Skocz do zawartości
radek1299

Uprawa 10ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Uprawa
romek6340    203

Jednym będzie się opłacać innym nie. To zależy. Jaka klasa ziemi? Posiadasz jakieś maszyny? Doświadczenie w uprawie? itd...

Wiadomość z agroFakt.pl

radek1299    1

Założyłem osobny temat w dziale: Inne uprawy gdyż interesuje mnie w przyszłości uprawa wierzby energetycznej. Podobno jest to dobre rozwiazanie i gdy się dojdzie do 20ha to nawet może być już nieźle opłacalne
a jeśli chodzi o dodoświadczenie to trochę jest gdyż od małego pomagam w uprawie zarówno dziadkom jak i rodzicom (orka, żniwa itp.)

stg    21

W mojej rodzinie jest gospodarz który mając 12 ha ziemi kl III-V hodował świnie. Jedni mówią że się nie opłaca, a on ma dwa domy, w tym jeden nowy i gospodarstwo 12ha, więc jakoś idzie bo jak z 12 ha jest w stanie utrzymać rodzinę i budować nowy dom i mieć jeszcze trzeci to już się musi jakoś kręcić. A mój wujek mając 18 ha IV-IV kl nie mając rodziny("stary kawaler") i sobie nie radzi, ma kredyty, nie stać go na opłacenie składek(KRUS), były nie raz takie sytuacje że nie miał na paliwo żeby obrobić ziemię, nie wspominając o tym jakie uzyskuje plony i ile sypie nawozu. Brakuje mu nawet podstawowych maszyn np. opryskiwacz i cała reszta sprzętu. Są też rodziny że z gospodarstwa 10 ha IV-Vkl żyją 4 dorosłe osoby i dzieci, mają cały sprzęt do uprawy, kilka samochodów na podwórku i nic im nie brakuje. Każdy gospodarzy inaczej i każdy ma inny zysk, ja na twoim miejscu bym się nie zastanawiał nad tym czy warto zając się uprawą.

Napisz jeszcze jaka kl, jaki masz sprzęt i czy masz jakieś budynki do dyspozycji.

radek1299    1

Klasa słaba głównie V I VI. Sprzęt mają dziadkowie ale nie mam problemów z jego użytkowaniem więc traktuje go jako swój: Ursus 2812, płóg 2 skiby, brony, siewnik, rozsiewacz do nawozu, sporą przyczepę, zgrabiarke, przetrząsacz, kosiarke. Posiadam również sieczkarnie do kukurydzy Fortshritt. Sprzęt starej daty ale mały areał można uprawiać. Mam starą szope i stodołe ale na to się nie nastawiam bo rodzice chcą to zagospodarować w inny sposób.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się