Sybir

Mustang 306 se PILNE Pytanie

Polecane posty

Sybir    0

Chodzi mi o to czy mustangiem 306 se można pryska owies?
Na jednych etykietach pisze ze można na wszystkie zboża jare w tym owies a na drugich ze na zboża jare z wyłączeniem owsa. I teraz nie wiem czy pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

Kolego zadzwoń do przedstawiciela dowAgro na twój region(sprawdź w necie ) on odpowie oficjalnie i doradzi nieoficjalnie oni od tego są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Chodzi mi o to czy mustangiem 306 se można pryska owies?

Na jednych etykietach pisze ze można na wszystkie zboża jare w tym owies a na drugich ze na zboża jare z wyłączeniem owsa. I teraz nie wiem czy pryskac

Dlatego że są dwa Mustangi i już Mustang Forte 195 SE można stosować w owsie


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S0krates_    5

Stary mustang też można stosować w owsie.

3 lata temu miał rejestracje, obecnie mu nie odnowili.

 

w książce z 2011 roku był wpisany do owsa, więc możesz jechać bez obaw. 

Zresztą Mustang 306 se od Mustangu forte nie różni się na dobrą sprawę niczym ma te same dwie substancje :)

 

tylko nie wpisuj do księgi oprysków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

M 306 SE ma rejestracje z 2010 i od tamtej pory nie było zmian ale może poprzednia generacja była zarejestrowana w Owsie. 

Może i oba maja takie same "dwie" substancje ale Forte ma jeszcze aminopyralid a florasulam i 2,4-D są tam w mniejszym stężeniu i rzeba brać pod uwagę nośniki dodawane do środkó, które często też mają wpływ na oddziaływanie samego środka.


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

W etykiecie Mustanga 306SE jest wyraźnie napisane "z wyłączeniem owsa". Gdyby nie było negatywnych skutków dla owsa, na pewno by tak nie pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S0krates_    5

M 306 SE ma rejestracje z 2010 i od tamtej pory nie było zmian ale może poprzednia generacja była zarejestrowana w Owsie. 

Może i oba maja takie same "dwie" substancje ale Forte ma jeszcze aminopyralid a florasulam i 2,4-D są tam w mniejszym stężeniu i rzeba brać pod uwagę nośniki dodawane do środkó, które często też mają wpływ na oddziaływanie samego środka.

 

 

Niestety,mijasz się z prawdą.

 

 

Mustang 306 SE pochodzi z 1998 roku jeśli mnie pamięć nie myli. Żadnych zmian nie było do dnia dzisiejszego.

 

 

 

na potwierdzenie stara etykieta z 2003 roku z rejestracją do owsa.

http://docs8.chomikuj.pl/588151757,0,1,MUSTANG-306-SE.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Niestety,mijasz się z prawdą.

 

 

Mustang 306 SE pochodzi z 1998 roku jeśli mnie pamięć nie myli. Żadnych zmian nie było do dnia dzisiejszego.

 

 

 

na potwierdzenie stara etykieta z 2003 roku z rejestracją do owsa.

http://docs8.chomikuj.pl/588151757,0,1,MUSTANG-306-SE.pdf

Pisałem o aktualnie zarejestrowanym Mustangu 306 SE  i jest on z 2010 i wyraźnie się odniosłem, że wcześniejsza rejestracja mogła być inna ale jej już dawno nie ma w sprzedaży. Dodając do tego, że środek ochrony roślin to nie tylko substancja aktywna i cały czas trwające badania środków pod względem skuteczności i pozostałości wynikające z co raz bardziej dokładnych technik pomiarowych sprawiają, że zakres rejestracji danego środka się zmienia.


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj