Gość Luke16

Czy to możliwe że 2 ciągniki nie mogą podnieść agregatu?

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Niektóre rzeczy są dla mnie nie wiarygodne... Mam dwa ciągniki bo nowego Majora 80 i Renault 70.34. Zakupiłem specjalnie żeby się nie przemęczyły agragat uprawowo-siewny firmy Agro-Masz 2,5m z przednim wałem i wałem Packera. Nie mam jak na razie innego siewnika i podczepiłem poznaniaka 2,5m jaki był dla mnie szok kiedy zarówno Major jak i Renault podniosły agregat z siewnikiem na max 5cm od ziemi i pompy zaczęły wyć.... Możliwe że 1300kg to aż taki problem dla tych ciągników? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zetor ma udźwig ok 2.4t a renia ok 2.8-3.7 t w zależności od wersji a np dla żeby podnieść pług 3 skibowy ( podobna długość) o masie ok 1100 kg kverneland podaje zapotrzebowanie na udźwig 3200kg czyli raczej możliwe że oba ciągniki tego nie podniosą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrugolek    14

Ja taki agregat + amazone super s używam z zetorem 7245 i działa bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

w Renault sprawdź ciśnienie oleju na wyjściu jakie masz może pompa juz jest do wymiany

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Znajomi mają Ursusy 5714  i agromasze 2,7 tyle że na zwykłych wałkach i problemu z podnoszeniem nie ma. Siewniki poznaniaki. Ogólnie Amazone 2,5m będzie dużo lżejszy niż poznaniak. Musisz mieć coś spierdzielone bo 1300kg to nie jest ciężar przeogromny skoro c330 umie podnieść opryskiwacz zalany 500 litrami wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ja mam zetora 5340 i z 3 metrowym uprawowo-siewny aresem ls nie ma najmniejszych problemów z podniesieniem, a sam agregat i siewnik waży ok 1100 + 250-300kg zboża,
oczywiście stabilność swoją drogą, ale mówimy tu o udźwigu, wiec musisz sprawdzić czy na pompie nie jest zdlawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Sam nie wiem co o tym myslec sasiad dzisiaj przyjechal Zetorem 7745 i tez nie dalo rady podniesc pompa wyje i koniec. Ale wujek z 3m na 3ch rzedach graczek i ursusem 1224 tez ma problemy z praca tym zestawem... kurcze po to kupilem agregat 2.5m zeby nie bylo problemow z podnoszeniem a tu zonk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wyje raczej  nie  pompa - tylko zawór przepuszcza .  sprawdź  ciśnienie na  wyjściach  hydrauliki zewnętrznej 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Agregat agregatowi nierówny. Zmierz sobie odległość od końca cięgien dolnych u siebie do osi kół w siewniku i zrób to samo u wuja. Poza tym poznaniak jest dość ciężki. Ważna jest nie tyle sama masa, co ramię, na jakie ona działa, czyli długość zestawu. Jeśli na końcu cięgien dolnych podnośnik ma udźwig 2,5t, to przy 2m długości zestawu może podnieść tak na oko około 1t agregat, więcej nie da rady. Nowy poznaniak 2,5m ma w/g producenta masę własną 420kg plus ziarno 250kg daje prawie 700kg. A gdzie masa agregatu ? Pewnie waży z 500-600kg. Czyli zestaw ma około 1200kg, z czego połowa na jego końcu.

Już znalazłem - AgroMasz 2,5m ma wagę około 660kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Moj z walem packera wazy 780kg wg tabliczki znamionowej siewnik 480kg dlugosc od konca ramion do osi siewnika ok 2.35m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Też mamy agregat uprawowo-siewny z Agro-Maszu 3m 3 rzedy zębów z packerem i siewnik famarol (waga-270kg) i nawet zetor 3320 podniósł złożony zestaw w celu przestawienia. Pompa wcale nie wyła i podniósł na niskich obrotach, tylko przód prawie wcale nie dotykał ziemi. Ten major ma chyba ten sam udźwig co nasz zetor, ale masz dużo cięższy siewnik ok. 430kg, więc wysunięty do tyłu ma duże znaczenie. Mimo to pompa powinna podnieść przód traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Bez pomiaru ciśnienia na hydraulice tego problemu nie da się rozstrzygnąć. Zazwyczaj nie wyje pompa, tylko zawór przelewowy/zawór bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Ostatnio u znajomego testowałem mojego Agroluxa65 z agromaszem 3m i poznaniak tylni wał jak u ciebie. Wynik taki ze: na rozłonym nie podniósł ale nie zobaczyłem czy przodek byl w górze, a dla złożonego zestawu agregat 10 cm nad ziemią i przodek jednym palcem można bylo podnosić. foto też w mojej galerii. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Znajmy ma tez majora ciaga nim 2.7m z walem rurowym i poznaniakiem podnosi bez problemu, gorzej z uwrociami bez dobrego dociazenia niema co ruszac;) coś musisz miec nie tak skoro nie podnosi. Zapewne kwestia cisnienia bo u mnie w okolicy duzo osob z tym walczylo w nowych ciagnikach, placisz grube pieniadze a gow.... z tego masz ale takie czasy.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Musi coś być na rzeczy. Ja w Ursusie 5314 mam taki sam udźwig (2600 kg) i zestaw 2,7 m Agro-Masz 2-rzędowy z wałami strunowymi i siewnik Meprozet 3 m (510 kg sam siewnik i 350 dm3 zasypu) podnosił nawet rozłożony - ledwo, ale jednak podnosił i to wyżej niż 5 cm. A złożony zestaw podnoszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
Napisano (edytowany)

Za równo Renata jak i Major ani złożonego ani rozłożonego nie podnoszą... Sam bez siewnika idzie w mgnieniu oka... Z pługiem Rabewerka 4ro skibowym Major nawet nie zajęknie... Nie wiem, Majorowi tur by przeszkadzał? Czy daleko wysunięte ramiona? 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Masz możliwość zmiany zawieszenia ramion? Tzn. przesunięcia punktów mocowań wieszaków (tych pionowych) dalej do tyłu ramion, są tam jakieś inne otwory mocujące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Tur to przynajmniej obciążenie. Ja fitem z 77 roku o udźwigu 2400 kg orałem wywrotem co wazy ponad tonę i szedł bez zająknięcia takze u ciebie cos jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Sprawdź ciśnienie tak jak chłopaki  piszą . Masz w nim regulacje siłową ?  Jest dobrze ustawiona ? 

 




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

zetor 7245 + 2.7m agregat z hydropackiem i siewnik poznaniak daje rade wiec nowy major tym bardziej powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Masz możliwość zmiany zawieszenia ramion? Tzn. przesunięcia punktów mocowań wieszaków (tych pionowych) dalej do tyłu ramion, są tam jakieś inne otwory mocujące?

 

W Renaulcie na bank są i to chyba z 5 i z tego co pamiętam były zamocowane najgłębiej w stronę osi... W Majorze nie mam pojęcia czy są, nie przypominam sobie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To przestaw je dalej od osi. Udźwig powinien wzrosnąć kosztem skoku ramion. Jest to prosty zabieg i może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron15    0

to ja starym MTZ 82 podnosze agregat i pełnego poznaniaka na wolnych obrotach a major nie daje rady coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj