Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dawido1352    7

Witam. Chciałbym was zapytać jaką byście polecili nam kosiarke dyskową? Kosiarka ma być nowa. Pracowała by na jakiś 28ha łąk. Cena nie chcemy żeby była aż taka duża. Ale zależy nam też żeby była wytrzymała. Łąki mamy równiótkie jak stół można powiedzieć :P. Sprzęt do koszenia też jest. Aa zapomniałem kosiarka najlepiej żeby była zawieszana na tylnim Tuzie. Macie jakieś sugestie ? :P z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

na pewno wybierz zagraniczna marke, zadne polskie wynalazki

 

pottinger albo kuhn, 3m to cena w okolicach 21 netto.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Ja posiadam Kuhn GMD 700 GII, bardzo polecam, ale ceny nie pamiętam bo to było z jakieś 4 lata temu jak kupiłem.

Edytowano przez elku87

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Ja mam kuhna i pottingera i jeżeli masz wybierać z tych dwóch to tylko Pottinger ja osobiście kuhna nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Polskie wynalazki nie wchodzą w gre tak jak statek@ mówi. Nie mamy zamiaru co troche w niej grzebać. Widzę że większość oferuje coś z Pottingera. Cene z tego co piszecie mają przystępną :P. Myślałem nad LeLy ale cena pewnie powalająca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Kolego ja mam polski wynalazek z Samasza. Koszę nie 28, a 120ha i tyle co do niej zaglądam to podczas wymiany nożyków i smarowania. Prze kosiła już 3 sezony. Nie ma u mnie lekko, bo nie należę do użytkowników kupujących sprzęt by cieszył oko, za dużo mam pracy. Kosiarka jest na centralnym zawieszeniu, z kondycjonerem. Prędkość z jaką koszę zależy mocno od pola, najwyższa to 24km/h. Lakier jakoś nie odpadł, a chowana jest tylko na zimę, w sezonie stoi pod chmurką. Oryginalne nożyki starczają na blisko 70ha, o ile na polu leżą niespodzianki. Wszystko zależy od szczęścia, jeżeli go nie masz to i w drewnianym kościele cegła spadnie Ci na głowę.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

No ja ci mogę polecić KRONE EASYCUT 280CV-Q cena jakie 12tysięcy neto ale euro no i mam drugą fumarol no to stwierdzam porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

A może zamiast dyskowej zwykłą bębnową? Chociaż bębnowa mnie nie przekonuje za bardzo.

 

Krone w tej cenie odpada :D

Edytowano przez Dawido1352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Tylko w tej cenie masz z spulchniaczem a bez spulchniacza jakie 25 neto zł zależne jaką chcesz szerokość centralne zawieszenie i bez pasków klinowych a najlepiej zadzwoń do AGROMIX Rojęczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

No dziekuje Ci ysy@ musze zadzwonić.

 

A co myślicie o Lely supelmindo 240 classic. Na pewno źle nazwe napisałem ale będziecie wiedzieć o co chodzi :P. Cena gdzieś widziałem na forum pod zdjęciem około 25tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Splendimo, 24 netto-ostatnio przysłali mi reklamę z taką ceną-a myślimy nie najgorzej :).Kosiarka działa ale czy jest dobra to wypowiem sie za parę lat bo wkurzają mnie teksty typu "kupiłem ciągnik (kosiarkę) firmy X i przepracował już całe 100 h bez większej awarii-polecam" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zdaje się że jest ciut głośniejsza niż na początku-i jak na moje łąki mogłaby być ciut lżejsza.Żadnych innych zastrzeżen nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Przecież pisał ze nie chce polskiej

A może coś z claasa?Jakiś disco3050 jak masz równe łąki to nie warto kupować jakiejś 2.20m-2.50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Artur@ tylko pewnie cena jest też całkiem kosmiczna :D. Orientujesz się w cenie? :P wygodna na pewno by była. Za bardzo nie możemy poszaleć bo bierzemy jeszcze sporo innych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

No cena nie mała na allegro 30500zł netto.Myślę ze z tej ceny można jeszcze sporo wytargować, do tego gdybyś brał resztę maszyn w tym samym miejscu jeszcze większy był by upust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

na pewno wybierz zagraniczna marke, zadne polskie wynalazki

 

Polskie nie oznacza całkowicie złe, jak ktoś kosi 200 i więcej ha rocznie to może lepiej zagraniczną ale na przykład 50 ha to i POLSKA powinna być dobra i tańsza.

 

Jak dbasz tak masz.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Kumpel ma czołową samasza to ma jej już na tyle dość, że na złom wyciągną. Części do tego niewiele tańsze niż do zachodniej kosiarki a wymieniać tryby w listwie co 2 ha ma dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

skrzywił listwę, to zmiana trybów nic nie pomoże :P Szwagier czołową z Samaszu wykosił jakieś 300 ha, ja jakieś 200 ha i obyło się bez awarii :) i jak na mój areał, nie było sensu płacić 50% drożej.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Witam , panowie czy polecacie zakup używanej kosiarki dyskowej zagramanicznej firmy takiej do 10 tyś, jeżeli tak to jakiej???Dziękuje za odp..


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fen    0

mam w planach kupić teraz kosiarkę czołówkę ale mam straszny problem jaką wybrać napewno żadnej polskiej nie kupie zastanawiałem się nad krone 3.2m dobrą ofertę mi dali ale ona jest pchnąca jeszcze class i pottinger wchodzą w grę o wy jak myślicie zależy mi też zeby była lekka na traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj