bel920

resetujący się sterownik

Polecane posty

bel920    8

posiadam prase new holland 544 i problem w niej polega na tym że w czasie pracy z robi jakieś 6 -8 snopków bez problemu i przy kolejnym coś takiego , koniec owijania siatką elektro siłownik powróci na miejsce i sterownik w tym momencie jakby się wyłonczył  - resetował po czym włancza się na nowo ale nie widzi już tego zrobionego snopka , nie ma sygnallu do otwarcia klapy , więc nie jest policzony i to najbardziej denerwuje że zrobie  ok 80 snopków a na maszynie pokaże 60 . Moje pytanie to co to za przyczyna , wymieniłem przekażnik w sterowniku i nic nie pomogło a siłownika na sznurek nie ma - pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Podłącz sterownik bezpośrednio pod aku i wtedy sprawdź co się będzie działo w czasie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

też mam to samo w mojej prasie tylko co 10 bel tak jakby resetowała się przy dziesiętnych belach w liczniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może coś dostawać zwarcia w środku lub przysiada napięcie jak próbuje ruszyć elektro siłownikiem który po prostu może mieć ciężko, zaczął bym od tego, jeżeli uszkodzone jest coś w sterowniku to ciężko stwierdzić i pomóc coś na odległość jak się nie widzi tego, bo potrzebna jest odrobina wiedzy i pomiary elementów wykonawczych.


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

na pewno trzeba by było sprawdzić całą płytkę w sterowniku (zanieść go do elektronika jakiegoś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Opcja pierwsza:
Sterownik przeciazony. Silownik ma zaciezko i wysiada wszystko. Sproboj przesmarowac wszystkie mechanizmy którymi steruje silownik.
Opcja numer dwa. Czujnik przestawic troszke blizej. Aby nie cofac silownikiem do konca
Najpiew sproboj tej pierwszej. Najbardziej korzystnej opcji.
Jest jeszcze jedna opcja ale wymaga pewnej przerobki w elektryce przy silowniku, bez problemu mozna to zrobic samemu


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Zalozyc cztery przekazniki samochodowe z auta. dwa do podnoszenia drugie dwa do opuszczania.
Zasilanie bierzesz z akumulatora. Załaczaniem by kontrolowal sterownik prasy.
Jesli chcesz moge ci dokladniej objasnic ze zdjeciami. Wten sposob bys mial obciazony sterownik.

Jesli ci wysiada wszystko po opadnieciu noza siatki byc moze silownik dalej chce popchnac noz. Lecz sie blokuje. I wtedy jest on przeciazony. Wystarczy przestawic magnes w inne miejsce.
Lub czujnik do wymiany. Koszt 7 zl. Sproboj z nasmarowaniem wszystkiego. Psikniecie wd40 przy czujniku z tym magnesem nie zaszkodzi.
Zaznacz czyms gdzie byly oryginalnie magnesy.

Masz załozony bezpiecznik do komputera ? Jesli tak to jaka wartosc i czy sie przepalają.
U mnie sie Wyłączał komputer bo obudowy bezpiecznika dobrze nie stykała

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

wiem o co chodzi dzięki za podpowiedz będe prubował u siebie , bezpiecznik mam przed gniazdkiem 20 A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

Cześć czołem :D

I jak ktoś rozwiązał ten problem wyżej? Bo mam prasę new holland br6090 i dzieje się to samo tzn. jak kończy owijać, sterownik potrafi się wyłączyć i włączyć.

Zauważyłem również, że gdy ręcznie steruję ruchem siłownika z pozycji sterownika i dojdzie do krańcowych wartości, wyświetlacz dostaje dużego obciążenia i przygasa drastycznie podświetlenie.

 

Edit. Miałem wolny dzień posprawdzałem wszystko miernikiem, akumulator, przewody do sterownika podczas pracy siłowników i znalazł się powód awarii, poluzowały się nakrętki na bezpieczniku przy aku i podczas pracy siłownika prąd spadał do 10 V i sterownik się wyłączał lub pokazywał  na wyświetlaczu błąd BATT

IMG_20180621_100444.jpg

Edytowano przez pablo18
Temat wyjaśniony i naprawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matifryd    0

Czy ktoś rozwiązał problem? Bo ja aktualnie mam też ten sam błąd z resetującym się komputerem od prasy... Podciągnąłem nowy przewód wraz z gniazdem 3pin, lecz to i tak nie pomogło... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicek    9

przy wtyczce 3 pin jest bezpiecznik( taka kostka zalana gumą)  często śniedzieją zaciski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matifryd    0

U mnie wchodzą wsuwki od przewodów bezpośrednio do wtyczki. No chyba że gdzieś wcześniej 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj