jankes185

Opinie pras Rolujących

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jonkszi    66

Krone nie uwierze że 330 chodziła  w niej bo trzeba było bela zrobić i wody do chłodnicy dolewać(trzeba ze 45km). Prasa jest jedna z pierwszych serii kr bedzie stara. Może przesto owijanie być hydrauliczne, tego to ja nie wiem bo ja w swojej fortschrittce(feraboli mam inny sposób owijania). Nie widze zamków na komorze co powoduje że ciągnik musi mieć dobrą hydraulikę by klapa sama się nie otworzyła. Ogolnie stałokomorowa czyli bedzie robić takie same baloty w środku nie bedą też  dobrze zbite(dla siana to np dobrze).

Claas stała komora walcowa(słome trzeba będzie z rosą prasować) trochę trzeba koni z 70. Zamków też nie ma.

Fahr pasowa prasa najprawdopodobniej też stało komorowa(duża większosć pasówek ma zmienna wielkość beli)

Ogólnie nie masz się bóg wie czego spodziewać po tych prasach nie bedą miały super wydajności ale jakoś robota bedzie szła.

Najmniej problemów będzie raczej z claasem bo tam masz walce(które bardzo się nie psują) łożyska na walcach i zębatki które napędzają walce i łańcuch. tyle tak właściwie. W  Krone w pewnym momencie łańcuchy trzeba bedzie wymienić a to już impreza kosztu tak 5-6 tys. W pasówce pasy też w pewnym momencie już nie będzie czego łaczyć spinkami a też z 5-6 będą kosztować. 

Ja uważam że lepiej odczekać swoje i kupić coś przyzwoitego w dobrym stanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
121    2

zastanów się nad prasą john deere 550

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes185    10

Właśnie z walcową myślałem, że tak będzie i suchą słome ciężko będzie prasować. No, ale patrząc po twojej opinii to kurcze chyba poczekam jeszcze i wtedy trzeba będzie poszukać coś nowszego i bardziej opłacalnego. Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie :)

550 John Deere- troche chyba jednak za duża do mnie by była i droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
121    2

ile chcesz przeznaczyć na prase ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes185    10

Szczerze się nad tym nie zastanawiałem jeszcze, narazie trzeba poszukać, ale chyba jeszcze poczekam troszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Jeśli oczekujesz porady, podaj kilka istotnych danych: z jakim ciągnikiem, na jakim areale, co ma robić (siano, słomę, sianokiszonkę), w jakim terenie, max. cena? JD 550, jak kolega wcześniej pisał - stosunkowo tania (15-20 k), prosta w konstrukcji (jak się zna jej kaprysy), lekka (pon.2 t). Nie liczyłbym na zakup prasy poniżej 10 k, z którą pracujesz długo i szczęśliwie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes185    10

Dzwoniłem się dowiedzieć ile za tą Krone to powiedział, że 11k. Wsumie prasował bym siano, słome, sianokiszonke, koniczyne. Widać, że zadbana jest. Pracowała by głównie z 360. Tylko najgorsze jest to jak sie kupuje używane bo nigdy nie wiadomo jakie to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Ta kronka nie jest zadbana tylko odmalowana do sprzedazy bo pewnie rdza się swieciła. Jest takie powiedzenie,, Szpachla szpachla i jeszcze raz szpachla" John deere są to dobre prasy ale łożyska na wałek pasów w środku mają sześcikąt a nie koło jak normalnym łożysku. Np new holland ma calowe łożyska. Cenych tych łożysk zaprawiają o ból głowy. W feraboli(niektóre gallignani,eurotech,fortschritt 630 650) są na zwykłych łożyskach są tylko 4 szerokie pasy i masz dobijanie hydrauliczne ale nie z ciągnika tylko siłownik który ci trzyma dobicie a regulujesz dobicie przekładając bolec na inną dziurę. Mnie się moja spodobała i koniec musiała taka być i już choć lukałem varianta claasa ale jakoś dużo jest spalonych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Łożysk przez 3 sezony wymieniłem 2! Po 64 zł za sztukę i to nie chinczyki. Nie chcę żeby to zabrzmiało - każda sroczka swój ogonek chwali, ale 550 to dobra prasa. Z drugiej strony prasa bez rotoru, to porażka. Oczywiście w zależności co się robi, ile, i z czym. Wszystko jest względne, a odpowiedni dobór maszyn, to podstawa. Ale tego dzisiaj nikomu już chyba mówić nie trzeba.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez karo0l1
      witam mam taki problem gdyż nie chcą wyjść do końca noże rotora wychodzą tylko do połowy a powinno aż pod sam wałek w czym może być problem? dodam iż siłownik tez nie chowa się cały
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj