Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kapsel1m    21

Planuję zakup kosiarki 2,6 Samasz kosząc taką kosiarką pokos jest 1,5m czyli będę musiał jeździć ciągnikiem po pokosie. Mój ciągnik okraczy jedynie 1,1m , jazda po pokosie na mokrych łąkach mija się z celem. Jak to faktycznie wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

Jaka kosiarka jest najlepsza a zarazem najtańsza z tych firm Vicon Pottinger Samasz czy Fella?

Chodzi o dyskową szerokość i zapotrzebowanie narazie nie ma znaczenia

Do koszenia bedzie 10ha +-5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...myśle że najlepszy stosunek ceny do jakości ma Vicon a najgorszy Samasz ale co do ceny vicona to nie wiem jak to teraz jest bo sie już dwa lalta nie interesowałem

Edytowano przez sisuTL100JD5720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Planuję zakup kosiarki 2,6 Samasz kosząc taką kosiarką pokos jest 1,5m czyli będę musiał jeździć ciągnikiem po pokosie. Mój ciągnik okraczy jedynie 1,1m , jazda po pokosie na mokrych łąkach mija się z celem. Jak to faktycznie wygląda ?

Kolego przy takim rozstawie kół, to ta kosiarka wywróci ten ciągnik, przy pierwszej próbie podniesienia jej.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

...myśle że najlepszy stosunek ceny do jakości ma Vicon a najgorszy Samasz ale co do ceny vicona to nie wiem jak to teraz jest bo sie już dwa lalta nie interesowałem

skoro nie znasz ceny vicona, to skad wiesz, że ma najlepszy stosunek ceny do jakości :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej89de    2

Co do kosiarki claas disco, mam szerokość 2.60. Nie orientujecie sie ktoś ile wchodzi do tej listwy tnącej a ile do przekładni kątowej?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Panowie, mam pytanie. Jak się spisują kosiarki dyskowe Sipma, interesuje mnie model 2,4m? Jak sie przedstawia trwałość tej kosiarki, czy jest awaryjna czy nie? :)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Test kosiarek z kondycjonerami Profi http://websellmasters.com/bandbtractors/bandbtractors/uploads/docs/Large_mowers_comparison_Test_-_Profi_05-2009.pdf

I chyba najlepiej wypada Lely.

Obecnie Samasz zmodernizował swoją listwę tnącą PerfectCUT http://www.samasz.pl/samasz/pl/oferta/kosiarki-dyskowe/kt-centralne-zawieszenie?table=1#zakladki

Czy warto dopłacać do kondycjonera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Panowie i panie, mam pytanie z innej beczki. Jakie oleje (firmy, klasy lepkośći itd.) lejecie do przekładni swoich kosiarek, tych nowych w okresie gwarancji i po, oraz tych używanych po kilku, czy kilkunastu latach pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

narazie miałem ( oby tak dalej) tylko 20 m2 po dzikach (wiosna lekko zrównanych) to w porównaniu do bębnówki to dyskowa mało co poczuła nierówności i nie rzucała ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak myślicie co lepiej wybrac na 25ha łąk Famarol Alka XL 2,60 czy Samasz KDTC 260?

Czy te kosiarki są warte zakupu na taki areał?

Jak wygląda wymiana noży?

Może ktoś ma jakieś inne propozycje?

Chodzi mi głównie o kosiarkę z zawieszeniem centralnym w rozsądnych pieniadzach(nie więcej jak 25 000zł netto) i o przyzwoitej jakości :D

Samasz wg. cennkia kosztuje nieco ponad 20 000zł netto, ceny Alki nieznam :unsure:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek13    0

Jaką kosiarkę 2,4 m polecacie ? Wiem , że przy tej szerokości są tylko boczne . Ale jednak tylko na taką mogę sobie pozwolić . Co myślicie o kosiarce Vicon'a CM 2400 . Jakieś może inne propozycję . Proszę o odpowiedz gdyż już w niedługim czasie musze ją zamówić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

witam.pytanie troche zinnej beczki ale ma cos wspolnego z tematem,mianowicie jak uwazacie czy jest szansa na sprzedaz kosiarki dyskowej kuhn o szerokosci 3m ,zadowalalaby mnie cena 7-8tys bo mam do kupienia w zestawie z traktorem i przyczepa,niestety musze kupic komlet caly lub nic anie mam nic do koszenia i nie jestem w temacie i jest mi taki sprzet zbedny,dlatego nie mam zamiaru ladowac kasy w cos czego nie moglbym sprzedac.jak wyglada rynek urzywanych takich kosiarek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseIH80    0

Mam pytanie z innej beczki. :) Czy to prawda że kosiarki KUHN słabo dokaszają i zostaja niedoksy? JAk się sprawuja na nierównym terenie? głównie chodzi mi o kosiarkę KUHN GMD GII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

panowie mam pytanie o kosiarki dyskowe samaszu z kondycjonerami,

jak jest z ich wytrzymałością

 

szukam info dla kumpla chce nimi kosić 500 ha na pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam zamiar kupić coś na centralnym zawieszeniu i zaweziło sie do Lely Splendimo 280 M za 30tys netto, Vicon EXTRA 428H za 27netto i do dealera krone jeszzce nie dzwoniłem ale ofiara padnie któraś z nich. Co byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jaka zagraniczna firma, oprócz pottingera robi dyskówki o szerokości 2.60m ? :) Większość firm robi 2.40 lub 2.80

Chodzi mi o zwykłą dyskówke, bez centralnego zawieszenia i kondycjonera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

Z zagranicznych na chwilę obecną spotkałem się tylko jeszcze z classem model Disco 2650 (szer. 260cm) i fella SM 270 (szer. ok 255cm)

 

Sam jestem na etapie przeglądania prospektów i danych technicznych różnych kosiarek dyskowych i tylko te spotkałem o takiej szerokości roboczej bez centralnego zawieszenia oprócz pottingera.

 

A dlaczego większość firm oferuje kosiarki z zawieszeniem bocznym o szerokości 240 i 280 bo są budowane na lekkiej listwie COMER. W tej chwili większość tańszych kosiarek dostępnych na rynku to produkty oparte na tej listwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki. :) Czy to prawda że kosiarki KUHN słabo dokaszają i zostaja niedoksy? JAk się sprawuja na nierównym terenie? głównie chodzi mi o kosiarkę KUHN GMD GII.

Witam

Nie to nie prawda, że słabo dokaszają i zostawiają niedokosy. Ja posiadam kosiarkę KUHN GMD 55 select. Kolega ma większą GMD 600 i też sobie chwali. Naprawdę polecam kosiarki z tej firmy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

 

A dlaczego większość firm oferuje kosiarki z zawieszeniem bocznym o szerokości 240 i 280 bo są budowane na lekkiej listwie COMER. W tej chwili większość tańszych kosiarek dostępnych na rynku to produkty oparte na tej listwie.

Czyli pottinger ma mocniejszą listwe? Sam myśle o novadisc 265 choć zaciekawiła mnie szamasz kt260 z centralnym zawieszeniem i tylko 1 tysiąc droższa. Co o tym myślicie?

Edytowano przez kris31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj