Artek84

Wyjazd do Czech po jałówki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Artek84    104

Witam szukam chętnego na wyjazd do Czech do obory Wielkie nęczyce a z tego co tam czytałem hodują MONTBELIARDY.A wybieram się tam dlatego gdyz posrednicy mnie zwodzą juz od dłuższego czasu i chcę kupic jałowki lub pierwiastki rasy MONTBELIARD. Wiem gdzie ta obora jest i chcę kupic 2 sztuki a im więcej chętnych to moze cena nizsza i dodatkowo transport dzieli się na dwie lub więcej osób .Jestem z województwa Małopolskiego wiec najlepiej z moich okolic choc wszelkie opcje mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danjon    0

Witam był bym chetny na wyjazd też szukam jałówek cielnych lub krów pierwiastek ,proszę o jakis kontakt i kiedy kolega planuje wyjazd pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Danjon wysłałem ci wiadomosc

 

do rolstudent : ja znowu słyszałem ze wielkie nęczce ma wydajnosc 7-9tys ale ta wydajnosc sprawdzalna a nie ze w oborze do 12tys litrów i przywieziez a tu kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

To znajdz mi firme w Polsce która sprzedaje Montbeliardy to kupie bo są dwie Montagro i jakas w kujawsko pomorsik ale nie srzedają i Montagro napewno bo pisałem emaila do nich i odpowidz ze niesprzedają ta w kujawsko pomorskim raczej tez bo rozmawiałem z facetem pfhb z małopolski i mówił ze nie sprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Tylko wiesz ze bydlo z Czech potrafi miec wszyskie mozliwe wirusy. I uwiez mi nikt tak dobrego bydla od tak sobie nie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Nie mówie ze nie ale czy w Polsce zadnych chorób niema ??? no jasne ze są więc kupując w Czechach ryzykujesz  a kupując w Polsce moze troche mniejsze ryzyko ale czy napewno ?? bo wszelkiego rodzaju chorby są wszędzie a nie tylko tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Ja kupiłem z Czech i Słowacji i chorób zadnych nie miały, jedna tylko zapalenie dosc długa no i z dwiema troche sie zeszło zanim sie zacieliły ale to tez moze wina aklimatyzacji jedna przejdzie lepiej druga gorzej. Nie mowie ze to norma i że krowy z Czech sa dobre ale trfily sie nie najgorsze. Pozatym juz nie kupie za to co wydziwiaja z nasza zywnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Ja bym niekupował tylko ze u nas Montbeliardów na sprzedaz nikt niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

A w ogóle orientowałeś się czy obecnie te gospodarstwo ma coś na sprzedaż i czy ci sprzedadzą ze dwie sztuki. Bo jeśli handlują to handlarze trzymają rękę na pulsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Wysłałem email z zapytaniem ale brak odpowiedzi a jaką róznice by im to robiło kto chce kupic bo chyba liczy się tylko kasa .

Chociaz moze masz troche racji ae moim zdaniem spróbowac nie zaszkodzi bo to nie jest 2-3tys km z tąd tylko 400 km odemnie .

A i tak wielkiego wyjscia niemam bo jak będe czekał na te MONTBELIARDY od posredników to moze starosci doczekam bo zawsze cos tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piter8
      Witam mam ok 10 ha III kl ziemi miejscami II, 3,70 ha IV i V kl ziemi (przeważa IV), 1,60 VI kl 2 ha łąk koszone 2 razy w roku i moje pytanie brzmi ile bym był w stanie utrzymać Krów Mlecznych na takim areale ? prosze o odpowiedz.
    • Przez tomasz38
      witam. O jakiegoś czasu urozmaiciłem swoim opasom dietę. Wprowadziłem suche wysłodki / tofii. Lepiej nieco jedzą, i wydaje mi się że bardziej im przybywa na wadze, szybciej. Oprócz tego daję ospę własną, ziemniaki i dodatki paszowe dla opasów. Ciekaw jestem jakie są wasze spostrzeżenia w tym temacie ???
    • Przez PatrycjaFrelek
      Witam.
      Mam problem.
      Wydoilem rano krowe, która się po tym położyła i nie chce się podnieść.
      Lekarz był i dał wapno bo stwierdził że jest odwapniona.
      Ale nadal do tego czasu się nie podniosła.
      Czy ktoś miał takie doświadczenie ?
      Co można by było jeszcze coś zrobić, podać jej.
      Proszę o pomoc.
    • Przez leszek1000
      Witam jak prawidłowo zasuszać krowy.U nas doi się najpierw raz dziennie później raz na dwa dni i na końcu raz na 3 dni.Chciałem teraz zmienić zasuszanie, na dojenie raz dziennie przez tydzień i zasuszenie z antybiotykami. Jak wy zasuszacie.Oczywiście zmieniam dawkę pokarmową na słomę  i trochę sianokiszonki.
    • Przez leszek1000
      Witam nie mogę wyleczyć jednej ćwiartki. Dostałą już pełno antybiotyków masti jet i inny.Dostała też domięśniowo i nic nie pomogło.pierwsze strudzi jest kilka serków później mleko czyste ale na pewno ma dużą somatyke. Jak mogę  prawidłowo zasuszyć ćwiartkę. Krowa daje 30l dziennie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj