rbdominator88

Motaż klimatyzacji do kombajnów Claas

Polecane posty

Witam!

 

Czy ktoś z Was byłby w stanie mi powiedzieć,albo chociaż podpowiedzieć, w jaki sposób włożyc klimatyzację do Claasa Dominator 88 SL ?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

masz kilka opcji

1. kupujesz na klimatyzator postojowy i wkładasz w dach

2. kupujesz sprężarkę do klimy chłodnicę, skraplacz sterownik i przewody , skladasz do kupy i jest klima

3. kupujesz mini klimatyzator za 120 zl na allegro ( nie wiem jak to dziala ale podobno chlodzi )

4 nie znam moze ktos ma ciekawsze pomysly ...... bo tez mysle nad klimą w swoim kombajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Klimatyzator pokojowy to nie najlepszy pomysł, z czego go zasilisz przy mocy kilki kW? Na allegro są kompletne klimatyzacje (nowe) od samochodów Daewoo. Całość kosztuje nieco ponad 1000zł.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

W przypadku zastosowania skraplacza od samochodu może być problem z zaklejaniem kurzem bo ma małe otwory.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caceres32    0

Dzięki chłopaki za poradnik właśnie tego szukałem dzisiaj cały dzień!

Edytowano przez Caceres32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Jest na forum ktoś kto już zrobił dokładke klimy?Chce u siebie wrzucić więc przydało by się troche informacji,jak to zrobić dobrze i sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Jest na forum ktoś kto już zrobił dokładke klimy?Chce u siebie wrzucić więc przydało by się troche informacji,jak to zrobić dobrze i sprawnie.

 

Przyłączam się do klubu pytających tj. zainteresowanych klimatyzacją. W upały wspaniała sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, zakupiłem Dominatora 98 SL i niestety nie jest wyposażony w klimatyzacje, wiec zależy mi na montażu jej, wiec pytanie do was jakie są sposoby montowania klimatyzacji w takich kombajnach, możecie coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

a ja się zastanawiałem nad założeniem klimatyzacji z auta jakiegoś Anglika np trochę trzeba by przerobić


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

klimatyzacja dachowa kolego

tak jak maja auta cieżarowe

Masz na myśli klimatyzacje wodną, czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

A znacie jakieś adresy firm co montują klimatyzacje do kombajnów??

kolego u nas jest spec , ma firm, i rożne cuda montuje, byłem u niego i tak powiem, co się dowiedziałem, te klimy na wodę to badziewie , mówię o tych za kilka stów , znalazł mi na necie klimatyzację od ciężarówki i to było by najtaniej, jest to jednolita kopuła montowana na dachu , ma wszystko co normalne klimatyzację w osobówkach z tą różnicą że są tam dwie sprężarki na 12v , i tu jest minus dużo prądu pobierają , w ostateczności poszukał, i może mi skompletować , tzn, przerobić tą klimę w ten sposób, że ciągnikową sprężarkę montuje na silniku, kopułę montuje w środku tak by nie myśleć o jakimś olbrzymim filtrze na dachu przez który by klima ciągła powietrze, nie zdało by to egzaminu bo wiadomo jak się w żniwa pyli, zaraz by się zapchał ten filtr, tak więc kopuła we wnątrz, tylko węże by trzeba było pociągnąć od sprężarki do kabiny, ale to nie problem, kopula by ciągła powietrze z kabiny i je mieszała , nawet lepiej bo już schłodzone powietrze by ciągła i je odchładzała, co za tym idzie chłodniej w kabinie i sprężarka by się częściej wyłączała, tylko jeden warunek muszą być sprawne przynajmniej oryginalne nawiewy w kabinie, żeby się nie udusić , bądź jakiś wąż pociągnięty od kabiny gdzieś do puszki z filtrem umiejscowiony w miejscu gdzie najmniej się pyli, ale w kombajnie się nie siedzi tak długo i raczej kabina nie jest tak szczelna by brakowało tlenu, przecież co rusz się wysiada z niego, tylko to i tak drogo ale chyba i tak najtańsze rozwiązanie, kopulą np od iveko 1500 zł , sprężarka + węże 1500 zł , sprężarka używana po regeneracji, 3 tyś  no i cena montażu robocizny, 

a montowanie klim od osobówki wybij sobie z głowy, da się przełożyć, ale sprężarkę i tak inną będziesz musiał dokupić, i mnóstwo przerabiania , zabawy , po prostu nie warte zachodu, ten gość na okrągło do rożnych maszyn kompletuje i zakłada klimatyzację, co najważniejsze tak by były do serwisowania, tzn, jak coś nawali to da się naprawić , wymienić czynnik itp, a najlepiej to zdobyć z ciągnika rolniczego klimatyzację, ale z tym to ciężko , 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

To skąd ten specjalista jest, masz do niego jakieś namiary? W jednym miejscu mają w sprzedaży klimatyzacje wodną na dach za 3 tyś, zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Podobno zdaje. Nadaje się do obniżania temperatury podczas spania w kabinie kiedy w nocy jest gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ale ja nie mam potrzeby w nocy spać na kombajnie, jedynie mam potrzebę kosić w dzień zboże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaKoS    1

poszukajcie w internecie zdemontowanych klimatyzacji z aut osobowych lub ciężarowych lub pojazdów rolniczych tylko trzeba będzie węże dokupić dłuższe i może to wyjść w połowie ceny tej na dach co się zakłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Części do klimatyzacji samochodowej można skompletować za 1000zł. Do tego czynnik i robocizna. A jak ktoś pisze, że klimatyzacja z samochodu nie nadaje się to znaczy, że nigdy nie widział takiego urządzenia z bliska. Np. @suzuki18l wypisuje brednie, że nie nadaje się sprężarka z samochodu. Widać, że nie ma zielonego pojęcia, ale się udziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj