Kedzior12

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,40-2,60m]

Polecane posty

Kedzior12    6

Witam. Mam problem z wyborem kosiarki do Case 1056XL (105KM). Potrzebuję kosiarki takiej, aby dobrze wykorzystać moc ciągnika, dobrze byłoby też, aby miała roztrząsacz pokosu. Zaoszczędziło by mi to czasu i kasy na paliwo przy roztrząsaniu. Kosiarka musi być nowa, ponieważ będę ją brał na dofinansowanie unijne. Myślałem o kosiarkach o szerokości min. 2,5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Na jaki areał? Jaka mieszanka? Klasa ziemi? Kosiarka boczna, czy z centralnym zawieszeniem? W jakim terenie? Roztrząsacz, czy zgniatacz pokosu? Rotacyjna, czy dyskowa? Generalnie trzy firmy: Krone, Fella, Pottinger, przy czym dobry wybór dla jednego gospodarstwa, niekoniecznie musi być dobry dla innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo22000    0

Witam zastanawiam się nad kupnem kosiarki dyskowej unia famarol alka l 2,45 , lub samasz samba 2,60 . Któro kosiarke polecacie i czy oriętujecie się ile kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

pomyśl jeszcze nad pronarem pdt260. cena okolo 21tys ale masz za to centralne zawieszenie.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matpol    9

polecam pronar u mnie kosi w sezonie około 65ha i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo22000    0

Pronaru żeby była tańsza to bym kupił ale za droga a uni i samaszu podobne ceny, czytałem to samaszu doradzają a możecie napisać dlaczego? zastanawiałem się jeszcze nad Talex ale też czytałem negatywne komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Lely będzie za jakieś 23 tysiące jak dobrze pamiętam.
A rozwiązania o wiele lepsze niż u ww.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@romano czy ta 25% różnica w cenie jest mało istotnym szczegółem? Chyba nie!

@mateo Unia ma słabo spisujący się serwis (przynajmniej na moim terenie), oczekiwanie w sezonie ponad miesiąc na części do uszkodzonej belki tnącej to jednak lekkie przegięcie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo22000    0
Napisano (edytowany)

A z samaszu polecacie czy nie zabardzo? Albo Talex a w uni to tylko ten serwis czy niezabardzo

Edytowano przez mateo22000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

ile kolego chcesz przeznaczyc na kosiarke i jaka szerokosc robocza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

jako wlasciciel talexa szczerze odradzam.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo22000    0
Napisano (edytowany)

Krupson do 17 tyś za tyle jest mi oferowany samasz samba chyba ona ma 2,40 a uni 2,45 i o 1 tyś droższa,ale pewnie wybiorę samaszu bo znajomy ma i narazie nie narzeka i samaszu mam od razu a na Unię bym musiał sporo czekać, a niedługo Sianokosy więc będzie potrzebna,no i samasz daje 2 lata gwarancji
Jacus a jako masz dyskowa? I co tam w niej nie tak?

Edytowano przez mateo22000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Unia jak i talex mają listwę Comer, więc trzeba czekać dłużej na części niż w przypadku polskich listew w Samaszu i Pronarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Tak? A możesz jakimś linkiem z informacją o niej poczęstować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo22000    0

Nie pamiętam gdzie czytałem, ale także i dealer mówił więc on chyba się nie myli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Odświeżam temat bo stoję przed podobnym dylematem. Chcę kupić kosiarkę dyskową centralnie zawieszaną o szerokości około 2,6m ze spulchniaczem. Mam kaca po bębnowej 2.1m Samaszu, ale może się poprawili. Ma ktoś kosiarkę Serii KT 2,6m? Cena wysoka, kolo mnie powiedzieli mi 30000, a na stronie http://www.maszynyfabryczne.pl/maszyny-rolnicze/kosiarki-rolnicze/kosiarki-dyskowe_k_95.html 28700, spora różnica. Dopłata za spulchniacz to 10000! To chyba mocna przesada, nie?
Jest jeszczeKosiarka dyskowa PRONAR PDT260C, ma ktoś taką kosiarkę? Zdecydowanie tańsza - 25300 na olx. Proszę o opinię.

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj