Pka93

Tur emily tp5 Massey Ferguson

Polecane posty

Pka93    2

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie montowania tura Emily tp5 na Fergosonie.Ładowacze tej marki mają rozwiązane poziomowanie po przez dodatkową parę siłowników. Mam 5 przewodów do podłączenia. Posiada on joystick sprzężony z 2 sekcyjnym rozdzielaczem a sterowanie 3 sekcją odbywa się za pomocą elektrozaworu. Zasianie rozdzielacza mam wzięte z wyjść hydrauliki ciągnika. W tym miejscu pojawia się moje pytanie jak podłączyć te 5 przewodów. Wiem że 2 z nich odpowiadają zasilaniu siłowników góra duł. Pozostałe 3 odpowiadają za 3 sekcję i sterowanie płytą. Tur w tej chwili podnosi się tylko góra dół. Nie mam podpiętego jednego przewodu. Może ma ktoś z was takie rozwiązanie i podzieli się informacją jak podłączyć takie cudo. Był bym niezmiernie wdzięczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Masz jakieś oznaczenia na rozdzielaczu? Padnięty dziś jestem i chyba nie załapałem o co Ci chodziło z tym 5 przewodem ale przeważnie jest tak, że 2 idą na siłowniki góra/dół, 2 na ramkę (3 sekcje). Do rozdzielacza idzie zasilanie i powrót. Jak napisałeś o jeszcze jednym przewodzie to może być to kontynuacja ciśnienie tj. taki swobodny przepływ który możesz dać pod powrót lub na kolejny rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2

Z tym że 5 przewód wychodzi od ramy tura. I muszę gdzieś go wpiąć do rozdzielacza. Z tego co napisałeś mam go wpiąć do rozdzielacza do ,,swobodnego powrotu". Jeden powrót mam zajęty ale z tego co się orientowałem w rozdzielaczu jest jeszcze jeden powrót podłączany od góry( tak jakby 5 miejsce). Nie wiem czy jasno napisałem. Jeśli nie to postaram się wstawić zdjęcia.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A to nie jest przewód od amortyzacji  wysięgnika? I nie powinien być czasem połączony z wężem od podnoszenia ramienia (po przez trójnik) sprawdź ten trop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2

Ale jeśli to by była amortyzacja to regulacja płyty myślę że by chodziła a na ten moment podnosi tylko góra dół. W najbliższym czasie postaram się sprawdzić wszystkie tropy. Ktoś z forum chyba ma takiego tura. Może się w temacie wypowie, nie musiał bym błądzić dzięki temu :).  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2

Witam po przerwie. Problem tura prawie rozwiązany. Winą nie działającej płyty był zły tłoczek rozdzielacza. Pozostaje kwestia trzeciej sekcji ale i z tym myślę że dam sobie radę. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj