Polecane posty

karol091193    869

kolego, lepiej dołożyć do 7615 a to zawsze 6cylindrów. Różnica w spalaniu będzie niezauważalna, a kultura pracy silnika na lepszym poziomie. Po za tym, jest dłuższy, szerszy i waży więcej.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

agrorobert no ja tak myśle wiesz do przodu bo narazie 30 ha mamy a wiesz ja chce iść do przodu i chce rozwinąć gospodarke do 50-60 ha.

 

Karol jeszcze chciałem cie zapytać ile taki wynosi 6615 a 7615

Edytowano przez masseyferguson_143809

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

to na 30ha a nawet na 80 to spokojnie starczy ci 5612/13 ewentualnie 6612/13 jeżeli głównym kierunkiem produkcji u Ciebie to produkcja roślinna. Nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy, a dodatkowo koszty serwisowania takiej maszyny też nie są małe.Po ceny udaj się do dealera. Ja za 5612 dałem  262 netto, ale zamówiłem przednią oś tuz + wom i autodrive, a areału mam niewiele więcej od Ciebie i też myślę nad kupnem ziemi. Spokojnie te 60-80ha nim obrobisz. Nie ma sensu pchać się w bogate wyposażenie, bo większość  Ci tego wyposażenia i tak nie będzie potrzebna, a to tylko koszty. Z resztą MF w podstawie jest już bogato wyposażony.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

ja mając 60 ha obrabialem 3 ciągniki Ursus 4512 i deutz dx 4.30 i agrofam 100 i dokupilem w tym roku fendta 514 c choc obrobil bym to spokojnie bez fendta, moim zdaniem to i mf 5611 by ci starczyl z czasem byś go do 130km z chipowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie kiedyś myślałem żeby kupić 5613 z armotyzowaną przednią osią i kabiną i z szerokim ogumieniem ale teraz tak sobie pomyślałem żeby tak masseya fergusona 6613 to jest to samo a w przyszłości bym mógł dołożyć pare kucy.

A tak ogulnie to narazie mam c-330 mtz 82 i ursusa 4512.

Ursusa 4512 i mtz 82 bym sprzedał i bym kupił właśnie tego masseya praktycznie wszystko bym nim robił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Ale na pewno radzę zejść na ziemię z tymi marzeniami. Mf 6615 ci się marzy. Kosztuje pewnie z 300 netto bo na pewno z bajerami ci się marzy. Sprzedasz te dwa swoje za 50 tys nawet weźmiesz jakiś prow to jeszcze 100 trzeba dołożyć. A gdzie maszyny do tego ciągnika? Będziesz używał tych samych co do mtz? A ty chcesz jeszcze 30 ha.

Jak do tej pory z 30 ha masz mtz i ursusa to nie chce cię martwić ale wielkich perspektyw na szybki rozwój nie widzę. Chyba, że w totolotka wygrasz. Kup se ciągnik jakiejś tańszej marki ze 120 KM i postaraj się zmodernizować maszyny towarzyszące. A gdy to ci się uda to za 10 może 15 lat będziesz mógł myśleć o dokupowaniu ziemi. Bo z takimi planami jak tu masz to jesteś łakomym kąskiem dla komornika.

Jak dla mnie temat do zamknięcia osoba pytająca i cześć odpowiadających prawdopodobnie nie prowadzą samodzielnie gospodarstw. rachunki płaca rodzice a tutaj widzimy radosną twórczość nie świadomych niczego latorośli. Widząc radę, zeby dołozyc do 7815 bo to 6 cylindrów i kultura pracy będzie lepsza nieźle się uśmiałem. Wiesz może ile trzeba dołożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Kolego fakt jest taki, że z tym doradzeniem wersji 7600 przesadziłem, ale w momencie pisania tego posta nie wiedziałem, że autor ma 30ha. Najczęściej osoby szukające ciągnika o takiej mocy około 70ha i przy takim areale dobrze doradzałem koledze. A tylko kupno ziemi się liczy??? Skąd wiesz, że np. po żniwach nie wpadnie w dzierżawę koledze 20-30ha ziemi? Skąd wiesz, że założyciel tego tematu nie ma ziemi 1-2 klasy albo ten cały areał to glina? Spójrz tylko na pierwszy post. Ile tam jest przydatnych informacji aby się rzetelnie wypowiedzieć? Facet rozgląda się za ciągnikiem o mocy około 150km więc w tym przedziale dla niego doradzałem i każdy inny doradzał by ciągnik 6 cylindrowy przy takiej mocy, i w tym momencie tyle mnie interesowało.  Tak po za tym, to że jesteś starszy i dłużej prowadzisz gospodarstwo to nie znaczy że możesz obrażać ludzi, z resztą z tych 30ha całkiem nieźle można żyć i przynajmniej do tej pory w moim gospodarstwie mieliśmy niezłe dochody, a świadczy o tym prawie cały nowy park maszynowy.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego hubertuss mój sąsiad miał 15 hektarów i 10 krów wziął kredyt postawił obore kupił ziemie tak że razem miał 45 ha obore postawił na 50 sztuk wolnostanowiskowa.

Mój drugi sąsiad powiedział że jak będe już gospodarzył to da mi w dzierżawę lub sprzeda 5h ziemi.

A jeśli chodzi o traktor to chciałem sie doradzić was a nie kurw* obrażacie i się śmiejecie.

Radzę ci się zastanowić co piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sam się zastanów co piszesz pytając czy jest godny? BO to, że sąsiad kupił czy postawił czy obiecał, że coś da czy sprzeda, to mało ważne. Liczą się fakty. Dla mnie możesz brać kredyty, kupować co checz. Nawet fendta. Co za różnica i tak widać, że nie zdajesz sobie nawet sprawy co ile kosztuje.

Na tym forum roi się od marzycieli z głową w chmurach pragnących odmienić swoje życie na kredyt. Zrób tak i ty co mnie to obchodzi. Każdy wmawia sobie, ze potrzebny mu drogi ciągnik kupiony na wyrost bo niby będzie się rozwijał. Nie zdają sobie sprawy ile kosztuje wymiana parku maszynowego, dokupowanie ziemi itd. Ceny płodów rolnych zboża, mleka spadają. Zaraz nie będzie kwot, mleko spadnie jeszcze bardziej. Ale jeden z drugim kredyty by tylko brał. A jak dobrze poradzisz to się weźmie zaperzy. Bo jak to nie po myśli rada.

Szczytem twoich marzeń powinien być max zetor forterra 120 KM. Za różnice między niem a mf 5611 ok 230 tys netto. Plus z 30 tys za twoje bajery. Kupisz sobie jakiś dobry nowy bądź używany pług min 180 cm agregat uprawowo siewny 3m najlepiej talerzowy (uprawa pożniwna i przed siewna w jednym) I coś tam jeszcze. Bo podejrzewam, że aktualnie posiadane przez ciebie maszyny uprawowe nie nadają się do pracy z mf 6613, którego jeszcze chcesz podkręcić. Dodam, że goły 6612 kosztuje około 260-280 tys netto.

PS jeśli nie chcesz, aby się z ciebie śmiali to nie bądź śmieszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

moim zdaniem mając c330, 4512 i mtz 82 kupił bym coś 100km ze średniej pułki i napewno wystarczy i nie ma sensu większego, zainwestuj lepiej w budynki i powieksz produkcję niż zaczynając od ciągników z bajerami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaMaDiRxD    1

Wszystko to co mówicie to ma sens tylko w uprawie orkowej (jeśli chodzi o ciągnik) w bezorkowej jka mu damy agregat orkowy lub głębosz orkowy czyli jakieś 140km zapotrzebowania minimum to nam się zesra ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj