Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

kasiak    14

Posiadam kosiarkę Jf sb2000 i mam mały problem, nie docina mi pomiędzy pierwszym a drugim dyskiem. Próbowałem szybciej, wolniej, szybsze obroty, wolniejsze i nic. Dyski ustawione są dobrze.

corrado    217

A ślizgi? Nie masz uszkodzonego któregoś?

kasiak    14

Wszystkie ślizgi są w dobrym stanie. Przy koszeniu trawy nie ma takiej tragedii, ale przy koszeniu żyta już jest gorzej, zostaje czasami jeden rządek. Tak to wygląda jakby były zakrutkie noże, a odstęp pomiędzy pierwszym dyskiem a drugim jest większy niż między następnymi.

AlaCapone    4091

Standardowo jest taka większa odległość, czy coś było robione?

corrado    217

Tam jest standardowo taka odległość. Już z ciekawości oglądałem jak szukałem sprzętu po handlarzach. 

AlaCapone    4091

Jeśli to oryginał ciekawe, czy we wszystkich tak jest, co by wskazywało na wadę konstrukcyjną - co mało prawdopodobne.

Jak wygląda sytuacja przy ostrych i oryginalnych nożykach?

corrado    217

Dla mnie to też dziwne ale tak jest. Chyba że na jednym dysku są dłuższe nożyki oryginalnie.

kasiak    14
Napisano (edytowany)

Katalogowo idą dwa rodzaje noży. Długość jednych to 110mm, a drugich 132mm. Założone zostały dłuższe i jest ok. Zdjęcie dysków w galerii.

Edytowano przez kasiak

AlaCapone    4091

Warto czasem zajrzeć do dokumentacji technicznej.

corrado    217

Pytanie może głupie ale muszę wiedzieć czy w kosiarce Niemeyer SM310 można bez problemu zdjąć kondycjoner? I jeszcze jedno może ktoś używa i wie  jak kosiarki tego producenta się sprawują?

The_RedMen    0

Witam

Stoję przed zakupem nowej kosiarki dyskowej, ma ona współpracować z Farmtrakiem 7100Dt.

Czy da radę z kosiarką Vicon 440 ?? Tzn. W trawie 40-60cm będzie możliwe koszenie pow. 10km/h

- Vicon 4xx dlatego że złożony do tyłu jest łatwy do garażowania w niskich budynkach,

- kosiarka czołowa odpada za względu na brak Tuza i Womu,

daroalvaro    0

Witam, mam problem z kosiarką dyskową fella ponieważ zaczęła głośno pracować i wylewać olej na pierwszym talerzu nie wiem co z tym zrobić proszę o pomoc  :mellow:

Janek1988    0

Witajcie, przymierzamy się u siebie do kupna kosiarki dyskowej. Na allegro jest cała masa i ceny zaczynaja się od 16 do 22. Chcę coś pomiędzy i żeby wytrzymało lata. Widziałem Kuźnie, Talex i Samasz, co sądzicie o nich. Chce szerokość max 2,8m.

corrado    217

Żeby lata wytrzymało to nie te czasy ale z tych co podąłeś to jak dla mnie tylko Samasz pozostaje najpewniejsza będzie.

farmer15555    61

Niedługo planuję zakup kosiarki dyskowej centralnie zawieszanej, coraz bardziej przekonuje mnie samasz lecz chciałbym usłyszeć szczere opinie o tych kosiarkach.

AlaCapone    4091

Pytanie może głupie ale muszę wiedzieć czy w kosiarce Niemeyer SM310 można bez problemu zdjąć kondycjoner? I jeszcze jedno może ktoś używa i wie  jak kosiarki tego producenta się sprawują?

Bez problemu, jak w mało których innych producentów.

Jest na centralnym zawieszeniu, a więc duży plus. Zabezpieczenie działa bez zarzutów. Pozycja transportowa tylko pionowa. Listwa jest dość delikatna, a więc przy dużych powierzchniach i wysokich trawach może się wyrabiać. Dyski także wykonane z cienkiej blachy i przy uderzeniu w przeszkodę wyginają się.

Podczas użytkowania (4 lata) zapchałem ją dwa razy w bardzo dużej trawie (na nieużytkach) oraz podczas koszenia trzciny o wysokości 3m. W żadnym innym przypadku nie zapchała się, co zdarza się przy kosiarkach innych producentów.

Należy do lekkich kosiarek (bez kondycjonera), ale dość wytrzymała. Posiada niskie zapotrzebowanie na moc. Koszenie przebiega szybko i sprawnie. O ile struktura łąki pozwala można kosić powyżej 12km/h. Sam kosiłem 18km/h, ale bez kondycjonera.

Oceniam ją pozytywnie, jako klasę średnią.

corrado    217

Kolega i tak ją kupił gdy pojechaliśmy obejrzeć już wiedzieliśmy że się da. Dzięki za odpowiedz.

AlaCapone    4091

Zadowolony chociaż z użytkowania jej? Ja swoją jeszcze mam, ale nie używam od roku, przesiadłem się na KUHN-a FC 313 lift control.

farmer15555    61

Nie wiem czy koledzy też tak mają, ale ma większy dylemat w zakupie kosiarki niż ciągnika. Z jednej strony samasz mi się podoba ale z drugiej boję się kupić bo nie wiem czy będzie mi się podobać po kilku latach eksploatacji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez erni
      czy u4514 to dobry wybor do tur-a?awaryjny jest przy nim?prosilbym o napisanie wad i zalet i czy warto w to sie pakowac..
      pozdrawiam erni
    • Przez KarolTD90
      Słyszeliście o kosiarkach dyskowych firmy KELLFRI ?? Ma ktoś taką albo widział ją co nich sądzicie??
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania Kosiarkę Dyskową niemieckiej firmy Ziegler HT 304  rok.produkcji 2003 ., szerokość robocza 3m, stan dobry,sztywna, dyski w dobrym stanie .Cena do negocjacji . Więcej info priv.

• Przez Przemek3211
      Witam mam zestaw kosiarki rotacyjnej z roztrząsaczem pokosów. Moje pytanie brzmi jak ten roztrząsacz pokosów zamontować. Chodzi głównie o podłączenie napędu tego roztrząsacza bo czegoś na pewno brakuje, jakiejś przekładni. Może ktoś z was się spotkał z takim sprzętem. Proszę o pomoc bo nie mogę nigdzie znaleźć takiego zestawu.
      I jak ktoś posiada taki sprzęt chciałbym zapytać czy ta maszyna zdaję egzamin?

• Przez Merlinko
      Witam ! Szukam kosiarki bębnowej i nawinęła mi się taka oto sztuka 
      https://www.otomoto.pl/oferta/pottinger-cat-315-kosiarka-bebnowa-3-15-pottinger-eurocat-315-h-ptm349-rotacyjna-ID6yMXWh.html
      Czy polecacie coś takiego ? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? I czy Jelonek 5100M sobie z tym poradzi ?
      Z góry dzięki za jakiekolwiek info !