Zaloguj się, aby obserwować  
turbogrocho49

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody???

Polecane posty

Jak myślicie kiedy cena pójdzie w górę i na jaki półap wskoczy, ja myślę że świnie od teraz będą szły cały czas w górę, a w sierpniu cena będzie grubo powyrzej 5 zł.


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Ja słyszałem, że swinie już się konczom a dużo ludzi z tego rezygnuje bo jak są tanie to się to nie opłaca. Jak bedzie tego mało to cena pojdzie do góry ale kiedy to niewiadomo. Zawsze w czerwcu i lupcu to cena była najwyższa


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No tak tylko jeśli cena znów pójdzie ostro w górę ludzie znów się na to "rzucą" i znów pójdzie w dół i koło się zamyka....


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

No masz rację że to się tak zrobi. Jak wszystko było tanie a bydło drogie to wszyscy na bydło a teraz to to bydło też już taniej i tak to bedzie z tymi świniami.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Hmm według mnie jeśli nadal będzie import świń z Holandii i innych państw to o większej cenie trzody możemy pomarzyć. Chyba ze nasz kochany rząd załatwi jakąś kasę z uni . Bo inaczej gdy nasze świnki pójdą do góry to od razu zostaną importowane świnki z zachodu po niższej cenie po czym nasze gwałtownie stracą na wartości


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś będzie musiał nastąpić, bo takie ceny co teraz są to wytrzymać nie idzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja jestem sceptycznie nastawiony po ostatnich 3 latach,mysle ze dobre czasy na zyski z swinek juz nie wroca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 5 zł to chyba nigdy nie będzie ale myślę że po wakacjach będzie cena w granicach 4 zł.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeby była.... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5
Powyżej 5 zł to chyba nigdy nie będzie ale myślę że po wakacjach będzie cena w granicach 4 zł.

 

Na WBC może będzie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
No tak tylko jeśli cena znów pójdzie ostro w górę ludzie znów się na to "rzucą" i znów pójdzie w dół i koło się zamyka....

 

 

A dlaczego się "rzucą" - tu trzeba zadać sobie pytanie - bo jest za dużo małych gospodarstw gdzie szybko można uruchomić produkcję... dalej tłumaczyć nie muszę. Ale z drugiej strony myślę że sporo takich "hodowcow" przemyślało gruntownie sytuację i nawet, gdy będzie koniunktura to nie wrocą do hodowli.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No tak masz rację ,ale te małe gospodarstwa starają się łapać tego co da teraz szybki i duży zysk. Można by to porównać do łodzi. Małe gospodarstwa są jak małe łódeczki które są szybkie i zwinne a duże gospodarstwa są jak wielkie frachtowce wolne i mało zwrotne. I nie chodzi mi tu o to że duże gospodarstwa są złe po prostu jest im ciężej szybko się przestawiać. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ale Quercus dales porownanie. Az to do ciebie niepodobne to pewnie dlatego ze nie idziesz jutro do szkoly tak jak ja i myslisz. ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Najwyraźniej jeszcze słabo mnie znasz. Ale taka prawda weź porównaj moje a Twoje gospodarstwo. Mi będzie łatwiej przeskoczyć z świnek na bydło (zresztą jak mam w planach). No albo porównaj siebie do Kowala ten to by miał problem dopiero. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Może trochę OT ale chce nawiązać to tematu kiedy coś może nastąpic tzn jakiś przełom - choć trochę ogolnikowo ale zauwazyłem do tego brakuje skutecznej polityki państwa, a dokładniej skutecznych w działaniu rządowych agencji - ktore tylko biorą kasę za wprowadzanie coraz to nowych etatow...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No popieram (niestety). Jest tyle prezesów od takich duperelów i drugie tyle sekretarek i "nosiwodów" że bania mała.

 

Ale Koniec OT.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

To kiedy nastąpi przełom - już wiem - jak nastąpi to odświeżymy temat ;)

 

Ale rewelacji nie należy sie spodziewać - rynek i związane z tym pochodne czyli maksymalizacja zysku skutecznie będą hamować wzrosty cen by tacy ludzie jak my szybko się nie wzbogacili.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

sam nie trzymam świń ale wiem tyle że rolnicy co trzymają świnie mają tylko na nich straty. Można powiedzieć ze hodowla świń to takie hobby bo do tego interesu trzeba dopłacać ;) no ale trzeba mieć nadzieje że w końcu przyjdą lepsze czasy dla hodowców świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

miejmy nadzieje że pójdą w góre wczoraj umnie na spędzie płacił 3.30+vat dobre i to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO JEST ZGROZA WYKOŃCZĄ NAS ROLNIKÓW ONI MAJĄ nie po kolei w mózgownicach ciągną z Holandii świnie a polski rolnik zawsze dostaje po d.... :angry:


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawdfarmer    0

a to co polskie najlepsze :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:


U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Dokładnie. Ciągną z zza granicy tą padlinę a nasze świnie gdzie. Jak się te miastowe posrają po tej padlinie europejskiej wtedy będą chcieli nasze. Tylko nie wiadomo czy ktoś będzie jeszcze hodował świnie w kraju


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

póki będą sprowadzać to będą po 3 zł tylko teraz na święta są umnie w środe po 3.50+vat a potem znowu w dół a zboze po 700-800zł to jest gorżej niż źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Wszyscy narzekają a co robiecie w tym względzie żeby było lepiej??? W Francji jak co to rolnicy strajkują a w Polsce ?

Mają nas po prostu w d*pie za przeproszeniem po pierwsze jeden porządny związek rolniczy a nie 1500 i mają póżniej ich głęboko gdzieś !!!!

Nażekać to Polak potrafi ale żeby się zzeszyć to już nie jeszcze widocznie jest za dobrze !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Ceny będą małe bo my mamy h** a nie polityków ,,,nic niepotrafją zrobić teraz wizy zdejmie bo Bush tarcze chce postawić

na naszej ziemi mamy gówno a nie rząd :angry: a mięso zza granicy przywiozą

 

 

A co to za słownictwo??? chce bana dostać?? da sie zrobić :)

Edytowano przez andrzej2110

AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj