emuel

władimiriec t25

Polecane posty

volvo    47

Mam przeciwwage ale z balastem nie można zapiąć kultywatora :P

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Myślałem że ci do TUR-a potrzebne obciążenie,wiadomo jeśli chcesz zapinać przeciwwagę co chwile to będzie to męczące a tak to będziesz miał problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Balast mam,był razem z turem.Mam pytanie-cięzko wywiercić w feldze dziury?Trzeba

przecież przykręcić te obciążniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wytrasuj miejsca wiercenia , napunktuj, i wierć. Wpierw cieńszym wiertłem(np: 5mm), a potem tym właściwym, rób to na małych obrotach i studź wiertło olejem.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Panowie mam władka z 1978 z 2 lewarkami i czy da się przerobić go na taki lewarek jak mają roczniki 1980 wzwyż z rewersem mam 2 zdjęcia tych skrzyń i nie wydaje się to trudne do przerobienia co o tym myślicie?? Ostatnio na allegro spotkałem Władimirca z 1979r tak właśnie przerobionego co o tym myślicie?? Dodam że ten lewarek z rewersem jest moim zdaniem dużo lepszy


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Tylko że Władek z 1979 ma już długie błotniki z tyłu a u ciebie są krótkie i one miały w wyposażeniu 2 lewarki no chyba że ktoś sobie przerobił to ma dwa u ciebie chyba się nie da tak zrobić bo twoje lewarki nie są przy sobie i chyba nie da się zaślepić 1 lewarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Mój władek też ma długie błotniki :P Sam nie wiem ale jak to jest: w tych rocznikach 80 wzwyż który wodzik jest od rewersu?? pierwszy (od sprzęgła) czy przedostatni??


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Pierwszy.Jeśli masz długie błotniki i dwie długie wajchy to masz przejściówkę z krótkich błotników na długie już 3 raz się spotykam z takim czymś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Myślę że w ciągu roku Ruscy nie zmodernizowali aż tak skrzyni żeby nie dało się tego przerobić pogadam z mechanikiem zobaczymy co on powie :rolleyes:


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak22    0

Witam! Przeróbkę z jednego na dwa lewarki mam za sobą, natomiast myślę, że nie warto przerabiać z dwulewarkowego na dwulewarkowy z rewersem. Widziałem starego Władka z dwoma lewarkami i myślę, że to lepsze rozwiązanie niż w nowym wydaniu pomijając koszty przerabiania. Jak już jestem przy "głosie" to chciałbym się spytać szanownego forum czy można zaadoptować dwustopniowe sprzęgło na przykład z T-30 lub Żubronia i tym samym wyeliminować podstawową wadę Władka. Może ktoś wcześniej się nad tym zastanawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak22    0

Tak na oko to obudowa jest podobna a może taka sama. Pewnie wewnątrz czymś się różni. Gdyby to pasowało to by była świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

O tym sprzęgle też myślałem ale nie mam gdzie zobaczyć jak to wygląda w T30 a szkoda bo zrobił bym sobie 2 stopniowe sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak22    0

Jeśli chodzi o te dwustopniowe sprzęgło, to na zewnątrz wychodzą 2 pedały sprzęgłowe, jeden przy drugim, zupełnie tak jak hamulce. Nie pamiętam, czy były sprzęgane razem. Podejrzewam, że jeden pedał rozłącza wom a drugi skrzynię, zależnie od sytuacji. Szkoda, że w okolicy niema Żubronia do podejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Znalazłem coś takiego na YouTubie wersja rozbudowana władka ma dwustopniowe sprzęgło wspomaganie kierownicy i inne ulepszenia :)

http://www.youtube.com/watch?v=PuA6Xr_f4Y4

Edytowano przez Mentos223

Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

No miał tam kilka bajerów więcej ale nasze władki też są nie złe :rolleyes: :rolleyes:


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak na oko to obudowa jest podobna a może taka sama. Pewnie wewnątrz czymś się różni. Gdyby to pasowało to by była świetna sprawa.

 

 

Wcale nie jest taka sama bo jest o wiele grubsza .. <_< tam gdzie w t25 masz takie zwężenie to w T30 masz prawie do samej kabiny równiutko więc nie jest nawetp odobna obudowa i ma mocowanie do dwóch pomp


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Mocowanie jest normalnie ja T25 u mnie czy u ciebie tylko włącznik jest inny bo on ma właśnie mocowanie na dwie pompy a nie jak u nas na jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak22    0

Mocowanie jest takie samo, tylko napęd jest większy na dwie pompy, jedna wyłączana a druga na stałe. Jeśli ktoś ma zamiar wymieniać pompę, to polecam założyć trochę większą 14-tkę lub 16-tkę. Wymieniłem 2 lata temu i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Posiada ktoś takie kabina na Władku jeśli posiada to niech ktoś napisze,czy jest jakiś problem przy zapinaniu wysokich maszyn takich jak np:opryskiwacz,sadzarkę do ziemniaków itp.Bo ma moje oko to jest problem.

 

Szyszka.

Naglak to lepiej rozwiązał i chyba już tu tego problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj