emuel

władimiriec t25

Polecane posty

mani51    373

Ja miałem przysłonę na całe cylindry. Tak to zrobił ojciec. Ja jakbym miał teraz robić to nie zakładałbym żadnych przysłon tylko założył wentylator w kabinie żeby on zasysał powietrze tak żeby nie trzeba było przerabiać oryginalnej kierownicy powietrza. Dzięki temu uniknie się złego chłodzenia cylindrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badziak    0

mam do Was prośbę jeśli ktoś może nagrać przez to okienko jak się zachowuje łożysko i jak to wygląda jak się wciśnie sprzęgło i wrzuci bieg.. bo jednak będę miał to do wymiany bo jak ostatnio sprawdzałem to ostro zadymiło i zjarało mi łożysko.. i nie wiem czy to wina tego, że one było luźno czy może odwrotnie założyłem je.. bo jak wciskałem sprzęgło to łożysko nawet się nie kręciło i zjarało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plast    0

Panowie odpowie ktoś? Post jest powyżej na tej stronie. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Co do rozrusznika to nie pomogę bo nigdy tego oryginalnego nie rozbierałem.

Wieniec możesz obrócić, ja przy MTZ-cie obróciłem i jest wszystko ok a też nie miał fazek na zębach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plast    0

I zazębia normalnie? Poza tym MTZ to jest co innego niż t 25. Bo mnie koleszka w sklepie powiedział że w sześcdziesiątce wieniec jest fazowany na dwie strony i można go obrócić, a w ruskim nie jest i gadał, że nie można tak zrobić. A coo do rozrusznika to jak ktoś wie to niech powie to jest CT222A.

Edytowano przez plast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Ja przy Władku też obracałem i śmiga jak się patrzy. Koleś jak się nie zna to niech nie gada głupot. Przecież masz sfrezowane zęby na zazębniku rozrusznika. CT222A to rozrusznik 3 kW do ruskich sprzętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plast    0

No spoko ja wiem co to za rozrusznik tylko chodzi mi o to, że nie wiem jak go rozebrać (tzn elektromagnes ściągne) tylko nie mogę tej obudowy z przodu zdjąć a chcę wymienić bendix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej6131    0

chodzi o orginalny rozrusznik do władimirca , po wykręceniu szpilek musisz przesunąć od strony bendiksu tulejkę która jest na łożona na dwie połówki tulejek , jest to zabezpieczenie od strony bendiksu , jak wysuniesz ośkę z obudowy to tulejka zabezpieczająca powinna się zsunąć w stronę ośki i wtedy możesz dokonać wymiany , jak by co to dawaj na maila  

post-43640-0-68170000-1416762012_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Wie ktoś z jakiego materiału są wykonane ( Stal czy żeliwo) tulejki rozrządu w t25, chodzi mi czy jest możliwość użycia do nich rozwiertaków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plast    0

Panowie jeszcze jedna sprawa biegi mi nie wchodzą I i II zw, 2 i 4. Ciagnik z 1977 dwie wajchy.

    Schemat biegów

    4/2   -    Izw/IIzw             IIzw/3/4/6  ----------------Izw 1/2/5

             |

    6/5   -   3/1                       |                                |

                                         PB-N-TB                    PB-N-TB

lewa wajcha                               prawa wajcha

PB- przód

TB-tył

N-luz

 

Co zrobić żeby przywrócić biegiz górnej części schematu lewej wajchy bo ina dochodzi tylko tak do połowy ok.

 

Edytowano przez plast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Wie ktoś z jakiego materiału są wykonane ( Stal czy żeliwo) tulejki rozrządu w t25, chodzi mi czy jest możliwość użycia do nich rozwiertaków ?

 

Tulejki w kołach pośrednich rozrządu są mosiężne. Są do dokupienia trzpienie na których są osadzone i do tego tulejki nominalne bez konieczności rozwiercania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Są dwie tulejki mosiężne i dwie na wałek rozrządu ( Stalowe lub żeliwne ) Nie bardzo wiem o jakie trzpienie się rozchodzi ? a Tulejki muszą iść do toczenia/rozwiercenia bo są o 0,650mm za grube od środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Oryginalne tulejki nie są zrobione z mosiądzu. To jest jakiś stop mosiądzu chyba z dodatkiem miedzi. Te, które teraz kupujemy w sklepach to są z czystego mosiądzu i są bardziej lipne. Ja właśnie zmieniałem tulejki w rewersie i te nowe były nad wymiarowe. Tokarz wytoczył, ale jedną troszkę ciaśniejszą zrobił i ręką normalnie można było obracać, ale jak złożyłem skrzynię, to po odpaleniu ciągnik popracował z 10 min. i sam ruszył do tyłu :o  Przez kilka dni odpalałem go żeby sobie popyrkał i się dotarła. Teraz wszystko gra.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Te nowe tulejki są tak lipnej jakości, że szkoda mówić, Jedna tulejka ( ta z kołnierzem ) ma przesunięty otwór na kanał olejowy, będę musiał wywiercić nowy otwór przesuwając go 0,4 mm, tylko nie wiem czy te tulejki nadają się do rozwiercenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Nie Ty pierwszy i nie ostatni będziesz musiał je rozwiercać. Ja swoją też musiałem poprawić. Tak to już jest jak polscy rzemieślnicy biorą się za produkcję części, których nie widzieli na oczy w oryginale.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Wiam panowie przymiezam sie do wymiany oleju w silniku we wladku i moj sasiad mowil kup sobie olej milvus mowi ze to dobry olej a wy co myslicie p tym oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiam panowie przymiezam sie do wymiany oleju w silniku we wladku i moj sasiad mowil kup sobie olej milvus mowi ze to dobry olej a wy co myslicie p tym oleju?

Ja bym Ci proponował zalać ten sam olej co miałeś do tej pory, nie jest wskazane zmieniać na inne oleje, no chyba że zrobisz mu remont i wszystko będzie wymyte w silniku. A o Tym oleju pierwsze słysze

 

Mam pytanie czy wie ktoś jakie są prędkości jazdy w T-25 na poszczególnych biegach mam dwu wajch owy z 89roku ma ktoś jakąś książkę instrukcję z rozpiską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Ja leje Milvus i nie narzekam,na pewno lepszy niż superol.

 

Poszczególne prędkości masz napisane na liczniku.Dokładnie jest podane obroty silnika i prędkość na każdym biegu a nawet obroty WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hacki    0

Milvus to bardzo gesty olej, bedzie Ci dobrze trzymał ciśnienie- nic poza tym.

jesli silnik jest w dobrym stanie to lej turdus'a

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

A jak myślicie opłaca mi się kupić za ok 4 000 zł t25 z kabiną, opony przód 60% tył 90 % nowe dwa akumulatory wada: Silnik nie odpala, wcześniej jak odpalił to ciśnienie w porządku a jak ciepły to ciśnienie na 0, i brak dokumentów.

 

Traktor głównie chce rozebrać i lepsze części przełożyć do swojego, np wymienić kabinę akumulatory ( moje już dawno padły ) rozrusznik szybkoobrotowy, koła ( moje mają 25% bieżnika) rozdzielacz, p;platforma i na pewno coś jeszcze by się znalazło, a resztę sprawnych części sprzedać na olx.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj