Polecane posty

luckywasak    15

Tak jak napisałem kilka(naście) postów wyżej, dałem 6 tysięcy zł. Stan wizualny nie zachwyca (lakier nieco zszarzały, brak kawałka osłony z tyłu) ale technicznie bardzo dobra, żadnych defektów, luzów itp. W zeszłym roku widziałem taką samą w bardzo ładnym stanie wizualnym i podobno w pełni sprawna, ceniona była za chyba 6700 zł. Trzeba po prostu poszukać. A to nawet całkiem popularny model (mowa o Poettinger Cat 230/Cat 230 plus).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

sorki moje lenistwo albo i zapominajstwo prawda przecież napisałeś wcześniej thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32
Napisano (edytowany)

@luckywasak a ja myślę że nie miałeś do czynienia z dyskową bo jak byś pokosił to co innego byś pisał ja już ten temat przerobiłem na polu i mam porównanie i nie powiesz mi że bębnowa to samo co dyskowa bo jesteś w błędzie

Edytowano przez Marcin91
post napisany pogrubioną czcionką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Konia z rzędem temu kto znajdzie post, w którym napisałem, że dyskówka to to samo co bębnówka.

Miałem do czynienia z dyskówkami. Oczywiście, że fajnie koszą. Ale nie ma powodu do popadania w zachwyt. Przeczytaj dokładnie wszystkie moje wypowiedzi bo nie chce mi się pisać wszystkiego od nowa specjalnie dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyndkorz    0

witam mam zamiar kupić kosiarkę dyskowa i mam pytanie czy do kosiarki dyskowej muszą być idealnie równe łąki czy ona tnie tak jak rotacyjna że po wszystkim pójdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

z kopiowaniem terenu nie ma problemu ale jak przesadzisz to i rotacyjna nie wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W niedalekiej przysłości planuje zakup kosiarki dyskowej SaMasz o szerkości 2,60m z centralnym zawieszeniem...

I mam kilka pytań związanych z tą maszyną:

- czy warto dopłacac za zawieszenie hydro-pneumatyczne?

- czy dopłaca się do kosiarki przystosowanej do WOM 540obr/min. bo standardowo mają 1000obr/min. a mi się to specjalnie niepodoba...

- jak jest z trwałością lakieru?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

co do lakieru to taki sobie potrafi płatami schodzić ,co do wałka to lepiej 540 bo jak masz eko obroty wałka a bywają przeważnie na 540 to nie musisz trzymać takich obrotów ciągnika ,a co do zawieszenia zawieszenie hydro-pneumatycznego to nie pomogę bo nie miałem z nim do czynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K4mil    0

Witam. Zamierzam kupić kosiarkę dyskową , zastanawiam się nad firmami Vicon, Pottinger, Krone, ktora z tych firm jest najlepsza, mam około 50ha trawy.

Edytowano przez K4mil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

ile koni masz albo jaka szerokość cię interesuje ,spulchniacz cy bez ,no i ile kasy chcesz wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

witam mam pytanie gdzie znajduje sie w kosiarce pottinger novadisc305 kontrola oleju

 

 

Cały artykuł o kosiarkach novacat i novadisc, a właściwie o kontroli i konserwacji belki tnącej, w tym wymianie oleju (opisanej bardzo szczegółowo) znajduje się w dodatku specjalnym AGROmechanika Serwis nr 2/2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Poszukuje jakiś opinii o Viconie. Jak z dostępem nożyków do niej ? Drogie są ? Jakie są plusy i minusy 3 nożyków na dysku ?

Mógłby się jakiś właściciel kosiarki tej marki wypowiedzieć ?

Vicon jest gorszy od Pottingera ? Cenowo podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Chętnie bym ci pomógł ale Vicona mam dopiero pół roku. Z tego co kiedyś patrzyłem na allegro to nożyki do Vicona są tańsze.

Myślę że jakość obu firm jest na podobnym poziomie- z resztą jak i wszystkich znanych zachodnich marek.

Pottinger ma cenę liczoną z kursu € (cena jest zależna od €. W dniu wystawienia faktury cena jest przeliczana wg. kursu) a Vicon stałą w PLN. Zimą Vicon był ok. 5tys. tańszy od Pottingera bo € było wtedy 4,25-4,30. Nie wiem ile dziś € kosztuje.

Jakie szerokości cię interesują?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

miesiąc temu pytałem się o krone 240cm szerokość robocza to powiedzieli 22ty.neto centralne zawieszenie i bez pasków klinowych tylko na wałkach co do vikona kolega ma tylko z spulchniaczem to kosi elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Mi proponowali classa chyba 240cm to cena była ponad 30 tyś :huh: I lely splendimo 280 za 7600 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

@ysy, O ile dobrze kojarzę to 2,40 jest tylko na bocznym zawieszeniu (model CM 2400).

@Ursus, za tę cenę 28tys. myślę że wytargujesz na 428. Moja kosztowała mniej ale cena była jeszcze zeszłoroczna a od nowego roku wszystkie maszyny Kvernelanda poszły w górę o 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Tak tylko czym ja pociągnę 428 a raczej podniosę ;) Bym musiał się dokładniej dowiedzieć jaki to był model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

W zeszłym tygodniu proponowali mi Vicona 232 za 24500 netto.

Jeżeli chcesz zapinać do FT 228 to i nie powinno być problemów z 428 - według danych producenta tylko 5KM więcej potrzebuje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj