Polecane posty

STRUGII    0

witam. mamy problem z 1 rocznym bykiem- ma około 350kg (HF) od kilku dni zrobił się osowiały- przebywał w stadzie z 5-ma innymi i na poczatku myśleliśmy że może go biją albo go odrzucily bo ciagle siedział w kącie, po pewnym czasie zauważyliśmy że ma biegunkę- a w zasadzie to była zielona woda, przestał jeść, wezwaliśmy weterynarza- byk miał 40st gorączki, płuca i żwacz mu nie pracował, dostał leki, drożdże, ale żadnej poprawy z dnia na dzień wyglądał gorzej- po oczach widać że był bardzo odwodniony, ale nadal sam wstawał,wczoraj  ponowna wizyta weterynarza - kroplówki, 20l jakiegoś roztworu do żwacza, leki, dziś oczy wygladają lepiej nie są już tak zapadnięte ale pojawiły się skrzepy krwi z odbytu i krew , nadal wstaje, gorączki nie ma ale nadal nie chce jeść  wygląda na bardzo słabego- podejrzewamy że może coś zjadł- gwożdzia, kawałek siatki czy sznurka, albo czym się zatruł- mamy w stadzie 40 sztuk bydła i wszystkie jedzą to samo więc to chyba nie od paszy..... czy ktoś już miał taki przypadek- czy jest sens ponownie wołać weterynarza czy spisać byczka na straty?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STRUGII    0

moze zmien weterynarza skoro zakrzepy z odbytu to moze swiadczyc o uszkodzeniu jelita to moze byc skrecenie jelit wszystko

 

A CZY ZE SKRĘCENIEM JELIT COŚ DA SIĘ ZROBIĆ??? (SORRY ZA CAPSLOCKA) widzę że taka normalna krew też mu leci z odbytu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skręt jelit przechodzi gwałtownie,zwierzę zdycha w wielkich bólach,albo złapał jakiś drut albo drugi mu rogami przywalił w bebech i cos pękło w środku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STRUGII    0

byk dzisiaj padł po południu, a rano jeszcze chodził..., ale podejrzewam, że dostał jakiegoś krwotoku wewnętrznego bo dziś jak pojawiła się ta krew to ciężej dychał, a  tak w ogóle to pewnie zjadł jakiś sznurek albo gwóźdż  choć staramy się o to dbać, albo w kopcu kiszonki coś się zaplątało... no trudno, szkoda bo już troszkę ważył... dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki nasz biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez kat
      Ktoś przerabiał w swoim stadzie takową? U nas w ciągu 3 dni 5sztuk zaczęło obficie laksować. Weterynarz dał jakieś zastrzyki kazał dawać kredę pastewną i Enterogast. Mogę jeszcze dodać ze zarażone sztuki są bardzo podatne na zapalenie płuc.
      Miał ktoś do czynienia z tą choroba wirusowa? Jak najlepiej łagodzić skutki biegunki?
    • Przez krystiam114
      Witam, mam problem z jednym bykiem mianowicie chodzi o to ze w przednie nogi ma ugiete na boki i ledwo wstaje. Stoi zgarbiony rowniez ze zgientymi. Mysle ze to moga byc stawy, prosze o pomoc bo nie wiem czy jak urosnie to bedzie mogl normalnie wstac. Dodam ze to LM 50% czerwony 430 kg
    • Przez Ana_82
      pytanie być może już było poruszane na forum tylko nie mogę nic odnaleźć konkretnego
      a mianowicie młoda krowa nie chce skubać trawy na pastwisku, w oborze nie ma najmniejszego problemu gdy poda się tę samą trawę z tego samego pastwiska.
      z poprzednimi krowami na tym samym pastwisku nie było problemów, czy to też zależy jaki gatunek krowy - matka owej krowy z początku skubała i nie wybrzydzała jednak przed sprzedażą na około kilka miesięcy wstecz zaprzestała skubania na zewnątrz 
      czy to może być objaw choroby czy taki gatunek krowy ? 
      może ktoś bardziej doświadczony udzielić mi odpowiedzi i naprowadzić na jakiś kierunek ?
    • Przez Ana_82
      moje kolejne pytanie dotyczy dziwnych krostek / grudek na całej długości grzbietu a nawet na uszach. Grudki po rozdrapaniu są suche w środku bez śladu ropy czy to objaw jakiegoś zapalenia skóry ? miał ktoś z czymś podobnym do czynienia ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj