pawelo815

Owijarka stacjonarna Agro-MAX

Polecane posty

pawelo815    0

 

Chciałem zapytać odnosnie tej owijarki z agromaxu. Posiadam właśnie taką już prawie rok, chodzi ona z MF255 i owija wolno, i nie wiem czy to jest winna owijarki czy tego że traktor ma słabą pompe? A także chciałem sie zapytać jak ustawiacie przy niej folie. Bo jak na razie to owijałem 50 i czasami przy pracy było tak że folia była naciagnięta, a zaraz później zbyt luźna.  Co bele musiałem schodzić z ciągnika u ustawiać od nowa folie  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubica11    48

Być może to wina folii? Spróbuj kupić 1 rolkę innej folii w agromie ja np używam foli kverneland'a i nie mam takich problemów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17
Napisano (edytowany)

Ja posiadam owijarke agromax 3lata i jest ok. Jak mówisz że słabo kręci to tylko wina pompy hydraulicznej. A z naciagiem nie ustawisz raz i do końca taki sam będzie bo na folie dużo czynników wplywa że raz sie lepiej naciąga raz gorzej. Najlepiej dwie osoby do owijania są potrzebne

Edytowano przez vw141998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo815    0

No właśnie mam najwięcej problemów z naciąganiem foli ;/ VW141998 Ty owijasz 50 czy 75 folią ? Ja założyłem wczoraj pierwszy raz folie 75 i powiem Ci że musiałem pokrętło na siłę wkręcać, jeszcze  młotkiem waliłem żeby jak najlepiej naciągnąć. No nie myślałem że to będzie takie uciążliwe ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Robię normalnie 50. A smarowales wszystkie mechanizmy tawotem ? w łożysko to od mocowania rolki u góry to nalewam olej stopniowo żeby nasmarowac również. Mam problem tylko z tym dolnym kółkiem do mocowania bo musialem podnies na podkladkach bo sie wycieralo i tak po jakims czasie też się wyrabia. powinno być tez to dolne na łożysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Owijarki z Agro-maxa to buble a szczególnie podajnik folii. Na 75 to się nie da owijać. W pobliżu mnie jest jeszcze jedna i koleś mówi że to samo. Więc naprawdę coś nie tak z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo815    0

Już wiem w czym tkwił problem, źle założyłem folię. Może rysunek nie jest czytelny. Jeśli chodzi o owijarkę to jak tak to sprawuję sie dobrze jak na taką niską cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyngus    5

Ile daliście za owijarkę z AgroMaxu co było w tej cenie . Czy podajnik foli mieć ulokowany na środku jak w AgroMaxie czy po lewej stronie jak w większości owijarek .Czy może polecacie jakieś inne owijarki   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

witam zapisał by ktoś zdj. Jak prawidłowo założyć folie bo mi cos targa od dołu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Dzięki wielkie kolego, pierwszy raz mam styczność z tym sprzętem i nie do końca jestem pewien czy dobrze to założyłem a niestety chyba zapomnieli nalepić obrazka jak zakładać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Witam. Wznawiam temat, ta owijarka to porażka, szczególnie podajnik folii. Tak jak w poście wyżej jak podkrecisz to rwie folię a jak poluzujesz to za luźno. Podobnie z kółkami bela tańcuje po całej owijarce, dorobiliśmy drugie od starej przewracali teraz jest dobrze. Chyba dokupie drugi podajnik od innego producenta. Podsumowując badziewie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2018 o 20:52, Artu82 napisał:

Co prawda to z owijarki Altro ale zasada ta sama

Ale w takim wystawieni idzie klej od bala a nie do bala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RENOJACEK
      Witam
      Mam zamiar kupić rozsiewacz dwutarczowy do C330.Interesuje mnie PROMAR 600 .AGRO MAX 600.
      Jeśli macie taki rozsiewacz to napiszcie wady i zalety.A może coś innego ale nowego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj