kriss17071989

Żyto ozime-choruje? Co to może byc, proszę o pomoc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam,

Martwi i jednocześnie zastanawia mnie to, co pojawiło się na mojej roślince a mianowicie na moim życie ozimym .  :blink:  :wacko: Nigdy wcześniej nie miałem takiej przypadłości, szukałem już w różnych źródłach informacji co może byc przyczyną tej czerwonej barwy, co to w ogóle jest ale niestety nic nie znalazłem.

Martwię się,że zagraża to mojej uprawie.

Czy ktoś wie, co to jest? Co może byc przyczyną? Może mieliście podobną sytuację i udało Wam się z niej wyjśc? Co mam robic? Pomocy :unsure:  :unsure:

 

Zaznaczę,że żyto nawoziłem: 1-luty:Puławska Saletra Amonowa 200kg/ha, 2-kwiecień:Puławska Saletra Amonowa 150kg/ha

a ostatnio oprysk: Moddus 0,3l/ha, Zenit 1l/ha, antywylegacz 1,5l/ha

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, radę, chcę szybko zareagowac jeżeli dzieje się coś złego.... -_-

 

Pozdrawiam  :)  :)  :)

post-50939-0-65870700-1431018937_thumb.jpg

post-50939-0-35375900-1431018948_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

U mnie to samo, lecz nie ma mowy o spóźnionym skracaniu. Musi to być coś innego, może susza i do tego ostatnio przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja jeszcze bym dodał niedobór fosforu i żerowanie wciornastka zbożowego.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lasly
      Pomocy co to może być? I najważniejsze co dalej? 

    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Gość alkaprlka
      Przez Gość alkaprlka
      Witam, dziś rano jedną z kurek (w wieku około 3 miesięcy) zastałam leżącą w kurniku, wygląda jakby miała paraliż / skręcony kark. Nie jest w stanie unieść główki ani w ogóle się podnieść . Nie może jeść ani pić. Zastanawiam się, czy jest to choroba (jeśli tak to jaka?) czy może uszkodzenie , wczoraj kogut próbował się do niej "dobierać", został odgoniony. Być może dziś mu się udało i zrobił jej taką krzywdę? Wiadomo, różnica pomiędzy masą kurczaczka a koguciska jest spora. Czy mogę jej jakkolwiek pomóc? Bardzo proszę o rady!
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj