Polecane posty

maverickt4    4

Na pytania która listwa jest mocniejsza raczej nikt nie odpowie z doświadczenia bo nie używał kilku kosiarek różnych producentów na swoich łąkach. Listwa pottingera konstrukcyjnie wygląda na mocniejszą ale zasada przekazania napędu na dyski jest taka sama - przez koła zębate.

 

@ kris, co do wyboru między pottingerem a samaszem to sam musisz zdecydować które parametry są dla Ciebie ważniejsze, samasz z centralnym zawieszeniem będzie lepiej kopiował teren ale jednocześnie będzie sporo cięższa i wymagała większego ciągnika do stabilnej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

Jest to ciekawa konstrukcja modułowa, mogę się przychylić do stwierdzenia które podają w prospektach że dzięki takiej konstrukcji mamy mniejsze straty mocy przez zmniejszenie liczby zębatek ze sobą współpracujących. Podobne rozwiązanie stosuje Fella ale nie we wszystkich modelach kosiarek dyskowych ale zaznaczam "podobne".

 

Ale wracając do kosiarek Lely, oglądałem taką kosiarkę na jednej z wystaw i jedyne co mi nie pasowało to profil ślizgu który jest otwarty od wierzchniej strony, czyli jeżeli mamy dużo kretowisk na łąkach to przypuszczam że będzie się tam zbierała spora ilość ziemi. Idąc dalej, jeżeli kosimy po rosie lub w sporej wilgotności to będzie się to wszystko kleić pod dyskiem co może skutkować do szybszego wycierania się mocowań nożyków. Tylko to są moje domysły bo nie widziałem tej kosiarki po pracy jak wygląda, może nich wypowie się ktoś kto posiada taką kosiarkę ;)

 

Samo rozwiązanie ma kilka plusów (patrząc z mojej perspektywy)

- mniejsze straty mocy - co może się przekładać na mniejsze spalanie

- konstrukcja modułowa - krótszy czas naprawy w razie uszkodzenia kół zębatych (nie mogę tego potwierdzić bo nie rozbierałem takiej kosiarki)

- możliwość pracy w dużym zakresie nachylenia powierzchni od -50 do +90stopni (tylko przy zawieszeniu bocznym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No tak-w sumie to prawie każdy pisze ewentualnej naprawie-czy te współczesne konstrukcje są tak delikatne że muszę liczyć się (przy "normalnym" użytkowaniu) z nieuchronną awarią w ciągu paru najbliższych lat ?Pytam o to ponieważ posiadam czeską kosiarkę bębnową która przepracowała 27 sezonów bezawaryjnie !

A Lely zamówiłem :D .Dokładnie to samo mi nie pasowało co i Tobie w tej kosiarce ale z kolei bardzo podobała możliwość pracy pod bardzo dużymi kątami-też czekam na wypowiedzi użytkowników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

Przy "normalnym" użytkowaniu, gdy kosimy tylko swoje łąki, które właściwie znamy dokładnie, każda kosiarka będzie pracować długie lata bezawaryjnie. Tak więc Jaro nie masz się czym przejmować kosztami naprawy i myśleć o tym kiedy coś się stanie. Jaki model zamówiłeś i jaka cena?

 

Ja patrze na ten aspekt bo moja kosiarka pracuje tylko na usługach a tam nigdy nie wiem co mogę w trawie znaleźć, często też kosze nieużytki dlatego patrzę na cenę części zamiennych. Patrząc na całe koszta napraw mojej kosiarki (ALKA 2.40) która jest na lekkiej listwie COMER i ilości ha które wykosiła (nieużytki, rowy, wały przeciwpowodziowe) stwierdzam że są bardzo wytrzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

Dzięki Jaro za informację.

 

Ja mam jedno pytanie do użytkowników kosiarek z Samasza modelów KDT, KDTC, jak jest w praktyce z tym zabezpieczeniem listwy przed zniszczeniem, czy ktoś już ściął ten wypust i jak po tym zachowuje się kosiarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

Pottinger nie stosuje żadnych zabezpieczeń dysków czy listwy tnącej.

 

Chyba że nie chwalą się takimi zabezpieczeniami, do tej pory nie spotkałem o tym żadnych informacji.

Edytowano przez maverickt4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes1998    0

Cześć. Mam problem chce kupić kosiarke dyskową o szer. 2.8m. ale nie wiem jakej firmy biore pod uwage firmy claas pottinger vicon. najbardziej mi sie podoba vicon bo na trzy noże na dysku i jest najtanisza co o tym powiecie???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale wymienić 12 nożyków a 18 to troszkę inne kasa :) a 2 w zupełności wystarcza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Jak braliśmy Vicona to przez kurs € Pottinger był 5 tys. droższy bo Kverneland ma stały cennik w PLN a Pottinger jest przeliczany z kursu €. Pottinger nie robi 2,80m. Jest 2,6 a potem już 3m.

Czy przez 20 lat używania tej kosiarki wydasz więcej niż te 5tys. na większą ilość nożyków w Viconie ? :)(co wcale nie jest wadą). Na pewno nie ;)

Grzesiek, z bocznym zawieszeniem? Też miałem dylemat czy Pottinger czy Vicon ale u mnie zdecydowała dobra cena i to, że wszystkie maszyny brane u jednego dilera, co też w moim przypadku jest korzystne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Ja swojego Pottingera kupiłem w bardzo dobrej cenie był zaledwie 4tyś droższy od Samasza (cena z czerwca ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes1998    0

danielhaker to Ty co w koncu wzioles?

tak z bocznym zawieszeniem.

a ile kosztuja te noze?

i jak szeroka brales?i za ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wymienić 12 nożyków a 18 to troszkę inne kasa :) a 2 w zupełności wystarcza ...

Niby tak ale tzreba wziac pod uwage fakt, że na 18 nozykach skosisz wiecej ha niż na 12 i suma summarum koszty wyjdą podobne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

danielhaker to Ty co w koncu wzioles?

tak z bocznym zawieszeniem.

a ile kosztuja te noze?

i jak szeroka brales?i za ile?

Vicon extra 228 ok 29 tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niby tak ale tzreba wziac pod uwage fakt, że na 18 nozykach skosisz wiecej ha niż na 12 i suma summarum koszty wyjdą podobne ;)

No-szczególnie jak będziesz miał "bliskie spotkanie trzeciego stopnia" :D z czymś tam w trawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes1998    0
Napisano (edytowany)

to polecacie Vicona?:)mi sie tez wydaje ze nie jest to zla decyzja?

oooa jaka siewka do nawozow jest ok?

hej ajak myslicie taka kosiarko 2.8 zetorem 80km bez napedu da rade ciac?

Edytowano przez grzes1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Jaka jest ok to nie wiem, ale jeśli chcesz mieć coś porządnego to tylko vicon na dwa talerze. Ja za swój 700kg dałem 10 500 ale to było jakieś 5-6 lat temu. Myślę że będzie służył jeszcze baaardzo długo:) Szczerze polecam.

 

Jak kupisz tą kosiarke viconke to daj znać na pw jak to będzie się sprawowało w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewoluszyn    10

Witam potrzebuje informacji na temat dyskowej kosiarki czołowej krone AFA 283 a szczególnie czy dobrze kopjuje teren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Jaka jest ok to nie wiem, ale jeśli chcesz mieć coś porządnego to tylko vicon na dwa talerze. Ja za swój 700kg dałem 10 500 ale to było jakieś 5-6 lat temu. Myślę że będzie służył jeszcze baaardzo długo:) Szczerze polecam.

 

Jak kupisz tą kosiarke viconke to daj znać na pw jak to będzie się sprawowało w polu ;)

Raczej na łąkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam tylne kosiarki claas z kondycjonerem, uzytkuje taką 0d 7 lat dokładnie model 3050C, nie ma dla niej nic strasznego betonowe słupki czy stare pnie nie stanowią problemu, w najgorszym wypadku zegnie się nożyk i to wszystko.Gorąco je polecam ja ich wytrzymałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes1998    0

hej

ajak myslicie czy z kosiarkoa dyskowa 2.8 szeroka pojdzie zetor bez napedu 80km nie bedzie go sciagac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj