emuel

władimiriec t25

Polecane posty

zbyszekbrzuze    297

Teraz to dopiero Władek Power :D

Ciekawe ile w tej trójce obrotowej przy tym silniku skrzynia pochodzi?

Najlepiej niech się właściciel wypowie, bo wydaje mi się że pewnie już to czytał


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam -wszystko zależy od użytkowania i jego użytkownika, mi osobiście bardzo się podoba, a każdy właściciel swojego pojazdu sam wie na ile i na co może sobie pozwolić, przy umiejętnym korzystaniu nic złego nie powinno się dziać ze skrzynią, a poza tym nic nie jest wieczne :lol: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Piszeż o umiejętnym korzystaniu

Ja powiem tak ,u nas są góry i nieraz aby jechać to trzeba dać 110 % z traktora i ze siebie Przydał by się trzeci cylinder , trzecia noga i trzecia ręka

A skutków takiej jazdy nigdy nie da się przewidzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam- właśnie o tym napisałem, że silniczek który zamontował razor275- bardzo mi się podoba, a obawa o skrzynię" jak długo pochodzi" jak pisze kolega wyżej ,jest bezzasadna,sam kiedyś myślałem nad zamontowaniem jakiegoś silnika większej mocy,dokąd nie miałem większego ciągnika, ja uważam że właśnie są skrajne przypadki, gdzie była by konieczna nawet nieznacznie większa moc silnika w danej chwili, i tu zgadzam się, że skutków do końca nie da się przewidzieć.Trochę odbiegnę od tematu i powiem że mam w IWANKU założone tylne opony od C360, i też koledzy u nas krakali że siądzie zaraz mi skrzynia itd, jednak już ponad 6 lat i to dość dużo nim robię i jest dobrze, i w życiu mniejszych opon do niego nie założę.I nadal twierdzę ze wszystkiego należy umiejętnie korzystać :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Po pierwsze To nie razor275 zamontował ten silnik, on tylko wstawił tu link do filmu. Przeróbkę dokonał zupełnie ktoś inny.

 

Po 2 z czego słyszałem, to ten silnik pochodzi od Pronara Żubronia 2048A lub VTZ 2048A, a to są ciągniki budowane na zasadzie T-25, wszystko mają identyczne skrzynia w nich siedzi jak w T-25 tylko że mają 3 cylindrowy silnik. Wiec skrzynia na pewno będzie wytrzymywać.

 

Po 3 wiesław16 masz racje. Dużo ludzi pisało że nawet opony od c-330 to już są za duże i skrzynia siądzie. Patrzcie nawet ma silę rowy kopać na takich kapciach.

https://picasaweb.google.com/116729188208313336651/WAdimirecRozne#5771700302940127778

https://picasaweb.google.com/116729188208313336651/WAdimirecRozne#5771700277511829762

https://picasaweb.google.com/116729188208313336651/WAdimirecRozne#5771701678371175442

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Dokładnie jak pisze kolega wyżej - ja tylko wstawiłem tutaj film :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Koła kołami ale w ty6m agregacie to za dużo łap niema

Moim zdaniem opona od c 360 ma za duża średnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Jak by nie patrzeć znów się sprawdza "gniotsa nie łamiotsa" polski capek tego by nie wytrzymał :D

Posłuchajcie ruskich ciągników jeśli chodzi o wycie skrzyni ogólnie trybów a posłuchajcie polskich wyjaczy :D to ruskie można porównać do aut z silnikiem benzynowym a polskie do klekoty


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Odnośnie opon to zjeździłem oryginalne , potem była dębicka od trzydziestki , potem olszynka diagonalna ,następna radialna ,a teraz continental (wszystkie w rozmiarze trzydziestki) , ale parę rzeczy w traktorze przez te lata zdarzyłem urwać

Jeszcze jedno continental maja większa średnice od polskich , ciągnik jest wyraźnie szybszy ale i słabszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam -no tak, masz rację szybszy-słabszy, ale coś za coś, ale tyle jest w nim biegów że zawsze można sobie przeredukować biegami, a w pracy niema porównania na mokrych terenach tak się nie topi i na piachu czy świeżej orce, w bronach czy siewniku.W przedstawionym powyżej filmiku dobrze sobie radzi z tym sprzętem, ale zaraz trzeba się czepiać" ile łap jest w agregacie" no proszę- najlepiej aby była dwa razy większa jego szerokość i też tak sobie radził, należy najpierw zważyć jaka jest moc tego traktora.No tak- zawsze było i jest, zawsze jest jakieś-"ale". Wracając do tematu to mogły by być takie silniki łatwo dostępne i na pewno nie jeden posiadacz małego IWANKA pokusił by się na zamontowanie takiego właśnie silnika :huh: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Mój Władek pod siew z kultywatorem i wałkiem strunowym na 2,5 metra jak mi c360 siadła i robiłem nocami też szedł ale już pod sadzenie ziemniaka to bym odkręcił 6 łap.Rade by dał ale c360 ma co robić a co dopiero Władysław. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Witam -no tak, masz rację szybszy-słabszy, ale coś za coś, ale tyle jest w nim biegów że zawsze można sobie przeredukować biegami, a w pracy niema porównania na mokrych terenach tak się nie topi i na piachu czy świeżej orce, w bronach czy siewniku.W przedstawionym powyżej filmiku dobrze sobie radzi z tym sprzętem, ale zaraz trzeba się czepiać" ile łap jest w agregacie" no proszę- najlepiej aby była dwa razy większa jego szerokość i też tak sobie radził, należy najpierw zważyć jaka jest moc tego traktora.No tak- zawsze było i jest, zawsze jest jakieś-"ale". Wracając do tematu to mogły by być takie silniki łatwo dostępne i na pewno nie jeden posiadacz małego IWANKA pokusił by się na zamontowanie takiego właśnie silnika :huh: Pozdrawiam

Nie do końca się zgodzę z tymi biegami. Jego jedynka mogłaby być wolniejsza, bo męczyłem władka z bronami 5-tkami po oranym i temperatura dochodziła do 100, bardzo ciężko miał a miałby lżej gdyby było ciutkę wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam- biegi zawsze dobieram stosownie do obciążenia, z jakim narzędziem lub maszyną współpracuje traktor, staram się aby nie przeciążać silnika ,zawsze lepiej niższy bieg włączyć i silnik ma lżej, oraz mniejsze zużycie paliwa i silnika, a brony 5-tki na oranym, to chyba nie dla małego IWANA, bo i C360 w 5-tkach na oranym, jeszcze na piachach ma robotę jak świeża orka.Mam brony piątki ale małym IWANEM używam trójek i włączam 2-gi lub 3-ci bieg, w zależności od tego jakie pole, na równym czy górzystym terenie, bo mam różnie położone pola, u nas są piachy i miałby zbyt ciężko, chociaż daje radę, ale szkoda katować tak silnik ,ale w bronach lepiej sobie radzi na dużych oponach niż na małych, bo się nie kopie,a co za tym idzie,nie traci na mocy.A tu zgadzam się z tym że jedynka mogła by być wolniejsza, dawniej jak były jeszcze snopowiązałki, to na jego fabrycznych oponach, jedynka była zbyt szybka do współpracy z tą maszyną, jak też w kopaczce ciągnikowej. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zetora (padło sprzęgło - po 26 latach od wyprodukowania :rolleyes: ) musiałem czymś zastąpić, a że do władka miałem tylko lekkie brony., użyłem cięższych 5-tek Na szerszych oponach byłoby lżej, zdecydowanie, a co do jedynki to w całości z Tobą się zgadzam. By było ciekawiej, to później targał on poznaniaka 2,7m, jeździło się :lol: jak w westernie.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam-powiem Ci zorzyk2 że masz rację z tym siewnikiem a jeszcze z pełna skrzynią ziarna, poznaniakiem naprawdę jeżdzi się jak w "westernie"a jeszcze jest ciekawiej jest, jak są luzy w układzie kierowniczym nie masz czasu obetrzeć potu z czoła :lol: odnośnie kół zębatych do skrzyni, to nie jestem pewien ale -sąsiad miał IWANKA sporo młodszego od mojego ok.8-siem lat, i miał już inne prędkości na poszczególnych biegach niż u mnie.Powiem że nigdy nie dociekałem tego z braku czasu jak wygląda ta sprawa :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Taki hardcorowiec to nie byłem B) , sypałem 2/3 skrzyni, brakowało jednego obciążnika do przodu. Koła były rozbieżne - poprawiłem, ciśnienie w kołach - podniesione, ustabilizowało go. Pot rzeczywiście ciekł, ostatnie dni upałów, ale i koń T-25A tez sapał z gorąca. Wielkim plusem było znikome zużycie paliwa w porównaniu do areału i czasu, a dużo dłużej to trwało niż zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja znam dwie skrzynie

Jedna z 85 roku i późniejsze jedynka jest wolna nie do zatrzymania (za wolna do orki )

druga z 80 roku z szybsza jedynka tak że można ciężko orać ,ale ku może braknąć mocy silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam t25 z 83r. i mocy nigdy nie brakło. Kiedyś pracowałem z kultywatorem 2,4 m połączonym z bronami(3) ustawiłem bardzo głęboko to jedynka, blokada i atak;) Mielił ale szedł :D

Edytowano przez krzychu28055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Co do kół zębatych skrzyni to powiem, że były trzy rodzaje o różnej liczbie zębów. Wyczytałem to w książce od Rusina, którą to dostaliśmy razem z nim w roku 1980. Jak znajdę czas to jeszcze raz tego poszukam i sprawdzę dokładnie co i jak.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Odnowię moje zapytanie- wie coś ktoś gdzieś na temat filtrów pp w miejsce oryginalnego bąka od oleju? Będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W mojej okolicy w sklepie mówili, że maja kompletny filtr czyli podstawa i dekiel do filtra PP.

Ceny już nie pamiętam, ale coś 250-300zł.

 

Edit:

A tylko nie oglądałem go więc nie wiem jak z wykonaniem.

Niby ma na 100% pasować zamiast oryginalnego bąka.

 

Edit:

To jak będzie z tą moja połową królestwa? :D

Kiedyś obiecywałeś. :rolleyes:

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj