Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kasiak    57

Posiadam kosiarkę Jf sb2000 i mam mały problem, nie docina mi pomiędzy pierwszym a drugim dyskiem. Próbowałem szybciej, wolniej, szybsze obroty, wolniejsze i nic. Dyski ustawione są dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A ślizgi? Nie masz uszkodzonego któregoś?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiak    57

Wszystkie ślizgi są w dobrym stanie. Przy koszeniu trawy nie ma takiej tragedii, ale przy koszeniu żyta już jest gorzej, zostaje czasami jeden rządek. Tak to wygląda jakby były zakrutkie noże, a odstęp pomiędzy pierwszym dyskiem a drugim jest większy niż między następnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Standardowo jest taka większa odległość, czy coś było robione?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tam jest standardowo taka odległość. Już z ciekawości oglądałem jak szukałem sprzętu po handlarzach. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli to oryginał ciekawe, czy we wszystkich tak jest, co by wskazywało na wadę konstrukcyjną - co mało prawdopodobne.

Jak wygląda sytuacja przy ostrych i oryginalnych nożykach?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dla mnie to też dziwne ale tak jest. Chyba że na jednym dysku są dłuższe nożyki oryginalnie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiak    57
Napisano (edytowany)

Katalogowo idą dwa rodzaje noży. Długość jednych to 110mm, a drugich 132mm. Założone zostały dłuższe i jest ok. Zdjęcie dysków w galerii.

Edytowano przez kasiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I problem rozwiązany.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Warto czasem zajrzeć do dokumentacji technicznej.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Pytanie może głupie ale muszę wiedzieć czy w kosiarce Niemeyer SM310 można bez problemu zdjąć kondycjoner? I jeszcze jedno może ktoś używa i wie  jak kosiarki tego producenta się sprawują?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
The_RedMen    0

Witam

Stoję przed zakupem nowej kosiarki dyskowej, ma ona współpracować z Farmtrakiem 7100Dt.

Czy da radę z kosiarką Vicon 440 ?? Tzn. W trawie 40-60cm będzie możliwe koszenie pow. 10km/h

- Vicon 4xx dlatego że złożony do tyłu jest łatwy do garażowania w niskich budynkach,

- kosiarka czołowa odpada za względu na brak Tuza i Womu,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroalvaro    0

Witam, mam problem z kosiarką dyskową fella ponieważ zaczęła głośno pracować i wylewać olej na pierwszym talerzu nie wiem co z tym zrobić proszę o pomoc  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1988    0

Witajcie, przymierzamy się u siebie do kupna kosiarki dyskowej. Na allegro jest cała masa i ceny zaczynaja się od 16 do 22. Chcę coś pomiędzy i żeby wytrzymało lata. Widziałem Kuźnie, Talex i Samasz, co sądzicie o nich. Chce szerokość max 2,8m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Żeby lata wytrzymało to nie te czasy ale z tych co podąłeś to jak dla mnie tylko Samasz pozostaje najpewniejsza będzie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Niedługo planuję zakup kosiarki dyskowej centralnie zawieszanej, coraz bardziej przekonuje mnie samasz lecz chciałbym usłyszeć szczere opinie o tych kosiarkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pytanie może głupie ale muszę wiedzieć czy w kosiarce Niemeyer SM310 można bez problemu zdjąć kondycjoner? I jeszcze jedno może ktoś używa i wie  jak kosiarki tego producenta się sprawują?

 

Bez problemu, jak w mało których innych producentów.

Jest na centralnym zawieszeniu, a więc duży plus. Zabezpieczenie działa bez zarzutów. Pozycja transportowa tylko pionowa. Listwa jest dość delikatna, a więc przy dużych powierzchniach i wysokich trawach może się wyrabiać. Dyski także wykonane z cienkiej blachy i przy uderzeniu w przeszkodę wyginają się.

Podczas użytkowania (4 lata) zapchałem ją dwa razy w bardzo dużej trawie (na nieużytkach) oraz podczas koszenia trzciny o wysokości 3m. W żadnym innym przypadku nie zapchała się, co zdarza się przy kosiarkach innych producentów.

Należy do lekkich kosiarek (bez kondycjonera), ale dość wytrzymała. Posiada niskie zapotrzebowanie na moc. Koszenie przebiega szybko i sprawnie. O ile struktura łąki pozwala można kosić powyżej 12km/h. Sam kosiłem 18km/h, ale bez kondycjonera.

Oceniam ją pozytywnie, jako klasę średnią.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kolega i tak ją kupił gdy pojechaliśmy obejrzeć już wiedzieliśmy że się da. Dzięki za odpowiedz.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zadowolony chociaż z użytkowania jej? Ja swoją jeszcze mam, ale nie używam od roku, przesiadłem się na KUHN-a FC 313 lift control.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Nie wiem czy koledzy też tak mają, ale ma większy dylemat w zakupie kosiarki niż ciągnika. Z jednej strony samasz mi się podoba ale z drugiej boję się kupić bo nie wiem czy będzie mi się podobać po kilku latach eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj