roman099

Trawa- usychają końcówki źdźbeł i robi się biała

Polecane posty

roman099    22

Może znak ktoś odpowiedż czemu dla trawy uschły wierzchy i zrobiła się biała. Czy to może być od mrozu.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

raczej nie bo na tym kawałku jest 0,5 hektara a wsiane było 150kg moczniku 150kg lubofoski i jeszcze 200kg wap-magu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Co wy macie z sypaniem mocznika na trawe.
Na pierwszy i drugi pokos to powinno byc wręcz zakazane. Nawet saletrzeku bal bym się posiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128
Napisano (edytowany)

sucho jest mimo opadów i tyle, no i podstawowa sprawa... wapmag... i mocznik. podstawowa zasada... wapnujesz (nawet wapmagiem) to nie siej moczniku, wtedy wskazana jak najbardziej saletra.

twoje okolice czyli sejny to raczej rejon kiepskich gleb piaszczystych więc wapmag + mocznik + sucho i masz odpowiedź na swoje pytanie

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElGrAnDo    0

Choroby grzybowe może się wdarły. U nas co roku pryskamy Bumperem  tylko że to na nasiona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez bugiursus
      Witam  mam problem z chwastami w ziemniakach na dzień dzisiejszy czyli 16 lipiec zarosły już sporo; gorczyca polna i innymi chwastami i mam pytanie czym to opryskać żeby nie spalić ziemniaków ??.Po sadzeniu były opryskane randapem ale później przeszły ulewy i trzeba było podsypać .
    • Przez Macias
      witam.Jestem hodowca opasów, mam zamiar zasiać mieszankę traw na siano. Jakie byściemi polecili?
       
    • Przez mateuszsoja1
      Witam chciałem zasiać trawę siewnikiem zbożowym lecz nie wiem jakgo ustawić do takiego wysiewu, w tabali niestety nie ma podanych danych do wysiewu trawy. Z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez rolnikzlubelskiego
      Witam,
      Panowie mam taki problem. W tym roku późno robiłem sianokiszonkę z trzeciego pokosu (październik) ponieważ wcześniej ciągle padało. Otworzyłem teraz jedną belę i okazało się, że się nie zakisiła. Nie jest popsuta, spleśniała, ale to jest normalnie zielona trawa taka jaką owijałem. Jaka może być przyczyna? Za zimno było? Dodam, że nie była suszona.rano skosiłem, odrazu zgrabiłem i belowałem.
      Czy jak zostawię te bele z 3pokosu do lata to się zakiszą jak zrobi się ciepło?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj