lukaschels

Nowy rozsiewacz RCW - Lisicki

Polecane posty

lukaschels    130

w farmerze pojawił się news o nowym producencie znanych rozsiewaczy RCW. Co tym myślecie? Cena wydaje mi niewygórowana, zastanawiam się jak z jakością oraz to czy zostały powtórzone błedy konstrukcyjne z RCW

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/rozsiewacz-do-wapna-firmy-lisicki-8211-w-przystepnej-cenie,56844.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Rawa Mazowiecka u mnie jest od dawna w sprzedaży ale się nie przyglądałem ani ceny się nie pytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598
Napisano (edytowany)

też właśnie widziałem ten nius wczoraj i mnie zaciekawił.
Nie ma co ukrywać cena 16tys netto (19680 brutto) jak na nową maszynę jest niska biorąc pod uwagę np Pomota UPR2 o pojemności 2000l (czyli nie wejdzie nawet 2 tony wapna), cena za niego to około 39400zł Brutto, krórej nie rekompensuje nawet bogate wyposażenie:

- hydrauliczny napęd tarcz z regulacją obrotów i możliwością spowolnienia jednej z nich (napęd podajnika od koła)
- licznik obrotów tarcz
- przystawka, która zmienia punkt padania nawozu na tarczę.
  W opcji skrzynia ze stali nierdzewnej dopłata około 8600zł brutto.

więcej info o Pomocie:
http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/pomot-upr-2-8211-maly-rozsiewacz-do-nawozu-i-wapna,56500.html


Pomot ma jednak lepiej rozwiązany przenośnik nawozu, bo za pomocą łańcucha, a Lisicki pasowy który jak wiadomo w starych RCW miał tendencje do schodzenia na jedną stronę i ciężko było go wyregulować.

Ogólnie Lisicki cenowo wypada ok, ale w wyposażeniu standardowym tylny otwór powinien już być otwierany hydraulicznie. Przynajmniej w wyposażeniu opcjonalnym powinno być to obowiązkowe jak na dzisiejsze realia.|
Co mi się jeszcze nie podoba to ta kratownica wewnątrz skrzyni przez którą może się zawieszać wilgotne wapno, a nawet będzie się zawieszało na 100%. To już powinno być bardziej zmodernizowane.

Na razie jest bardzo mało info o rozsiewaczu. Producent nie ma go nawet umieszczonego na swojej stronie internetowej.


 

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

nie byłem bo czasu nie ma
z tego co widziałem to on ma taszme potem takie wałki i dopiero spada wapno na talerze a ogulnie to mają słabe malowania a reszta pewnie taka sama jak w RCW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Dzwoniłem do firmy. Pani mówi ze mają ogromne zainteresowsnie. Maszyna jsst identyczna jak stare rcw. Aktualnie cena to 18 netto, nie ma problemu żeby sprzedać z faktura lub bez lub poprzez dilera. Dobra alternatywa dla ludzi biorących teraz maszyny z prow jak zostanie im te 20 tys zl z maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

to że powiedziała o ogromnym zainteresowaniu to jest normalka, nawet jak go nie ma to i tak będzie mówić to samo.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Tak Rawa Mazowiecka
wiesz ubywa tych rozsiewaczy to i popyt jest bo oni sami te rosiewacze robią i wystawjaią na plac na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

I druga rzecz to atrakcyjna cena za 18 tys masz nowy rozsiewacz do wapna który jest lepszy niż jakikolwiek po remoncie. Nowe rozsiewacze innych firmy to ponad 30 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

nie wiem czy lepszy, to się jeszcze okaże i czy będzie dobry stosunek ceny do jakości.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

właśnie wracam z oglądania. Powiem tak, po negocjowaniu kupic mozna za 17 tys. Maszyna jest identyczna jak RCW 3, malowana proszkowo, blachy wyglądają na normalnej grubości.

Nie posiada hamulców, hydrauliki, świateł.

Ulepszeniu uległa taśma przesuwna która jest karbowana, napedzane z wom, napęd talerzy jest z koła.

Przeglądając allegro to za RCW do remontu trzeba dac 5 tys po kapitalnym to okolice 10 tys. Tu mamy zupełnie nową maszynę. Uważam  że to dobry wybór jeśli ktoś szuka rozsiewacza wapna

Zdjęcia wrzuce jak wróce do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

z koła to jest napędzana taśma (niezależnie od prędkości) talerze są napędzane silnikami hydraulicznymi.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

robilem swojego od podstaw z nowego materialu wyszed mnie 6000 tys brutto piaskowalem i malowalem epoksydem i poliuretanem no i satysfakcja z pracy zdj w mojej galeri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Ja kupiłem, aktualnie teraz firma ma tyle zamówień że nie ogrania produkcji i nie szanuje zamówień, przed wakacjami miałem dograne wstępnie za 18 tys ale dyrektor prosił aby poczekać z zabraniem  bo na wsytawę nie będą mieli, po wakacjach powiedzieli że za 18 to moge spać i za 21 moge brać. Ostatecznie za 22 oddali bo małej kłótnii. (argument nie zbicia "my wiemy ile kosztują nowe rozsiewacze u konkurecji i moze pan iśc i tam kupić, a ten o który Pan sie kłóci  już czeka 5 osób"

Ogólnie to nie mozna nic zarzucić, ładnie wykonany chyba dobrze pomalowany, taśma ma rolki to 10 cm a rozsiewa też dobrze. Ogólnie to jest to samo co robił kiedys brzeg. Za ta cene nic lepszego nowego nie znajdziecie a uzywki też niby wyremontowane i ładnie pomalowane a to jednak nie to. Jeśli masz kupić uzywkę po kapitalnym za 12 czy 14 lepiej zastanowić czy nie dołożyć i kupić nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

za 18 to może bym się skusił , ale 22 to przesada jak z tego co wyżej piszą nawet oświetlenia nie ma ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

moja wersja ma oświetlnie, hamulec, koło podporowe oraz 10 rolek z tworzywa. ogólnie za 18 była by to super oferta a tak jakiegoś szału nie ma. Mi zostało kasy z PROW-u i tak wziąłem, wiec nie tak źle mi wychodzi.
Pierwsze wersje były golasami, ale teraz musieli kilka gadzetów dodać aby spełnić normy bezpieczeństwa i cena wzrosła

Edytowano przez lukaschels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

Wiecie może czy mają oni jakieś punkty rozsiane po kraju czy wszystko w centrali trzeba uzgadniać. A jak opinie użytkowników? Warto się wogóle za czymś takim rozglądac? bo te nowe z pomotu są za drogie. Ten jeszcze w miarę ma cenę bez dofinansowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

po roku mogę powiedzieć że nie taki super, dobrze rozsiewa jak podłączysz z niski m ciągnikiem 60 lub 30 inaczej talerze skierowane są w dół i często wadzą o ziemię. rozrzutnik z talerzami lepiej rozsiewa. fakt tu mamy
trochę większa dokładność. mam mieszane uczucia po tym zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

A do tego z cena ich pogięło. napisali mi wczoraj cennikowo 29500. chyba wolę starego piasta odnowić albo kupić odnowionego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj