Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Ferdek moja w tamtym roku też miała remont i znów się rozleciała dlatego muszę kupić coś nowego... myślałem właśnie o tej dyskówce bo ludzie je chwalą ale pewnie wytłuczone są niemiłosiernie... może fakt lepiej nówkę polską kupić i będzie git przynajmniej nowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na oku kosiarkę dyskową 3 metry jakąś pływającą i nie wiem jaka firma czy ta pływająca jest dobra i proszę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ferdek moja w tamtym roku też miała remont i znów się rozleciała dlatego muszę kupić coś nowego... myślałem właśnie o tej dyskówce bo ludzie je chwalą ale pewnie wytłuczone są niemiłosiernie... może fakt lepiej nówkę polską kupić i będzie git przynajmniej nowe :)

Cudo to to nie jest ale zawsze nowe i jeden sezon gwarancji jest, wyszedłem z założenia ze mam w starej kosiarce nowe słupice i dużo innych nowych części wiec kupiłem 1,65m ale troche miałem chęci na 1,85m :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

luke mam ten sam ciągnik i ten sam problem z kosiarka. meduza remontowana już z 15 razy. jestem już specem od rozbierania na czynniki pierwsze. ma już wyrobione mocowania bębnów i oleju w skrzyni nie utrzymasz .wyje więc że głowa boli , no ale jak zamknie się szybę i radio na full idzie wytrzymać. przedwczoraj znów była rozebrana. teraz mam problem co wybrać , nową bębnówkę czy dyskową z zachodu. gość ma niemaiera ze spulchniaczem pokosów w przyzwoitej cenie. centralne zawieszenie, 220 cm szerokości w stanie bdb. gdyby nie spulchniacz już by u mnie stała . ma ktoś z was kosiarką tego producenta a może innej marki ze spulchniaczem.jak wygląda koszenie taką maszyną i czy 7211 dałby radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dlaczego nie chcesz spulchniacza? Nową bębnową to za z jakiej stajni i jaką szerokość bierzesz pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptasiek    0

ja kosilem kosiarka nemayer-a eurodisc 260 o szer roboczej 2,6 m. Mamy taką w naszym gospodarstwie i jesteśmy z niej zadowoleni (kosztowała 5500 zł). Mamy takrze kosiarkę dyskowa welger 2,4 m, która pracuje z c-360(kosze na trójce i 2000 obrotów- chyba że dołki duże to oczywiscie wolniej), koszt tej kosiarki to 1600 zł. Obydwie sprowadziliśmy sami z Niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

spulchniacz zabiera parę koników podczas koszenia i ze względu na masywną konstrukcję zetor dostawał by po zaworach ( tak myślę , chyba że jest inaczej) co do bębnowej to myślałem o takiej jak to nazywam " z targu" czyli zbuczyn jarmet czy coś podobnego. dzisiaj rozmawiałem z kumplem co kupił takie cudo to mówi że po 4 sezonach czeka ją złomowanie . w tej chwili jest zepsuta. ja swoją meduzę mam już ze 25 lat (ojciec kupił). czyli nie znaczy ze nowe długo pochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Wojtas do proxy nie planujesz tej kosiarki? 4 sezony to już dobrze jak na kosiarkę za niecałe 3 tyś pln, bo naprawa starej meduzy kończy się na tym że podzespoły po wymianie wytrzymują coraz mniej że co roku remont więc szkoda smarować się smarami i tracić czas nerwy i kase na części.

Jak porównać ceny nowych dyskówek i używanych to te 2gie wydają się być bardzo atrakcyjne, tylko czy te dyskówki nie będą takiej samej przypadłości jak te nasze stare meduzy że remont będzie gonił remont :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja posiadam czolowa samaszu 2,65 i poettingera 3,05, chodza z forterra 112 konna, dyskowa jest lzejsza, ladniej kosi i potrzebuje mniej mocy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Ja sobie zetorek radzi z zestawem, z jaką prędkością kosisz??

 

Ja mam Vicona 2,4m, to na równych polach nieco ponad 20km/h Ursusem 96KM :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

LowRider jak tam vicon się sprawuje i jak sprawdzają się zabezpieczenia, odchyiła się Ci kosiarka ?

 

statek jak tam porównanie jakościowe samasz kontra poettinger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam ja mam potingera i zabiera 210 cm hydraulicznie rozkładana z zaczepem transportowym z tyłu użytkuje ją 4lata i jest ok a wcześniej mieliśmy taką z targu 165cm to siano w porównaniu do potingera w tamtym roku jak trawy były ładniejsze to 3p miał cieżko i zakładałem johna a w tym roku 3p nie ma co robić a mam pytanko czy dyskowa lepsza od bębnowej? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak wogóle to jakie obr wom "lubi" dyskówka (lekka konstrukcja) a więc famarolki i lekkie samaszki kdl, czy te dyskówki trzeba 'kręcić" żeby cały czas było te 540 obr na wom, bo niżej nie kosi, czy nawet gdybym jeździł na niższych obr wom nie było by problemu z niedokoszaniem? tzn od jakich obr te kosiarki zaczynają kosić i czy przy każdym pusczeniu gazu spadają z obr równie szybko jak ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

ciągam potinger novadisc 225 za C360 3P i z tego co widzę to obroty muszą być utrzymane, nie da się tak skakać obrotami jak w bębnówce a wynika to z prędkości kontowych noży, jeśli dasz za małe obroty to będą zostawały "grzebienie" jak są nierówne odcinki łąki to zostaje redukcja biegów bo gazem nie da się zwolnić, obroty spadają zależnie od sytuacji na pusto trochę się kręci ale przy obciążeniu dość szybko staje, szybciej niż bębnowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak to właściwie jest z tymi włoskimi lisztwami Comer, samasz i famarol chwali się że na tych lisztwach produkuje kosiarki typu lekkiego, Ok tylko czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć skąd się biorą różnice w szerokości roboczej i tak KDL samaszu na 5 dysków 2m, a alka L 2,1m, czy to tylko chwyt marketingowy i obie kosiarki koszą tak samo szeroko czy coś jest na rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Jeśli chodzi o jakość wykonania to nie ma co porównywać, nigdy nie kupie Samaszu

Najchętniej kopiłby LELY ale koszt trochę większy

Za poettingera 3,0 novadisc dałem 22 brutto


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

moze cena ktora uslyszales byla za novacat (centralne zawieszenie)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Maseratti ma rację teraz novadisc 3,0 kosztuje ponad 30 tys. brutto. Ja brałem w kwietniu novadisc 2,65 to krzyczeli 28,5 tys ale ostatecznie udało mi się ją wyrwać za 25 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jakie sa obecnie dostępne najwęższe kosiarki dyskowe io jakich firm (nowe i używane)? Jakich firm są najtańsze w użytku?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ciekaw jestem jak kosiarki dyskowe radzą sobie w potrawiu ale takim młodziutkim małym, gdzie rotacyjna nawet nie bardzo to goli, czy mozna liczyć na to że kosiarka dyskowa też w małej sałatce będzie goliła czy tylko głaskała taką trawkę na łąkach torfowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Może ma trawnik przed domem do ścięcia :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jeśli Wam w tym roku nie wymokło 2/3 łąk które można było skosić pod koniec lipca, a potraw wygląda tak jak wygląda to daruj sobie @Andrzej docinki z trawnikiem, a tak wogóle to różnie na łkach rośnie w jednym miejscu trawa leży w innym ledwie się zazieleniła, no i kwestia wykaszania niedojadów jak sobie dyskówka w tym poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj