Polecane posty

adamson330    16
Dnia 9.01.2020 o 17:11, adamson330 napisał:

Jaką kosiarkę dyskową (szerokość i model) polecacie do koszenia traw nasiennych  i facelii na pokos? Pokosy będą zbierane kombajnem zbożowym, heder 4,5 m z podnośnikami łanu. Przetestowane u innych dyskówka 3,4 m- heder 3,9m.

Ciągnik to MTZ 82, ok. 2 metry po zewnątrz opon. Myślałem nad szerokością 2,5 metra, żeby wsiąść 2 rzadki na 1 przejazd kombajnu. Czy nie będę jeździł ciągnikiem po pokosie? Czy kombajn podbierze 2 pokosy naraz?

Kosiarka ma być używana. Budżet do 10 tys.

Z góry dziękuje za pomoc :)

Podpowie ktoś? 

maroon    186
Dnia 5.02.2020 o 07:30, adamson330 napisał:

Podpowie ktoś? 

A czemu chcesz zbierać pokosy a nie kosić bezpośrednio kombajnem? Nie traci się w ten sposób nasion? Jakie są zalety i wady takiego zbierania traw nasiennych - tzn przez zbieranie pokosów? Ja mam kosiarkę Krone 2,4 m i ona robi jeden rządek aczkolwiek w instrukcji podobno jest możliwość przestawienia dysków aby rozrzucała to inaczej

adamson330    16

Najbardziej chodzi o facelie bo jest b. delikatna ale ogólnie to:

1. Regione jest wycofane.

2. Rowniej dojrzewa na pokojach

3. Jeśli zasuszymy leżąca trawę to luz, gorzej ze stojąca. Większe prawdopodobieństwo osypania. Na pokusie leży bezpieczna od wichury. 

4. Szybkość zbioru kombajnem.

5. Siła kielkowania. W tym roku był problem po desykacji. 

6. Wadą pokojów to jak deszcz dobija do ziemi. Powinno się przetrzasnac. 

7.  Twoja Krone. Czy traktor mocno gniecie pokosy u Ciebie? Jaka jest szerokość pokosu?

9. Czyli ze po ustawieniach można zrobić 2 pokosy naprzyklad? 

8. Polecasz ta kosiarkę?

Pozdrawiam 

Wiadomość z agroFakt.pl

aaabbbccc    0

też tak chcę zrobić mniejsza kosiarka dwa pokosy do jednego hedera ale informacji nie mogę nigdzie znaleźć jaką szeroką kosiarkę kupić żeby ciągnik okroczył pokos heder mam 4,40

adamson330    16

Myślę że 2.5 metra będzie optymalną. W sipmie widziałem zwezacze pokosu, nawet po 2 zakładają na stronę wtedy nie kola ciagnika nie powinny gniesc.

20200216_144135.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj