jacekbee

sprzedany zanim wyprodukowany, czyli czy szukuje się szał na Claasa Tucano?

Polecane posty

jacekbee    2

w DH Korbanek z pośród 400 zamówionych sztuk kombajnów Tucano (różnych modeli) już wszystkie zostały sprzedane wink.gif zaledwie tylko pare sztuk zostało sprowadzone, a większośc jest w trakcie produkcji. Jak myślicie, skąd się wzieło takie zainteresowanie na zakup tych kombajnów? czekam na opinie

Edytowano przez jacekbee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Może sie mylę ale wiele osób chce mieć po prostu coś, czego jeszcze nikt nie ma, Tucano to nowość i dlatego wszyscy chcą go mieć, przestają sie interesować dawniejszymi modelami takimi jak Mega czy Medion. Poza tym to maszyna z najwyższej półki więc sie nie dziwie.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Mają chrapkę na niego dlatego tez że może nie mają pieniędzy na lexiona a chcą mieć porządną maszynę :rolleyes:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
w DH Korbanek z pośród 400 zamówionych sztuk kombajnów Tucano (różnych modeli) już wszystkie zostały sprzedane ;) zaledwie tylko pare sztuk zostało sprowadzone, a większośc jest w trakcie produkcji. Jak myślicie, skąd się wzieło takie zainteresowanie na zakup tych kombajnów? czekam na opinie

 

Naiwnych nie sieją sami rosną - mówi stare porzekadło a dowód w powyższym cytacie.

Człowieku pomyśl zanim znow coś napiszesz.

Czyli średnio około 1 tucano na powiat.

Informację masz napewno z dhk.

Zawsze sprzedają ostatnie sztuki, mają zamówienia na setki sztuk itp. bajery.

Wiesz ile się rocznie sprzedaje kombajnów ? Widzę że na pewno nie wiesz bo byś takich głupot nie pisał.

 

A może jesteś naganiaczem z dhk?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie jest naganiaczem tylko sprzedawcą. Zawsze jest pare sztuk i zawsze jak ktoś chce to dla niego akurat się znajdzie. To jest dobra propaganda.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

hehe rozszyfrowano przedstawiciela... tez miałem na niego ochote ale realia mnie pprzerosły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2
;) nie jestem przedstawicielem, w mojej gminie będą już w tym roku trzy sztuki kosić, po drugie, u Osadkowskiego mówili mi że sprzedali w zeszłym roku (jako firma NH) 400 sztuk TC to dlaczgo nie miało by tak być z Claasem?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

łatwiej sprzedać 400 TC niż 400 tucano.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Moim zdaniem rzucili sie na nowosc. Ja na przyklad jak bym chcial kupic ten kombjn to na poczatek zobaczyl jak spisuje sie w polu jakie ma osiagi i takie tam. Bo nie ma co kupowac rzeczy do ktorej nie jest sie pewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55
Naiwnych nie sieją sami rosną - mówi stare porzekadło a dowód w powyższym cytacie.

Człowieku pomyśl zanim znow coś napiszesz.

Czyli średnio około 1 tucano na powiat.

Informację masz napewno z dhk.

Zawsze sprzedają ostatnie sztuki, mają zamówienia na setki sztuk itp. bajery.

Wiesz ile się rocznie sprzedaje kombajnów ? Widzę że na pewno nie wiesz bo byś takich głupot nie pisał.

 

A może jesteś naganiaczem z dhk?

 

Rozmawiałem dziś z przedstawicielem to mi powiedział że w roku 2007 sprzedali 304 kombajny!! Mediony stanowiły ok 75 szt.

Więc o 400szt Tucano to BAJKA!!

 

też mówił ze fabryki sie niewyrabiają (ciekawe czy taka ściema:) )

jeszcze wspominał że na ciągnik JD8*30 najbliższa realizacja marzec 2009r. ŚCIEMA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

widcznie jesteś niedoinformowany, gdzyż tucano ma taki zakres modeli będzie zastępywał Mediona, Megę i bedzię się równoważył z najmniejszym lexionem (i jest od niego tańszy). Nalezy też dodać że ogólny wzrost sprzedaży maszyn wzrasta po sierpniu 2007 gdyż cena zboża stała się wyskoa i rolnicy mogą sobie na trochę wiecej pozwolić i nadal sie utrzymuje, a większość kombajnów jest sprzedawana na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55
widcznie jesteś niedoinformowany, gdzyż tucano ma taki zakres modeli będzie zastępywał Mediona, Megę i bedzię się równoważył z najmniejszym lexionem (i jest od niego tańszy). Nalezy też dodać że ogólny wzrost sprzedaży maszyn wzrasta po sierpniu 2007 gdyż cena zboża stała się wyskoa i rolnicy mogą sobie na trochę wiecej pozwolić i nadal sie utrzymuje, a większość kombajnów jest sprzedawana na wiosnę

 

Rozmawiałem dziś z przedstawicielem regionalnym więc wiem jak jest z pewnego źródła!!!!

aha czyli zboża poszły w górę i od razu wszyscy kupują nowy sprzęt??? a ceny nawozów,podatku rolnego staniały??

fakt przez 3 lata cena za pszenice była 400zł teraz jest 2razy większa ale plon był na słabym poziomie

Medin i mega jest jeszcze w produkcji, w tym roku będzie -na pewno prędzej czy później zostanie tylko Tucano.

Największy Tucano=Mega 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

a na PROW nikt nie brał sprzętu?? nie pisz że nie ma wzrostu sprzedaży maszyn nowych jak i użuwanych bo powszechnie o tym wiadomo że taki wzrost jest. co do wielkich boomoów na sprzęt to chciłabym przypomnieć np. o zamówieniach w latach 2003-2005 na zetory, kiedy fabryka nie wyadalała z prodkcją, a ciągniki były na ponad półroczne zapisy. dlaczego wielu nie dopuszcza myśli że taki boom może być na claasa? co do korbanków- nie lubi się ich bo wiadmo jacy są zdziercy- ale patrzeć z ich strony... kto by tak nie robił z nas?? liczy się kasa i tyle, oni na siebie zarobią, a do kupna nikt Cię nie zmusza. dla nich liczy się zysk a nie to że ktoś nie ma kasy. obobiście też ich nie lubię i tępie, ale będę od nich sprzet kupywał bo są blisko i mają sprzęt jeden z najlepszych. pozdro

 

 

a to link udawadniający że Tucano 450 jest większej wydajności niż najmniejszy lexion ;)

 

http://app.claas.com/news2008/tucano/en/mi...ittelklasse.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

skończmy te kłótnie:) ;) każdy ma trochę racji ;)

Edytowano przez robertbara
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

czytam i nigdzie widze ceny poszczególnych modeli , jak myslicie czy warto kupić w polsce czy za granicą ?? mozna liczyc na ceny modeli ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj