emuel

władimiriec t25

Polecane posty

Wisien102    3

Witam, mam zamiar kupic władka i z tego co wyczytałem o nie bedzie chodził przy kombajnie do porzeczki bo ma sprzegło jednostopniowe.Czy to sie zgadza panowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tak ma sprzęgło jednostopniowe ,nie wiem jaka obsługa kombajnu porzeczkowego ale dla wprawnego operatora miałem go przy rotacyjnej i kombajnie ziemniaczanym Karlik i sprzęgło takie nie przeszkadzało mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jeśli przy kombajnie porzeczkowym musisz się często zatrzymywać to faktycznie uciążliwe będzie używanie Władka. Za każdym razem będziesz musiał wyrzucić bieg jeśli będziesz chciał napędzać kombajn na postoju. Jest to do zrobienia ale upierdliwe i pożałujesz że nie kupiłeś czegoś z dwustopniowym sprzęgłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisien102    3

Dzięki za odpowiedź, bo zaczynam gospodarstwo pod kierunkiem uprawy krzewów owocowych potrzebuję czegoś do opryskiwacza łamacza i później kombajn może z czasem dokupię drugi typowo sadowniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do wszystkich...

Nieuchronnie zbliża się czas, kiedy to będę musiał wymienić oponki we Władku, i teraz pytanie "jakie kupić?"

Dużo nie jeżdżę, w 50% drogi szutrowe, 30% las (wyrób opału dla siebie, czyli jest możliwość zahaczenia o pnie, korzenie, gałęzie, kamienie) i 20% asfalt.

Chciałem "Taurus POINT 8" ale z racji tego że są to radialki i boje się o uszkodzenie, raczej odpadają (bo las...).

Posiedziałem trochę i wybrałem kilka innych producentów:

1- BKT TR 135 8PR w opisie "Indyjska", diagonalna, 650zł 2 lata gwarancji;

2- PETLAS TA-60 6PR "Turecka", diagonalna, 745zł 2 lata gwarancji;

3- CULTOR AS-AGRI-19 8PR "Czeska", diagonalna, 765zł 2 lata gwarancji;

4- ALLIANCE 324 8PR nie wiem jakiej produkcji, nie wiem czy radialna czy diagonalna, 725zł 3 lata gwarancji;

5- CULTOR jak wyżej ale 760zł i 3 lata gwarancji (nie wiem skąd taka różnica);

6- FIRESTONE ATC 6PR 990ZŁ 4 lata gwarancji.

Co o tym sądzicie? Zależy mi na tym aby opona miała dość wysoki protektor, w miarę dobrze sprawowała się na błocie czy śniegu i była trwała czasowo, żeby mi nie spękała po 4-5 latach. Może macie inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie mam klopot ze swoim wladkiem jak sie nagrzeje i chodzi na wolnych obrotach to cisnienie oleju spada pomiedzy zero a jeden a jak mu dodam gazu to sie podnosi na jedynke czy to jest wszystko dobrze?tak powino byc?chodzi normalnie wszystko jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0
Napisano (edytowany)

to co mam teraz zrobic?go sie rozbiera jakos?czy najlepiej kupic nowy i wymienic go?

 

 

Edytowano przez zibi16245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jakie masz ciśnienie na zimnym? Jak nie ma 4 to podkręć na zaworze. Jest pod alternatorem. Ustaw tak żeby nie przekraczał 4 na zimnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Na zimny silniku nie mam 4 a mozna podkrecac jak wladek bedzie chodzil na wolnych obrotach i wtedy podkrecic?to wystarczy tylko ta duza sruba troszku dokrecic do silniku czy trzeba cos odkrecac i wtedy krecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

nasz z 80 roku tą dużą nakrętkę  odkręcasz całkowicie  klucz 22albo 24 zapomniałem już i wtedy jest śruba z rowkiem na płaski śrubokręt i ją wkręcasz aby podnieść ciśnienie ,ja tak robiłem kilka razy silnik już swoje żrobił i na bardzo gorącym na wolnych obr prawie miał zero ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Panowie dzisiaj mu podkrecilem cisnienie i na wolnych obrotach ma 4 na zimnych silniku dobrze ustawilem?ale jak na wiekszych obrotach na zimnym silnku to bedzie troszke wieksze dobrze mysle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

A co tu jest do myślenia? Jak ustawiałeś to nie mogłeś sprawdzić jakie będzie ciśnienie na zimno przy większych obrotach? Taki problem było przegazować delikatnie?

Nawet jakby miał trochę większe to i tak przecież nie będziesz bardzo zimnego silnika kręcił wysoko tylko dasz mu chwilę żeby olej rozbił i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie napedu pompy ale wałka sprzegłowego uszczelniacz iłożysko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Po tabliczce znamionowej nabitej na korpusie silnika z prawej strony ciągnika pod alternatorem. No chyba, że u Ciebie jej nie ma. U mnie jest na niej podana moc silnika w kW a dokładnie 22,5 kW


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie mam takie male pytanko bede wymienial dwie rurki od hydrauliki bo sa przeterte i mi leko saczy olej jedna idzie od pompy do tylu jest przykrecona a druga idzie od rozdzielacza do tylu niby do kipru  i moje pytanie jak kupie mu koncowke do kipru to ruski da rade kiprowac?takie lekie rzeczy zamowilem te weze a nie rurki beda lepsze prawda?drugie sprawa kiedys jak robilem skrzynie biegow to byla jedna wolna rurka szla od rozdzielacza i ona zostala gdzies tam ucieta i jest taka krotka czy bez tego bedzie kiprowac czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Czy ktoś z Was zakładał "bliźniaki" na tył i przód do Władka, Może macie  jakieś patenty na łączenie kół, czy powinny zostać przerwy pomiędzy oponami, czy muszą bokiem przylegać do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj