwykłej szyby może z powodować nawet śmierć kierowcy ponieważ jak pęknie to nawet połowa tafli może wpaść na kierowcę a klejona pęknie i zostanie a hartowana rozsypię się na kawałki.Ja polecam klejone szyby.Posiadam w t 25 i Bizonie.W t 25 od 20 lat są popękane jak zaparkowałem w silosie i do dzisiaj są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potajtany    0

A może wiecie skąd mógłbym wziaść takie szyby? Przednia i tylnia kupie,drogie nie sa tylko pozostają boczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Podjedź do szklarza dotnie ci na wymiar jaki będzie potrzebny z klejonych .Myślę że w 300 zł się zamkniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

http://www.szyby-hartowane.pl/

 

Spróbuj zgłosić się do np. firmy jak w linku albo znaleźć jakąś bliżej siebie. W każdym razie piszą na swojej stronie, że zrobią też szyby na wymiar na indywidualne zamówienie. Ja typowe szyby kupowałem ostatnio u człowieka, który właśnie zamawia w takich firmach tylko w ilościach po kilkadziesiąt sztuk na raz więc potem tanio sprzedaje. Np do renault 106-54 za boczną szybę zapłaciłem 50 zł, gdzie za oryginał musiałbym wydać pewnie z 1500 zł. Szyba hartowana, z pieczątką hartowni i otworami do klamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Siemka Koledzy :)

Chce w Rusku zamontować taki zestaw wydechowy (żeby tłumik wystawał nad kabine). Czy to kolanko od Mtza spasuje? Dźwięk sie bardzo zmieni czy nie? No i czy on będzie wtedy szedł pionowo do góry czy może będzie tak odchylony jak oryginał w T25? Czego bym nie chciał...

 

http://allegro.pl/rolnex-kolanko-tlumika-kolektora-mtz-belarus-i3060910030.html

 

http://allegro.pl/rolnex-tlumik-tlumnik-dlugi-mtz-belarus-tanio-i3073246475.html


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Adam, za tydzien bedziesz pisal temat jak przegwintowac gwinty w glowicach. W tym kolanku rozstaw srub na wysokosc jest duuzo wiekszy. a tlumik wazy ponad 7 kg, z czego najwiekasza masa jest umieszczona na gorze puszki tlumiacej. Walnij sobie tlumik od MF 255 z dlugimi rurkami, lzejszy i zwykle kolanko dedykowane do T25, tez na alledrogo widzialem. .


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

@ Vladimir Jak masz teraz oryginalny tłumik to zmień tylko tę rurę co jest nad puszką.Można dorobić z tłumików samochodowych o odpowiedniej średnicy.Na złomach za taki wydech samochodowy zapłacisz grosze.

Edytowano przez Voo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

@zbyszekbrzuze Po co to 1-wsze zdanie? Po prostu pytam-kto pyta nie błądzi. Kolanko jest na allegro ale na moje oko nie idzie ono pod kątem 90 stopni i będzie mi potem ten wydech wisiał w bok jak oryginalny i zasłaniał halogen.

Dobra dzięki-zrobie to po swojemu i popytam gdzie indziej skoro takie oburzenie czy coś ma padać na forum O.o

 

@Voo Chciałem tak zrobić ale on w bok odchodzi i raz, że do kitu by to wyglądało a dwa, że halogen zasłoni... Natne oryginalny po swojemu, wyprostuje go i wtedy dospawam. Dzięki i pozdrawiam


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

No trochę może zbyt mocnych słów użyłem. Chociaż żadnego wykrzyknika nie postawiłem...

 

Tłumik od MTZ jest po prostu nieco za duży.

Faktycznie kolanko do T25 wychodzi pod kątem.

 

No tak... Nowy typ T25 nie posiada zdejmowanej końcówki wydechu :mellow: i jest problem. Tak to byś tylko odkręcił i wymienił na dłuższą.

 

a tak z ciekawości zapytam: Po co taki długi wydech?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

W drugim Władku mam ten wydech ze zdejmowaną końcówką. Wezme je zamienie-ten z nowszego dam do starszego i odwrotnie.

Tylko i tak ten od starszego natne na kolanku od wewnątrz, nagne ile trzeba żeby go odpowiednio wyprostować do pionu i bedzie wtedy...

Ciszej bedzie podobno w kabinie i gałęzie mi tak nie będą waliły w szybe i w nawiew w lesie, bo prawie je będzie ściągał w bok...


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

@zbyszekbrzuze Po co to 1-wsze zdanie? Po prostu pytam-kto pyta nie błądzi. Kolanko jest na allegro ale na moje oko nie idzie ono pod kątem 90 stopni i będzie mi potem ten wydech wisiał w bok jak oryginalny i zasłaniał halogen.

Dobra dzięki-zrobie to po swojemu i popytam gdzie indziej skoro takie oburzenie czy coś ma padać na forum O.o

 

@Voo Chciałem tak zrobić ale on w bok odchodzi i raz, że do kitu by to wyglądało a dwa, że halogen zasłoni... Natne oryginalny po swojemu, wyprostuje go i wtedy dospawam. Dzięki i pozdrawiam

 

Ruscy specjalnie wymyślili kolanko z kątem poniżej 90o . A to wszystko po to aby można było odwrócić tłumik do góry nogami i tak go przykręcić w tej pozycji lekko odchylony od pionu. Kiedyś w poprzednim T-25 miałem tak zamontowany tłumik. Tłumik przykręca się do góry nogami kiedy traktor jest używany do stałej pracy na wstecznym biegu czyli jako widlak. Dodatkowo była jeszcze specjalna przystawka do przełożenia kierownicy i też dlatego pedał sprzęgła przykręca się na dwie śrubki pomimo tego że są wywiercone 3 otwory. Do pracy na wstecznym pedał sprzęgła przykręcało się na innych otworach czyli pod innym kątem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W moim regionie używano go w ten sposób do wyrywaczki lnu. W instrukcji wszystko ładnie opisane. Nawet mam taka przystawkę w fabrycznej skrzyni części zamiennych.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj