Ursussss

Duźy problem z bykiem. Co robić ?

Polecane posty

Ursussss    1

Witam mam duży problem z około 300 kg bykiem. Byk od wczoraj nie chce wstać i źipie.Był lekarz i nic nie wykrył dzwoniłem do drugiego ten mówi źe nie ma sensu przyjeżdzać bo jak mu da jakieś leki które i tak mu nie pomogą to go nie sprzedam.Byk nie ma źadnego urazu bo stał daleko od innych jje normalnie ale jak prubowaliśmy mu pomuc wtać to się przewraca.
Jak myślicie co mu jest ?
Co robicie jak macie taki przypadek ?
I ile mogą mi za niego zapłacić ?

Liczę na wasze odp i rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka ma temperaturę?ma upławy z nosa czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

A stawy mu nie poszły, raczej ciężko będzie ci go sprzedać jak sam nie wejdzie na samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursussss    1

Raczej nie bo niby jak miał by stawy rozwalić obok niego stał mały cielak to raczej nie. A jeszcze mam pytanie oni mają jakieś dpecialne samochody do załadunku takich zwierząt czy normalnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

byk jest na głebokie ściółce czy na rusztach 

kiedyś maiłem taki przypadek że po wywiezieniu obornika byk ni mógl ustać na tylne nogi dostał jakiegoś zapalenia lekarz uznał ze to brak magnezu ale podanie kroplowki nie pomogło i kupiłem w aptece końska maść ona silnie rozgrzewa w miejscu posmarowania 

może pomoże albo niech wet da magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursussss    1

Byk był na głębokiej.A moze to wina źarcia ?
Jadł rano ziemniaki i siano potem w południe trawa i wieczorem śrguta z pszenźyta i troche ziemniaków do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

za leżącego byka 300kg dostaniesz góra 300zł. Najlepiej samemu go zabić to będzie sporo wołowiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

obstawiam stawy. Często się dzieje tak z bykami jak mają dużo ziemniaków. Tylko że przeważnie mają około 600 kg a nie młode. Mówią na to zakwaszenie organizmu  i trzeba uciekać z takim bykiem jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takiego to i turem załadujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

        Przypuszczam ze dostal jakiegos porazenia, najczesciej wystepuje porazenie mozgowe ale moze to byc rowniez porazenie nerwowe. gdyby mial cos ze stawami to byloby to widoczne wczesniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

dlatego ja swoim podaje krede pastewną żeby kości były mocne. poczekaj troszkę chyba że nie widzisz możliwości poprawy ale może chociaż troszkę zacznie wstawać żeby mógł sam wejść na wage....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

a weź mu daj drożdży...... i do picia wodę z cukrem to powinno go wzmocnić. Później go spróbuj postawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Byk był na głębokiej.A moze to wina źarcia ?

Jadł rano ziemniaki i siano potem w południe trawa i wieczorem śrguta z pszenźyta i troche ziemniaków do tego

ziemniaki woda, trawa woda do tego śruta mi to wygląda na kwaśice.Pamiętajcie jedno bydło to przeżuwacze potrzebuje dużo włókna i suchej masy,białko to nie wszystko. Byczek tylko na rzez, bo tylko zlichnie (dobry weterynarz coś poradzi). Przy takim karmieniu to siano do oporu i na noc słoma bo młoda trawa ma bardzo mało włókna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursussss    1

Dziś byk został sprzedany był w wadze 250 kg dostaliśmy za niego 600 zł.Dzięki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

To poprawy żadnej nie było widać po zwierzaku? Szkoda tylko że strata wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursussss    1

Nie, nie było źadnej poprawy.Ale tak to jest na gospodarstwie raz zyskasz a raz stracisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj