Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamson330    48
Dnia 9.01.2020 o 17:11, adamson330 napisał:

Jaką kosiarkę dyskową (szerokość i model) polecacie do koszenia traw nasiennych  i facelii na pokos? Pokosy będą zbierane kombajnem zbożowym, heder 4,5 m z podnośnikami łanu. Przetestowane u innych dyskówka 3,4 m- heder 3,9m.

Ciągnik to MTZ 82, ok. 2 metry po zewnątrz opon. Myślałem nad szerokością 2,5 metra, żeby wsiąść 2 rzadki na 1 przejazd kombajnu. Czy nie będę jeździł ciągnikiem po pokosie? Czy kombajn podbierze 2 pokosy naraz?

Kosiarka ma być używana. Budżet do 10 tys.

Z góry dziękuje za pomoc :)

Podpowie ktoś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
Dnia 5.02.2020 o 07:30, adamson330 napisał:

Podpowie ktoś? 

A czemu chcesz zbierać pokosy a nie kosić bezpośrednio kombajnem? Nie traci się w ten sposób nasion? Jakie są zalety i wady takiego zbierania traw nasiennych - tzn przez zbieranie pokosów? Ja mam kosiarkę Krone 2,4 m i ona robi jeden rządek aczkolwiek w instrukcji podobno jest możliwość przestawienia dysków aby rozrzucała to inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Najbardziej chodzi o facelie bo jest b. delikatna ale ogólnie to:

 1. Regione jest wycofane.

2. Rowniej dojrzewa na pokojach

3. Jeśli zasuszymy leżąca trawę to luz, gorzej ze stojąca. Większe prawdopodobieństwo osypania. Na pokusie leży bezpieczna od wichury. 

4. Szybkość zbioru kombajnem.

5. Siła kielkowania. W tym roku był problem po desykacji. 

6. Wadą pokojów to jak deszcz dobija do ziemi. Powinno się przetrzasnac. 

7.  Twoja Krone. Czy traktor mocno gniecie pokosy u Ciebie? Jaka jest szerokość pokosu?

9. Czyli ze po ustawieniach można zrobić 2 pokosy naprzyklad? 

8. Polecasz ta kosiarkę?

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaabbbccc    0

też tak chcę zrobić mniejsza kosiarka dwa pokosy do jednego hedera ale informacji nie mogę nigdzie znaleźć jaką szeroką kosiarkę kupić żeby ciągnik okroczył pokos heder mam 4,40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Myślę że 2.5 metra będzie optymalną. W sipmie widziałem zwezacze pokosu, nawet po 2 zakładają na stronę wtedy nie kola ciagnika nie powinny gniesc.

20200216_144135.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Ktoś dorabiał zwężanie pokosu do kosiarki dyskowej, z blachy będą dobrze przerzucać czy muszą być kółka?

bo zdjąłem z Lely spulchniacz i chciałbym z jednej strony żeby od brzegów, od miedzy i rowów zgarniało.

Jeśli ktoś ma zrobione tanim sposobem to proszę o zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

daj mu sambę 280 lub odpowiednik tej szerokości zachodniego i będzie śmigał, widziałem jak 3,2 metra targała ale już za lekka trochę i mocy mało, za szybko nie pojedzie, max na 1nce szybkiej zając 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszjat    11

Cześć.

Mam kosiarkę Lely od 2 lat. jest problem z nagrzewającymi się dyskami dwoma po środku. zawsze tylko one się grzeją mimo że smar w płynie był wymieniany i nic nie ubywa, łożyska całe. ktoś ma jeszcze jakiś pomysł od czego one tak się nagrzewają te 2  z 5 dysków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12161

w lely nie ma oleju w listwie może łożyska przycierają się jaki to model kosiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszjat    11

w instrukcji pisze że smar w płynie. to jest model lely optimo 240C  Tryby pod łożyskami w dobrym stanie. ale by się przydało sprawdzić na dnie oleju czy nie ma opiłków. ale to już na wiosnę taki remont. jeszcze ha zostało się do skoszenia i pójdzie na odpoczynek zimowy.

już mi ślizgacz na ostatnim dysku pęka zdarty. może na nowy sezon go uda się pospawać na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5

Mam dyskową Samasza 2.4m i nie kosi ładnie tylko szarpie lub zostawia mniejszą niską trawę ,poprostu nie lubi Małej trwały ale ogólnie też nie kosi dobrze czy coś z regulacją ?

Noże ostrzone*

Screenshot_2023-06-11-13-55-19-466_com.miui.videoplayer.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj