Polecane posty

fordtw15    0

no ja ta kosiarka będę kosił ok 40 ha rocznie, łąki mam dobre, równe. co do tego z jakim ciągnikiem ma współpracować to jeszcze sam nie wiem, mam ursusa 1224 czyli ok 110KM i forda 160KM

kosiarkę chcę zwykła to znaczy bez spulchniaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do Ursusa podczep, Ford za duży... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Po tych dziesięciu latach użytkowania wygląda dość dobrze, ale zapewne przez ten czas swoje już skosiła.

Co do ciągnika współpracującego z kosiarką widziałbym coś 4-cylindrowego bardziej zwrotnego, a na twoje ha to wystarczy polska kosiara.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

o to chodzi ze nie mam mniejszego ciagnika ale intensywnie mysle nad zamiana na polska "80" z przednim, jest mi bardziej potrzebny mniejszy ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co zamieniać lepiej dokupić jeden ciągnik. Ciągnik więcej zawsze się przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Jeżeli @fordtw15 uważa że potrzebny jest mniejszy ciągnik to już lepiej wymienić duży na mniejszy.

Co do kosiarek używanych zwróć uwagę na stan listwy tnącej, ramy czy nie jest popękana, miejsca gdzie się składa czy nie jest uszkodzone, czy tuleje nie są wyrobione, oraz stan skrzyni przekładniowej.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja z Sipmą Z-184 ( kosiarka waży ok 450kg, 6 dysków, 2,4m) jeździłem trochę C-360, myślę że C360 to jest to minimum do tej Sipmy.U4512 radzi sobie już trochę lepiej.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Witam-jest bardzo możliwe że w najbliższym czasie będę miał na próbach polowych kosiarki Poettingera -z tym iż nie wiem jeszcze którą serię wybrać NOVADISC czy NOVACAT (różnica w cenie ok 7 tys)-NOVACAT ma zawieszenie centralne-miał może ktoś doczynienia z tą NOVACAT ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jeśli chcesz zaoszczędzić to novadisc, jeśli chcesz dołożyć do novacat to koniecznie z kondycjonerem ;)

 

 

@Viper kiedys miał takie w galerii


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@pioter

 

tyle że do kondycjonera też trzeba dołożyć ;) ja choruję na walcowy ale na 6ha lucerny to trochę malutko a cena nie taka malutka np na CRi w Krone

 

@jaro

 

firma od której kupiłem JD ma też krówki, maja Novacata i mówią że warto dopłacić m.in do centralnego zawieszenia

 

możesz podać ceny u twojego dilera na novadisc i novacat??

 

z mojego rozeznania na dziś to Krone ma fajną promocje i taniej wychodzi niż Pottinger, jakość pewnie podobna


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a dużo masz tych ha by mieć zawieszenie centralne (wiadomo że lepsze),Mnie osobiście podoba się Vicon bo ma 3 noże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

jeśli to do mnie pytanie

 

to nie mam duzo, ale jeśli dopłata(jak w Krone) do większego modelu, z centralnym zawieszeniem, napęd dysków za pomocą wałka nie pasków wynosi 3tys to myślę że warto ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tylko 3 tys to pewnie że warto zawsze myślałem żę różnica w cenie to nie 3 tyś ale gdzies bardziej 13 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
@pioter

 

tyle że do kondycjonera też trzeba dołożyć ;) ja choruję na walcowy ale na 6ha lucerny to trochę malutko a cena nie taka malutka np na CRi w Krone

 

@jaro

 

firma od której kupiłem JD ma też krówki, maja Novacata i mówią że warto dopłacić m.in do centralnego zawieszenia

 

możesz podać ceny u twojego dilera na novadisc i novacat??

 

z mojego rozeznania na dziś to Krone ma fajną promocje i taniej wychodzi niż Pottinger, jakość pewnie podobna

Novacat 265 H -ok 26 tys,Novadisc 265-ok 19 tys (ceny brutto)-z tym że chyba jednak z racji nierównych łąk skłaniałbym się raczej ku modelom 225.

Jakie są ceny tych Krone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Hmm...coś tani ten Pottinger u ciebie ;)

 

Krone AM 243S(2.4m): 20 tys brutto

 

AM 283S: 22tys brutto

 

Easy Cut 320(3.2m):26 brutto

 

te kosiarki stoja u dilera czy na zamówienie, ja dostałem troche gorsze ceny na Pottingera(za novadisc 265- 22brutto)-ale to cena jakbym zamawial dzisiaj bo nic na placu nie maja...??

 

kosiarka do zetorka czy jd??


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja mam cennik polskiej sipmy

 

-Preria Z-184 2,4m 18,422zł brutto, ze spulchniaczem 27 450zł brutto, nigdy bym jej nie kupił...

 

ale mam też cennik maszyn Sip http://www.sip.si/ ten jest bardziej atrakcyjny :lol:

 

ceny netto, szerokość odpowiada oznaczeniu

 

ROTO 215dh 13 tyś

ROTO 255dh 14 tyś

LASER 260D 21tyś

LASER 300D 24 tyś

 

spulchniacz do ROTO 215 kosztuje 4 ,845zł

spuchniacz do serii LASER 7, 423zł

 

dodam jeszcze , ze swoją sipmę 11lat temu kupiłem za 6 tyś zł.

 

a maszyny sip robią na licencji pottingera, przynajmniej te stare zbierające były :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co to są wogóle za kosiarki>?

ROTO 215dh 13 tyś

ROTO 255dh 14 tyś

LASER 260D 21tyś

LASER 300D 24 tyś

pytałem na allegro (jest taka wystawiona) to koleś odpisał że sąto te lekkie samaszki i mam takie pytanie cztm się różnią te lekkie samaszki od tych HD różnica w cenie około 3 tyś zł za hd 2,6m (6 dysków) i zapotrzebowanie mocy 70km a taka lekka samaszka 2,4m też 6 dysków i podają zapotrzebowanie mocy 45km, tak samo sipma wypuściła jakąś nową dyskówkę 2,4m zapotrzebowanie 40km i z famarolu czym się różni alka L od alki XL że zapotrzebowanie mocy przy prawie tej samej szerokości jest 2 razy większe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale jak co to są za kosiarki???masz link w poście podany, tam możesz je zobaczyć na zdjęciu...poza tym Ty piszesz o kosiarkach hd z samaszu, a to są dh firmy sip.

seria roto różni się od serii laser mocowaniem, w roto standardowe, a laser centralne.ogólnie kosiarki z centralnym zawieszeniem są cięższe, potrzebują więcej KM, ale więcej potrafią...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Widzę Jaro ,że nie przekonałem Cię do NovaDisc 265 ;) Co do centralnego zawieszenia to taka kosiarka lepiej kopiuje teren np. duże nachylenia terenu w terenach wyżynnych . Ceny tych kosiarek z Sip zbliżone do Pottingera także ciekawe kto sie na nią skusi bo jakoś nie chce mi sie wierzyć ,aby jakość była na takim poziomie jak u zachodnich firm takich jak Kuhn ,Krone , Pottinger .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Widzę Jaro ,że nie przekonałem Cię do NovaDisc 265 :D Co do centralnego zawieszenia to taka kosiarka lepiej kopiuje teren np. duże nachylenia terenu w terenach wyżynnych . Ceny tych kosiarek z Sip zbliżone do Pottingera także ciekawe kto sie na nią skusi bo jakoś nie chce mi sie wierzyć ,aby jakość była na takim poziomie jak u zachodnich firm takich jak Kuhn ,Krone , Pottinger .

Jak mleko będzie w takiej cenie jak obecnie to ciekawe czy w ogóle jakąś kosiarkę będę kupował (moja czeska ma 24 lata i w razie by co :) pewnie jeszcze tyle samo wytrzyma-najwyżej mój Starszy parę godzin więcej pojeździ ;))-no ale pożijom -uwidzim.

Co do firmy SIP -pamiętam że kiedyś coś czytałem (bodajże na Landwirt) że właśnie robią kosiarki dla Poettingera-więc z jakością może być podobnie-o ile nie tak samo (ale rąk to ja sobie za tą wiadomość nie dam poobcinać :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

Witam

Używa ktoś może kosiarki Famarol 2,1 m ? Prosze o opinie

 

Pawel

 

A może innych kosiarek Famarolu ktoś używa ?

 

Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDIT

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj