mlodyrolnik1213

przyczepa wielton czy joskin?

Polecane posty

Witam,

tak jak w temacie która przyczepa lapsza joskin czy wiellton? chodzi mi głównie o te modele dłogie 12 tonowe. W sumie w mojej ocenie przeważa wielton, aby go wybrac tylko joskin ma ocynkowana rame i to mi tak troche miesza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a może wielton? w czym joskin lepszy od wieltona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak cenowo się to obrazuje? Że rama ocynkowana to tak bardzo nie patrz. Jak dobrze pomalowana, a powinna być, to i tak nie zardzewieje przez długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

metal tech , pronar , są tej samej klasy co wielton czy joskin


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Metal tehowi to raczej dużo brakuje do Wieltona, Pronar jest fajny. Jaskina nie oglądałem, Wieltona mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a własnie że nie , słyszałem opinie nawet na forum że wieltonki szału nie robią , tylko nie pamiętam o co chodziło


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam Wieltona i miałem bardzo duże problemy z burtami. Raz zabrali do fabryki i zmieniali, po roku sam przerabiałem.

Teraz są tak szczelne że deszczówki  mam z  15 cm na nich.

Teraz burty kupują, już sami nie robią, to może robią dobrze.

No i rama w 6 t ram ma wysokosć jak w 14 T, 330 mm.

Ale jeśli chodzi o jakość wykonania, detale, konstrukcyjne to Metal Techowi dużo brakuje, ale  Pronar dużo nie ustempuję.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Według mnie Zasław jest na tym samym poziomie co Wielton,cenowo kiedyś był tańszy od Wieltona a jak jest teraz to nie wiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja polecam Pronara, sam nie mam ale w okolicy kilku dużych rolników je ma, przyczepy na prawdę mało kiedy w miejscu stoją w sezonie a właściciele zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Każdy chwali co ma :P Ja mam i polecam Metal Techa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Metal-tech wcale nie ustępuje Zasławowi cz Wieltonowi, a nawet je przewyższa pod względem wykonania (ma metalowe i gumowe uszczelnienia burt). Pronar z wymienionych marek jest gorszą przyczepą, ale też jedną z najtańszych dlatego mają najwyższą sprzedaż. Również jedną z najlepszych marek przyczep jest Auto-tech Czerwin, mają długą skrzynie na 5,2m i szerokość paletową w standardzie. Nawet jak na 8t naładujesz 12t to nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

długość to wcale nie zaleta tylko praktyczność w nie których przypadkach ja mam wieltona i jakość wykonania jak i spasowania burt i calej reszty jest ok. tylko kosz koła zapasowego zamiast windy jak w zasławie to nieporozumienie. co do ocynku ti dobra powłoka lekiernicza niczym nie ustępuje ocynkowi np. naczepy i ciągniki siodłowe nie są ocynkowane i jakoś nie gniją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Osobiscię wole krótką, moja 12T ma 4,53 i bardzo dobrze, bo pod wiatą z ledwością  kipruję do tyłu, a dach jest na 5 m w  wiacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja też mam krótką 12ton i mi pasuje do kosza także nie zawsze dłuższe znaczy lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

To zasław lepszy czy wielton ? przyczepy z tej samej półki, porównałem dwie 10 tonowe i jedna jest lzejsza od drugiej 400kg ktos moze wie dlaczego? czy któras jest słabiej wykonana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Metal tehowi to raczej dużo brakuje do Wieltona, Pronar jest fajny. Jaskina nie oglądałem, Wieltona mam.

 

A nie pomyliłeś przypadkiem metal-fachu z metal-techem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A może i pomyliłem się, ręki nie dam sobie uciąć, zwłaszcza że teraz dużo Metal Techów widuję na drogach i źle nie wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nieszczęsnym posiadaczem przyczepy wielton, wanna skorupa.

Odradzam wszystkim kupno przyczep firmy wielton i do dnia dzisiejszego już nie dziwi mnie fakt tego iż Polska nie ma własnej marki samochodów i ciągników jeśli ich nie umiemy robić to ich nie róbmy.

Do sedna zakupiłem przyczepę w celach zarobkowych przyczepa na gwarancji pęknięcia zabudowy za spawami ( za bardzo wpalone spawy)

ścięta śruba centrująca resoru. Gwarancja odrzucona uzasadnienie zła konserwacja i użytkowanie, czyli standardowo wina klienta w instrukcji obsługi niestety nie ma napisane jak konserwować spawy i jak konserwować śruby ustalające resor. I teraz uwaga firma Wielton to wszystko stwierdziła na podstawie zdjęć!!!!!! nikt się nie pofatygował. teleporady takie śmieszki w firmie wielton sobie robią. rozumiecie na podstawie zdjęć stwierdzili że jest źle eksploatowana bo jest brudna. już niebawem nakręcę film z przyczepą tej firmy i udostępnię pismo z odrzucenia gwarancji. przy zakupie pytajcie czy można je kupić bez gwarancji taniej bo ta gwarancja i tak nic nie daje zawsze winny użytkownik źle konserwuje spawy i sworznie ustawiające resor których nie widać bez rozkręcenia cybantów resoru. (śruby i cybanty nie były luźne)

Wstyd by taka firma wstydziła się swojego produktu przy zagranicznych maszynach nie do pomyślenia przy zagranicznych maszynach u brata pewien znany producent siewników zagrał maszynę do niemiec na poprawkę bo wewnątrz profila była niedomalowana. Bierzcie odpowiedzialność za swój produkt. Na dzień dzisiejszy płacę firmie z którą podpisałem kontrakt na odbiór płodów rolnych (zboża) 1500zł kary dziennie przyczepa stoi uszkodzona od 15 dni teraz kolejne odwołanie i kolejne 14 dni rozpatrzenie.

wstyd wstyd wstyd, dealer śmieje się i pyta czemu kupiliśmy polską przyczepę teraz już wiem że trzeba dopłacić i kupić zachodnie, więc uważajcie bo błąd jest zawsze w użytkowania zawsze będzie wasza wina nawet na to na co nie ma się wpływu. Precz z wieltonem bubel jakich mało może jak im spadnie sprzedaż maszyn w grupie agro tak z 15% to może mądrzy analitycy z firmy dojdą do wniosku że tak się nie robi albo skończycie jak ursus polonez i inne marki. bierzcie odpowiedzialność za produkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj